14 sposobów w jaki czytanie wpływa na Wasze ciało i umysł

LubimyCzytać
19.01.2017

Mola książkowego nie trzeba przekonywać o plusach wynikających z czytania – ale czasami warto mieć pod ręką dobrą ściągę, aby móc użyć odpowiednich argumentów w rozmowie z tymi, którzy uważają, że czytanie książek to marnowanie czasu.  

źródło: www.experteditor.com.au (tłumaczenie lubimyczytac.pl)

Reklama

komentarze [16]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2552
4
19.01.2017 12:56

Zapraszamy do dyskusji.


5609
52
19.01.2017 13:19

Wkradł się błąd w punkcie numer 8 - "U starszych pacjentów (...) Alzheimer rozwijał się" - jakiś przymiotnik czy coś został tu zjedzony ;)


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

528
5
19.01.2017 13:19

Punkt 8 niedokończony jak na moje oko


3853
3614
19.01.2017 13:54

Ja się zgadam,ze wszystkim punktami.


7092
3055
19.01.2017 14:18

Na szczęście w moim środowisku nikogo nie trzeba przekonywać do czytania.
Poza tym nie lubię tego robić - jeśli ktoś nie chce czytać, to żadne argumenty go nie przekonają.


1267
70
19.01.2017 14:47

Na jakiej podstawie czytnik został postawiony w jednym rzędzie z tabletem jako rozpraszacz snu? Z tego co wiem, negatywny wpływ na wyciszenie organizmu może mieć niebieskie światło emitowane przez tablety (czy smartfony), ale akurat w czytnikach z e-papierem zdaje się, że ten problem nie istnieje?


136
25
19.01.2017 22:14

Próbowałam czytać książki papierowe i elektroniczne na Kindle i żadna z prób nie zmusiła mnie do zaśnięcia. Książka mnie zawsze pobudza, czy przewracam strony, czy przesuwam je palcem. A światło nie ma tu żadnego znaczenia, przynajmniej w przypadku czytników elektronicznych (nie wiem, dlaczego zawsze porównują z nimi tablety)... ;)


658
166
20.01.2017 12:39

Tu zależy głównie od gatunku. jedne pobudzają mózg i dopóki jej nie skończysz to nie możesz zasnąć albo przeżywasz ją we śnie lub uspokajające (np. historyczne lub poradniki) jeden rozdział i człowiek kompletnie się wycisza. Nie zanudza a uspokaja.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

1076
214
19.01.2017 15:50

Ja też nie zgadzam się z punktem 9 w tym, że czytanie na czytniku przed snem utrudnia zasypianie. To stwierdzenie jest prawdziwe dla tabletu, laptopa czy smartfona - ekran czytnika z technologią e-ink nie świeci. Na swoim własnym przykładzie przekonałam się wiele razy, że czytnik usypia równie dobrze jak książka papierowa :-)


1015
44
19.01.2017 17:33

Punkt 9 wypróbowałam osobiście i stosuję każdego dnia. Rzeczywiście działa:)


309
305
19.01.2017 21:38

Podpisuję się obiema rękami i nogami :)


928
103
20.01.2017 09:35

Punkt 14 - sama prawda:) Uważam, że osoby, które przeanalizowały w książkach tysiące charakterów i sposobów zachowania wykazują się potem w prawdziwym życiu większą empatią i zrozumieniem dla otaczających ludzi.


1968
1034
20.01.2017 19:14

Jak jestem zestresowana, to czytanie, niestety, nie pomaga mi. Dopiero po kilku głębokich oddechach mogę skupić się na lekturze. Tylko ten punkt, o redukcji stresu, wywołał u mnie mieszane uczucia.
Najbardziej zgadzam się z punktem 14. Sama po sobie widzę ten efekt czytania :-)


zgłoś błąd