forum Oficjalne Konkursy

Motywy z przymrużeniem oka - wygraj cykl książek „Ostatnie".

LubimyCzytać
utworzył 02.10.2018 o 15:01

Motywy z przymrużeniem oka - wygraj cykl książek „Ostatnie".

„Ostatni portret Melanii”

Artysta malarz Igor Żurek i księgowa Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów i kolczyków w nosie. Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.
 

„Ostatni romans Kornelii”

Kornelia Kłosowska, autorka książki o Melanii Łuckiej, zostaje zwolniona z pracy przy serialu Gorzkie serca. Żona pewnego posła bowiem dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów książki a swoim mężem i planuje pozwać autorkę. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest napisanie powieści, w której małżeństwo posła zostanie ukazane w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kornelia wraca do rodzinnego Miłowa. Tam spotyka swą licealną miłość…
 

„Ostatnia obsesja Natalii”

Natalia Nancewicz, nauczycielka kreatywnego pisania, autorka „Ostatniego portretu Melanii” i „Ostatniego romansu Kornelii”, marzy o komercyjnym sukcesie. Pewnego dnia otrzymuje zaskakującą propozycję od poczytnego pisarza Doriana Habdanka. Wkrótce okaże się, że oboje skrywają kilka zawodowych i życiowych tajemnic. Kolejne zwroty akcji zaś ujawnią skomplikowane sieci powiązań między bohaterami i zdemaskują ich sekrety.



 

Każda część cyklu „Ostatnie” to zabawa konwencjami. Pierwsza bawi się stereotypowymi motywami „książek kobiecych”, druga – literaturą obyczajową, a ostatni tom z przymrużeniem oka sięga po elementy romansu i thrillera. Jakie stereotypowe elementy literatury gatunkowej należą do Waszych ulubionych i dlaczego? Policjanci z bagażem trudnych doświadczeń i nałogami? A może miłość, która przezwycięża wszystkie przeciwności?
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy trzech najciekawszych tekstów otrzymają cykl książek „Ostatnie" wydawnictwa Rebis: „Ostatni portret Melanii”, „Ostatni romans Kornelii”, „Ostatnia obsesja Natalii” .

Regulamin
  • Konkurs trwa od 2 października do 9 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Rebis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [66]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
więcej
Pandemia  - awatar
Pandemia 07.10.2018 20:33
Czytelniczka

Główny bohater ma jakąś zagwostkę, z którą musi się uporać - wiadomo. Oczywiście nie należy do do niczego łatwego, bo akcja w książce byłaby wtedy nudna. I tak. Jest ten główny bohater i przy nim jest kobieta - kochanka, żona, koleżanka, przyjaciółka, może nawet mama ale na pewno kobieta. teraz mój ulubiony stereotyp - kobieta mówi: "ale powiedz co się dzieje... chcę...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
pieceofkate  - awatar
pieceofkate 07.10.2018 18:58
Czytelniczka

Jestem straszną płaczką i podczas smutnych scen czy to filmowych czy książkowych nie potrafię nie uronić chociaż kropli łzy, dlatego moim ulubionym stereotypowym motywem są bajkowe szczęśliwe zakończenia.
Czytając takie książki, zawsze się denerwuje, że zakończenie jest przewidywalne, ale gdy sięgnę po książkę ze smutnym zakończeniem, wtedy się złoszczę, że nie jest jak z...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Emily  - awatar
Emily 07.10.2018 14:19
Czytelniczka

Moje ulubione motywy w kobiecej literaturze, to wątki historyczne w tle. Chodzi dokładnie o to, że jeden z bohaterów znajduje np. dzienniki, pamiętniki, stare zapiski - słowem historie osób spisane przed wiekami. Jakaś pra-, pra-, pra- rodzina albo po prostu pierwsi mieszkańcy, obecnie zajmowanego dworku. Historia miłości dawno minionej przeplata się wówczas z miłosną...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Halina  - awatar
Halina 07.10.2018 13:05
Czytelnik

On jest piękny, młody i bogaty... Ona prawie tak samo. Ale to prawie stanowi zasadniczą różnicę. Bo choć jest piękna i młoda, to jednak nie bogata. Na takim motywie skonstruowano miliony książek. Nie tylko romansów, powieści obyczajowych, ale i kryminałów, czy thrillerów. Gdy byłam młoda i piękna, chętnie sięgałam po takie tytuły, bo miały ze mną przecież tyle wspólnego. I...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
didi1993air  - awatar
didi1993air 07.10.2018 13:02
Czytelnik

Moim ulubionym gatunkiem jest kryminał, z nutką romansu, dlatego elementy, jakich poszukuję w książce to przede wszystkim:
- tajemniczość - typowa dla kryminału,
- bardzo męski główny bohater, najczęściej policjant lub detektyw - to również typowy element kryminału, jednak w romansach również postać męska odgrywa kluczową rolę,
- nieustraszona i wcale nie bezbronna, a...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Izabella  - awatar
Izabella 06.10.2018 19:54
Czytelnik

Mój ulubiony scenariusz to historia niepozornego zdawałoby się człowieka, który boryka się z przeciwnościami losu, życia, historii...Słaby początek, słaba pozycja społeczna, życiowa, słabe pespektywy. Małe szanse na wygraną przyszłość i mnóstwo doradzających łatwiejszą drogę...On sam, bez namacalnych zasobów, ale z wielką wiarą w swoje cele, z wiarą w słuszność swojego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aleksandra  - awatar
Aleksandra 06.10.2018 13:39
Czytelniczka

Różnica majątków zakochanych bohaterów!

Fascynują mnie historie, w których jednostka przeciwstawia się głosowi rozsądku, nakazom rodziców oraz ocenom społecznym. Przede wszystkich jeżeli historie te umiejscowione są w XVII-XIX wieku. Czy może być coś bardziej romantycznego niż gotowość bycia wydziedziczonym, wypchniętym z domu rodzinnego dla miłości? Status majątkowy to...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bury  - awatar
Bury 06.10.2018 12:56
Czytelnik

No cóż z moim zamiłowaniem do burbona i ciężkimi przeżyciami - ulubionym motywem muszą być goście po przejściach, ze skłonnościami do nałogów, w końcu w książkach chodzi o to by utożsamić się z bohaterem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Kaja  - awatar
Kaja 06.10.2018 10:35
Czytelnik

W książkach najbardziej lubię postacie które powinny zachowywać się inaczej niż się zachowują. Policjanci obracający się w świecie przestępczym, lekarze działający na szkodę pacjentów czy księża nieprzestrzegający celibatu. Kontrowersyjni bohaterowie to mój ulubiony typ.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Flora  - awatar
Flora 05.10.2018 22:22
Czytelniczka

Do moich ulubionych stereotypowych elementów literatury gatunkowej należy "zmienianie stron" poprzez jakiegoś bohatera. Po przeczytaniu książki "Czerwona Królowa" autorstwa V. Aveyard w głowie został mi jeden cytat:
"Każdy może zdradzić każdego".
W tym zdaniu znajduje się wszystko, czego szukam w książkach. Zdrady. To wcale nie musi być zdrada dobrego bohatera - zły też...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej