rozwiń zwiń

Powstanie serial na podstawie książki „Trzynaście powodów“

LubimyCzytać LubimyCzytać
07.03.2016

Jak podaje serwis Deadline - Netflix postanowił wyprodukować serial oparty na książce Jaya Ashera Trzynaście powodów. Książka ukazała się w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Rebis. W październiku zeszłego roku wydawnictwo zdecydowało się wznowić ją po 6 latach.

Powstanie serial na podstawie książki „Trzynaście powodów“

Producentem wykonawczym został Tom McCarthy - laureat Oscara za film „Spotlight”. McCarthy ma również wyreżyserować dwa z zaplanowanych trzynastu odcinków. Wbrew wcześniejszym informacjom Selena Gomez nie zagra w serialu - ograniczy się tylko do roli producentki.

W swojej recenzji książki Sylwia Sekret pisze:

Pierwszy raz przeczytałam tę powieść sześć lat temu. Zupełnie przypadkiem natknęłam się na nią w księgarni i zachęcona okładką, tytułem i opisem, musiałam ją mieć. Teraz, zasiadając do ponownej lektury po kilku latach, myślałam, że historia Hannah wstrząśnie mną mniej. Stało się jednak odwrotnie. Między pierwszym a drugim przeczytaniem „Trzynastu powodów” zdążyłam skończyć studia, zdobyć i stracić kilka razy pracę, poznać wielu ludzi i – być może – wielu zranić. Po tym czasie powieść Jay’a Ashera jest dla mnie jeszcze bardziej prawdziwa, dosadna i tragiczna. W żadnym momencie naiwna, choć tego można by się obawiać. Być może wielu czytelników nie zrozumie Hannah, może nawet będą ją obwiniać o zniszczenie życia kilku osobom poprzez wyjawienie prawdy. O obarczenie ich poczuciem winy do końca życia – po co? Ja natomiast zapytam tak: czy lepiej jest żyć bez poczucia winy i świadomości, że popełniło się błąd, czy z poczuciem winy, i wiedzą, która pozwoli nam uniknąć przynajmniej ćwierci podobnych błędów? 

Całą recenzję można przeczytać tutaj.

Książka ukazała się pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl.


komentarze [6]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Jjolka 17.04.2016 00:16
Czytelniczka

Zacytuję swoją opinię do książki:
"Dla nastolatków tylko wyłącznie. Nie dla starszych czytelników.
Powody dla których Hannah odebrała sobie życie są jak dla mnie banalne. Dziewczyna sama świadomie wplątała się w kilka niewygodnych sytuacji , celowo wbiła sobie gwóźdź do trumny. Dziwne, bo taka wrażliwa i inteligentna osoba nie powinna tracić rozumu i sobie szkodzić...
...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
werwro 08.03.2016 15:17
Oficjalna recenzentka

Uważam "13 powodów" za naprawdę wyjątkową i dojrzałą powieść, i bardzo chętnie obejrzałabym wyjątkowy i dojrzały serial, Bogu dzięki składający się z 13 odcinków a nie 13 sezonów jak to często bywa jeżeli chodzi o ekranizacje młodzieżowych książek...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MolKsiazkowy 08.03.2016 14:11
Czytelnik

Przeczytałam "13 powodów" i uważam, że książka nie zasługuje na ekranizację. Powieść była nudna, stereotypowa i wkurzająca. Odradzam sięgnięcie po nią.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
kasiula 08.03.2016 11:23
Czytelniczka

Po takiej recenzji to już muszę przeczytać tę książkę.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
olsoneqq 07.03.2016 23:22
Czytelnik

Już się nie mogę doczekać!:D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 07.03.2016 10:43
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post