Advertisement
rozwiń zwiń

„Łzy Diabła” Magdaleny Kozak już w księgarniach

LubimyCzytać LubimyCzytać
18.03.2015

(materiały wydawnictwa)

„Łzy Diabła” Magdaleny Kozak już w księgarniach

Dzisiaj na półki księgarń trafiła długo wyczekiwana, tworzona przez cztery lata powieść Magdaleny Kozak „Łzy Diabła”. Już niebawem okazja do spotkania z autorką, oficerem Wojska Polskiego, uczestniczką misji wojskowych w Afganistanie, lekarzem specjalizującym się w medycynie ratunkowej, a zarazem popularną pisarką science fiction.  

Ta książka to trzymająca w napięciu fabuła pełna zwrotów akcji i zwieńczona zaskakującym zakończeniem, ale przede wszystkim – Afganistan Magdaleny Kozak, przeniesiony na obcą planetę i przetworzony, ale wciąż – dzięki osobistym doświadczeniom autorki – niezwykle autentyczny.

Łzy Diabła to historia dwóch mężczyzn z odległej planety Dżahan. Izzat, syn króla Farji; wyrusza na wyprawę wojenną, by wytyczyć strategiczny szlak transportowy, od którego zależy przyszłość jego państwa. Znajda – prosty pastuch, człowiek znikąd, niepamiętający swojego pochodzenia, tożsamości, historii – w wyniku przedziwnych splotów okoliczności z parobka staje się owianym ludową legendą Mścicielem z Pól, niezwykle groźnym bojownikiem o wolność, postrachem królewskich wojsk, z którymi prowadzi zaciętą walkę o wolność.

W tle jesteśmy my – Ziemianie – dla mieszkańców planety Dżahan Obcy. To my dostarczamy z Ziemi mieszkańcom Dżahanu, których rozwój cywilizacyjny odpowiada naszemu późnemu średniowieczu, sprzęt i technologię. Nie robimy tego jednak z dobrego serca – potrzebujemy uprawianego na Dżahanie czarsu, rośliny służącej nam do wytwarzania Łez Diabła, narkotyku, od którego uzależniona jest cała ludzkość.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Kozak w Empiku Arkadia (Warszawa, al. Jana Pawła II 82), które odbędzie się 24 marca 2015 r. o godz. 18.00.

Autorka zagości również na festiwalu fantastyki Pyrkon w Poznaniu (szczegóły: www.pyrkon.pl).

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego z Magdaleną Kozak mówiącą o swojej powieści oraz do wysłuchania dwóch obszernych fragmentów audio "Łez Diabła" w świetnej Interpretacji Adama Baumana:

"Łzy diabła" zostały wydane pod patronatem lubimyczytac.pl.


komentarze [1]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 18.03.2015 09:19
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam