Najgorętsza dziewczyna tego sezonu

LubimyCzytać LubimyCzytać
12.06.2017

Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia. Ukazująca się właśnie w Polsce powieść JP Delaneya „Lokatorka” to doskonały thriller psychologiczny, który podbił listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Premiera polskiego wydania 14 czerwca.

Najgorętsza dziewczyna tego sezonu

Na pewno czytaliście setki tekstów marketingowych o tym, że książka jest świetna, warta uwagi, nie można się od niej oderwać i ma świetne recenzje. Zapewnień, że naprawdę tak jest, z pewnością tyle samo. Tym razem jednak są na to mocne dowody. Powieść Lokatorka zdobyła listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii.

Prawa do książki sprzedano do 40 krajów. Historia w niej opowiedziana wkróce zostanie zekranizowana przez Rona Howarda, reżysera takich filmów jak „Kod da Vinci”, „Apollo 13” czy „Inferno”.

Olśniewająca. Idealny thriller psychologiczny – Lee Child

W amerykańskich mediach tak pisano o książce:

Delaney stawia nad przed moralnymi dylematami prawie na każdej stronie książki. Najlepsze jest to, że żadna z głównych bohaterek nie jest w stanie tych dylematów rozstrzygnąć – New York Times

JP Delaney wie, jak budować napięcie – Vanity Fair

To hit! Nie będziesz mógł odłożyć tej książki! Jest dużo bardziej ekscytująca niż „Zaginiona dziewczyna” i „Dziewczyna z pociągu” – American Book Association

Oficjalnie ogłaszamy, że „Lokatorka” to najgorętsza dziewczyna tego sezonu – Washington Post

Książka zajęła czołowe miejsce na listach bestsellerów w 30 dni od premiery:

#3 na liście bestsellerów New York Timesa
#5 na liście bestsellerów Publishers Weekly
#1 na liście bestsellerów Barnes & Noble
#1 na liście bestsellerów iTunes
#5 na liście bestsellerów Nielsen UK
#4 na liście bestsellerów Nielsen Ireland
#5 na liście bestsellerów Amazon UK

Słowem: największy hit tego roku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.

Książka ukaże się 14 czerwca nakładem Wydawnictwa Otwarte pod patronatem lubimyczytać.pl.

Obejrzyjcie zwiastun książki:


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Miśka 18.06.2017 18:49
Czytelniczka

Po "Dziewczynie z pociągu" boję się światowych hitów, najbardziej oczekiwanych książek i najgorętszych dziewczyn tego sezonu ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Behemot 13.06.2017 11:41
Czytelniczka

Ileż to już było książek i filmów o demonicznych lokatorkach! Czy coś nowego da się jeszcze wycisnąć z tego tematu? Przeczytamy, zobaczymy... 😉

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 12.06.2017 10:06
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post