Camilla Läckberg odpowie na Wasze pytania!

LubimyCzytać
20.10.2017

Przez czytelników nazywana królową szwedzkiego kryminału, Camilla Läckberg pierwszą książkę - o krwiożerczej Pani Mikołajowej - napisała, gdy miała pięć lat. Jednak to cykl rozgrywający się w Fjällbace, jej rodzinnym miasteczku, przyniósł jej sławę. Książki ukazały się w ponad 60 krajach i sprzedały się w 20 milionach egzemplarzy. Najnowsza część z 10-tomowej serii o pisarce Erice Falck i policjancie Patriku Hedströmie nosi tytuł Czarownica.

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.
Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

W związku z premierą najnowszej powieści pisarka pod koniec października odwiedzi Polskę! My spotkamy się z nią w piątek 27 października - wtedy zadamy jej kilka Waszych pytań!

Od dziś do 26 października będziemy zbierać propozycje pytań do pisarki. Najciekawsze wybierzemy i zadamy podczas wywiadu, który opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Czarownica”.

Książki ufundowało Wydawnictwo Czarna Owca



Pytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

Reklama

komentarze [47]

Sortuj:
3041
4
29.01.2018 10:58

Odpowiedzi na wybrane pytania znajdziecie w tym wątku.
http://lubimyczytac.pl/dyskusja/433/17492/camilla-lackberg-odpowiedziala-na...


0
1505
konto usunięte
29.01.2018 10:15

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


117
1
08.01.2018 15:03

Czy znana jest Pani historia tajemniczego, nierozwiązanego morderstwa Lisy Lindstrom z 1932 roku w dzielnicy Atlas w Sztokholmie? Czy widziałaby Pani w tej historii inspirację do następnej książki?


Reklama
1154
87
26.10.2017 20:08

1) Skąd pomysł na wykorzystywanie w książkach formuły przeplatania wydarzeń aktualnych z historycznymi wątkami?
Skąd ta pasja do stwarzania głębszych historycznych fundamentów dla każdej ze zbrodni?

2) Jak sobie Pani wyobraża zakończenie historii Patrika i Eriki? Czy myślała już Pani o ich emeryturze, kiedyś w przyszłości?

3) Skąd inspiracja na stworzenie całej serii o...

więcej

949
738
26.10.2017 12:29

1. Jak wyobraża sobie pani współczesną wersję czarownicy?
2. Czego bała się pani w dzieciństwie?
3. Jaką fikcyjną czarownicę uważa pani za najbardziej przerażającą, a jaka mogłaby odgrywać komedię?


68
0
25.10.2017 12:42

Pierwszą czy dziesiątą? Którą książkę z sagi było trudniej napisać i dlaczego?


68
0
25.10.2017 11:57

Czy są dla Pani jakieś tematy taboo, o których nie chce Pani lub o których nie jest Pani w stanie napisać?


68
0
25.10.2017 11:50

Czy zna Pani któregoś z polskich autorów książek kryminalnych? Jeśli tak to jak ocenia Pani jego powieści? A może chciałaby Pani którąś szczególnie wyróżnić?


673
333
24.10.2017 08:03

Czy nie uważa Pani, że tyle okrutnych zbrodni w tak małej miejscowości jak Fjällbacka odbiera powieści wiarygodność?
Czy nie uważa Pani, że umiejscawiając w Fjällbace wydarzenia opisywane we wszystkich swoich powieściach, prowadzi Pani systematyczną antyreklamę tej miejscowości?


818
281
25.10.2017 11:29

Do Fjällbacki ściagają całe rzesze turystów, jaka antyreklama? :D
Za to mało kto wie, że bywała tam na wakacjach Ingrid Bergman. Za to Läckberg rozreklamowała tą mieścinkę na światową skalę.


117
0
23.10.2017 13:53

1. Czy pisanie kryminałów wytworzyło w Pani instynkt który pozwala Pani wyczuwać zło na odległość?
2. Czy gdyby policja zwróciła się do Pani o pomoc w rozwiązaniu jakiejś rzeczywistej zagadki, zgodziłaby się Pani? Chciałaby Pani wziąć udział w realnym dochodzeniu? A może ma Pani już takie doświadczenia?
3. Czy śnią się Pani horrory?
4. Czy zdarza się Pani iść samotnie...

więcej

zgłoś błąd