Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać LubimyCzytać
08.11.2021

Listopadowych nowości nigdy dość. A w tym tygodniu w księgarniach znajdzie się aż 15 książek, nad którymi serwis lubimyczytać.pl objął patronat. Wśród nich najnowsze powieści Heather Morris, Holly Black, Harlana Cobena i Macieja Marcisza. Powróci także Przemysław Piotrowski z Igorem Brudnym, pojawi się również piąty tom przygód Enoli Holmes. Które z premier dodacie na swoją półkę „chcę przeczytać”?

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Wspomnienia przyszłości” Siri Hustvedt, tłumaczenie: Jerzy Kozłowski (wyd. W.A.B.)

Podsłuchując Lucy przez cienkie ściany obskurnego mieszkania, S.H. vel Minnesota zapisuje w zeszycie przedziwne i w coraz większym stopniu niepokojące monologi sąsiadki obok relacji z codziennych przygód aż do pewnej strasznej nocy, kiedy to Lucy wpada do jej mieszkania z misją ratunkową.

Czterdzieści lat później S.H., teraz już doświadczona pisarka, pomagając matce staruszce w przeprowadzce, odnajduje stary zeszyt, a w nim pierwsze szkice nieukończonej powieści. Pomysłowo zestawiając ze sobą te różne teksty, S.H. porównuje swoje wspomnienia z tym, co zapisała w owym roku i o czym od tamtej pory zapominała, tworząc w ten sposób dialog przez dziesięciolecia między dawną i dzisiejszą sobą. To spotkanie zarówno niweluje czas, jak i ujmuje jego aktualne znaczenia w nowe ramy.

Ta misternie skomponowana, intelektualnie zdyscyplinowana, dynamiczna, wzruszająca i często szalenie zabawna powieść skupia w sobie motywy, które uczyniły z Hustvedt jedną z najbardziej uznanych współczesnych pisarek: zawodność pamięci, płynność płci, przemoc patriarchatu, kaprysy percepcji, nieokreśloność granic między wrażeniem i myślą, poczytalnością a niepoczytalnością, a także nasze uzależnienie od pierwotnych popędów, takich jak seks, miłość, głód i gniew.

„Wilcza rzeka” Wioletta Grzegorzewska (wyd. W.A.B.)

„Apokaliptyczny klimat tej intymnej, biograficznej prozy hipnotyzuje i niepokoi.” Olga Tokarczuk

„Wilcza rzeka” to autobiograficzna, oparta na dzienniku, powieść drogi, która relacjonuje dramatyczne losy pisarki, samotnej matki, mieszkającej na stałe w Wielkiej Brytanii. Bohaterka planuje przeprowadzkę z małej wyspy położonej na kanale la Manche, kiedy jest gotowa do drogi, nagle na świecie wybucha pandemia. Ostatnim promem udaje jej się przepłynąć do Southampton z córką, psem i kotem, skąd wyrusza do Hastings, gdzie jednak nie czeka na nią obiecane mieszkanie. Od tego dnia próbuje przetrwać, tuła się z trzynastoletnią córką po przypadkowych stancjach, które dzieli z różnymi, imigrantami, biedakami i, takimi jak ona, życiowymi wykolejeńcami i wreszcie staje się bezdomna i trafia z córką do schroniska dla kobiet.

„Cuda codzienności” Maria Paszyńska (wyd. Książnica)

Poruszająca opowieść o miłości, nadziei, walce o marzenia, a nade wszystko o sile rodziny.

W wigilijną noc 1863 roku, w lubelskiej wsi przychodzi na świat chłopiec o niezwykłych niebieskich oczach. Jego los wydaje się przesądzony - będzie jednym z milionów chłopów w nieistniejącej na mapie Rzeczpospolitej. Lecz w sercu dorastającego Macieja rodzi się marzenie - chciałby sam napisać historię swojego życia...

Czas przemija, jedna wojna przechodzi w drugą, państwa znikają i pojawiają się na mapach. Szalejące w Europie wichry historii nie omijają ani małej wioski, ani wielkiego miasta, o którym skrycie śni Maciej. W tym niespokojnym świecie jedynym, czego może uchwycić się człowiek, jest dłoń drugiego człowieka, a prawdziwym cudem codzienności pozostaje niezmiennie rodzina.

„Szwedzki kryminał” Beata DębskaEugeniusz Dębski (wyd. Agora)

Trzeci tom cyklu kryminalnego o byłym gliniarzu Tomaszu Winklerze

Usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił, Tomasz Winkler dzisiaj bierze sprawy, z jakimi lepiej nie iść na policję. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie potrafi ci pomóc – możesz go wynająć. A przynajmniej spróbować...

Z zakładu psychiatrycznego w Krowieńcu ucieka niebezpieczny psychopata Adam „Psychoza” Mateńczuk. Skazano go za morderstwo dziecka, ale Psychoza ma sekret – ofiar było więcej. I nikt by się o tym nie dowiedział, gdyby nie chwila słabości w towarzystwie współwięźnia. Ci, którzy poznali sekret Mateńczuka, muszą teraz zginąć. Problem w tym, że na liście do odstrzału znajduje się wrocławski detektyw Tomek Winkler.

Aby przeżyć, Winkler będzie musiał rozplątać zagadkę pogmatwanej przeszłości – i tożsamości – Mateńczuka. Kim jest jego prześladowca i co tak naprawdę wydarzyło się lata temu w szeregach tajemniczej dolnośląskiej sekty? Odpowiedzi ciągle się wymykają, a pętla zaciska. Psychoza nie cofnie się przed niczym, a jeśli będzie musiał, skrzywdzi tych, na których Winklerowi najbardziej zależy…

„Arka” John Lynch, tłumaczenie: Piotr W. Cholewa (wyd. Ringier Axel Springer Polska)

Sensacyjno-kryminalna opowieść o przestępstwach biznesowych w czasach kryzysu finansowego na początku XXI w. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia autora.

Młody, ambitny, pełen pomysłów amerykański projektant mody Truman Chase przyjeżdża do Polski, by ratować rodzinny interes i postawić na nogi upadającą firmę odzieżową. Tu odnajduje miłość i zaczyna odnosić sukces zawodowy. Sprawy komplikują się, gdy na horyzoncie pojawia się pozbawiony skrupułów i niebezpieczny inwestor – globalny fundusz inwestycyjny ARKA, reprezentowany przez nieokrzesanego Latynosa Fernanda. Fernando prowadzi szemrane interesy pomiędzy Europą Wschodnią i Ameryką Łacińską, a na jego drodze stają skorumpowani ukraińscy politycy i FBI. By spłacić dług powstały w wyniku złych inwestycji Fernando postanawia dokonać wrogiego przejęcia i zawłaszczyć dobrze prosperującą polską firmę Trumana. Czy życie Trumana i jego najbliższych jest w niebezpieczeństwie? Czy uda mu się rozwikłać zagadkę i ocalić firmę?

John Lynch, autor książki mieszka w Polsce od 25 lat. Swoją poruszającą historię opowiada podczas występów motywujących, m.in. na TEDx Talks. Otrzymał najwyższe odznaczenie cywilne w Polsce, Złoty Krzyż Zasługi z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego za wkład w budowanie demokracji wolnorynkowej w Polsce. "Arka" jest jego debiutem literackim.

„»Arka« to dynamiczny thriller, przedstawiający głęboką perspektywę osoby wtajemniczonej w meandry funkcjonowania światowej mody i sektora finansów. Coś jak Dawid kontra Goliat z nutką Obsesji Eve. Nie mogłam się oderwać od lektury.” Georgette Mosbacher, Ambasador USA w Polsce 2018–2021

„Porywający debiut pozostawi u polskich czytelników apetyt na więcej. Najbardziej podoba mi się bohaterka: Faith Osborne – błyskotliwa, odważna i śmiała agentka FBI, działająca przy Ambasadzie USA w Warszawie – takie kobiety lubię. Więcej Faith proszę!” Agata Młynarska, dziennikarka, producentka, działaczka społeczna

„Królestwo miedzi” S.A. Chakraborty, tłumaczenie: Maciej Studencki (wyd. We need YA)

Czas na powrót do magicznego miasta!

Nadeszły nowe czasy. Życie Nahri zmieniło się na zawsze, gdy przypadkowo wezwała Darę – budzącego grozę, tajemniczego dżinna. Zmuszona do opuszczenia Kairu została zaproszona na olśniewający, królewski dwór w Dewabadzie i szybko odkryła, że będzie potrzebowała wszystkich swoich umiejętności, by przetrwać.

Dewabad wciąż żyje w cieniu bitwy, w której Dara zginął z ręki księcia Alego. Nahri przyjmuje swoje dziedzictwo i moc, ale doskonale wie, że została uwięziona w niewidzialnej klatce. Jeden błąd może skazać jej pobratymców na zagładę. Ali natomiast został wygnany za to, że odważył się przeciwstawić swojemu ojcu. Ścigany przez zabójców, błądzący po bezlitosnych miedzianych piaskach ziemi jego przodków, zmuszony jest polegać na przerażających zdolnościach, którymi obdarzył go marid, duch wody. Książę poznaje też straszliwy sekret, który od wieków skrywała jego rodzina.

Tymczasem na północy kraju rośnie nowe zagrożenie: siła, która sprowadzi burzę ognia prosto pod bramy miasta…

„Skrzypaczka z Auschwitz” Ellie Midwood, tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza (wyd. Akapit Press)

Auschwitz, 1943 rok. Czy w czeluściach piekła może pojawić się nadzieja? Czy miłość może zatriumfować nad nienawiścią?

Oparta na historii Almy Rosé. „Skrzypaczka z Auschwitz” powołuje do życia jedną z najbardziej nieustraszonych i inspirujących bohaterek historii.

W więzieniu każdy dzień to walka o przetrwanie. Alma jest więźniarką numer 50381, jak sugeruje jej jasnoniebieski tatuaż. Jest zamknięta z tysiącami innych ludzi, oderwana od bliskich, uwięziona za kolczastym drutem. Mimo tego, że była cenioną skrzypaczką, a jej występy urzekały publiczność.

Gdy przyjmuje propozycję zostania dyrygentem orkiestry, uświadamia sobie, jak dzięki temu będzie mogła pomóc innym kobietom. Poznaje również Miklosa, pianistę, z którym znajduje radość we wspólnych próbach i koncertach. Czy w miejscu, gdzie powietrze skażone jest stratą, a pewnością jest tylko tragedia ich uczucie przetrwa?

Ta poruszająca historia udowodni Wam, że miłość może zwyciężyć nawet w najciemniejsze dni i daje siłę, by przetrwać.

„Klątwiarze: Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce” Holly Black, tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński, Zuzanna Byczek (wyd. Jaguar)

Jest sprytny niczym diabeł, po dwakroć przystojniejszy i…
w piekielnym potrzasku!

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny KLĄTWIARZY – ludzi, którzy posiadają niezwykłą moc zmieniania ludzkich emocji, wspomnień i kształtów, a także odwracania czyjegoś szczęśliwego losu za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Ponieważ praca z klątwami jest nielegalna, są także przestępcami. Wielu klątwiarzy schodzi na złą drogę, zostając gangsterami i oszustami, ale nie Cassel. Cassel nie ma magicznych zdolności, przez co jest skazany na los outsidera i byłby pewnie zwyczajnym dzieciakiem w pokręconej rodzince, gdyby nie pewien drobny szczegół… Trzy lata temu zabił swoją przyjaciółkę, Lilę.

Chłopak dba o pozory normalności, wtapiając się w tłum, ale jego starannie budowana fasada zaczyna się kruszyć, gdy traci kontrolę i lunatykuje we śnie, napędzany przerażającymi snami o białym kocie, który ma mu coś do powiedzenia. Zauważa też inne niepokojące rzeczy, takie jak dziwne zachowanie starszych braci, którzy mają przed nim tajemnice. Gdy Cassel zaczyna podejrzewać, że jest nieświadomym pionkiem w wielkiej przestępczej grze, za wszelką cenę chce odzyskać przeszłość, by poznać prawdę o sobie i przechytrzyć oszustów.

Poznaj sekrety mrocznego świata klątwiarzy, w którym występek miesza się z czarnomagicznymi praktykami.

Młody chłopak, nękany koszmarami spróbuje przejrzeć wielką grę oszustów i zawalczyć o utracone wspomnienia, a także o utraconą miłość.

„Widowland” C.J. Carey, tłumaczenie: Jarosław Mikos (wyd. Poradnia K)

Aby kontrolować przeszłość, zmienili historię.

Aby kontrolować przyszłość, zmienili literaturę.

Alternatywa wersja historii, która mogłaby się wydarzyć, gdyby świat bardziej wsłuchał się w głosy szowinistów. W powieści C.J.Carey Orwell miesza się z Margaret Atwood, a wykreowana, literacka wizja niepokojąco rezonuje z rzeczywistością, zwłaszcza w niektórych społeczeństwach.

Czy taki mógłby być świat? Czy łatwo jest uniknąć by w taki się nie przemienił? Niezwykle oryginalna powieść, pokazującą jak daleko może zajść radykalizm, a także jak wielką siłę ma literatura. I kobieta.

Londyn, rok 1953.

Rok koronacji – ale nie tej, którą znaliśmy… na królewskim tronie nie siada Elżbieta. Jerzy VI i jego rodzina zostali zamordowani, a Edward VIII rządzi jako król z królową Wallis u boku.

Realna władza jest jednak w rękach Protektora, Alfreda Rosenberga.

Alfreda Rosenberga szczególnie interesuje społeczeństwo oddalonych od kontynentu brytyjskich wysp. Rola i status kobiet zostają na nowo ustalone. Zgodnie z przepisami Protektora kobiety podzielono na kilka kast według wieku, pochodzenia, statusu rozrodczego i cech fizycznych…

Rose Ransom należy do elity – pracuje w Ministerstwie Kultury, korygując wielkie dzieła literatury autorstwa kobiet zgodnie z nowo obowiązującymi ideami. Jej spokojny tryb pracy zostaje przerwany gdy dostaje zadanie, by infiltrować Widowland - slumsów, do których zsyła się najniższą kastę - bezdzietne kobiety po pięćdziesiątce. Mieszkanki tych osiedli podejrzewane są o bunt i umieszczanie na murach graffiti z wywrotowymi cytatami z książek napisanych przez kobiety.

Rose ma mało czasu do ceremonii koronacji, na którą przybywa sam Wódz. Czy uda jej się wcześniej zdemaskować buntowniczki i zdusić rebelię?

Czy może wszystko skończy się zupełnie inaczej?

„Enola Holmes. Sprawa szyfru na krynolinie” Nancy Springer, tłumaczenie: Elżbieta Gałązka (wyd. Poradnia K.)

Gospodyni Enoli Holmes, pani Tupper, stała się z czasem bardzo bliska dziewczynie, która nie ma dobrych relacji z własną rodziną, jeśli nie liczyć sporadycznych kontaktów z bratem Sherlockiem. Mimo tego, że kobieta jest prawie zupełnie głucha i niespecjalnie umie gotować, do pewnego stopnia zastępuje Enoli nieobecną matkę. Młoda detktywka jest przerażona, gdy odkrywa, że pani Tupper została porwana! Kto mógłby to zrobić i czemu? I co ma z tym wspólnego Florence Nightingale?

„Trzy siostry” Heather Morris, tłumaczenie: Kaja Gucio (wyd. Marginesy)

Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Miłość, nadzieja i oddanie.

Autorka międzynarodowych bestsellerów Heather Morris opisuje zapierające dech w piersi zakończenie trylogii zapoczątkowanej Tatuażystą z Auschwitz.

Kiedy są dziewczynkami, Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na wszystko. Wiele lat później, gdy trwa wojna, naziści wywożą szesnastoletnią Livi do Auschwitz. Jej starsza siostra Cibi wyrusza za nią – zamierza ją ochronić lub umrzeć przy niej.

Magda ukrywa się w rodzinnym mieście na Słowacji, ale w końcu zostaje schwytana. W horrorze obozu zagłady trzy piękne siostry spotykają się ponownie. Choć żyją w najgorszym koszmarze, są razem. Składają sobie kolejną obietnicę: że będą żyć. Ich walka o przetrwanie wyrwie je z piekła Auschwitz, lecz będą musiały przetrwać marsz śmierci przez rozdartą wojną Europę, by ostatecznie trafić do ojczyzny, teraz pod rządami komunistów. Zdeterminowane, żeby zacząć od nowa, wyruszają w kolejną podróż – do Izraela.

Pięknie opowiedziane „Trzy siostry” ścisną wam serce, zadziwią odwagą i siostrzaną miłością. Dwie z nich mieszkają dziś w Izraelu, otoczone rodziną i przyjaciółmi. Wybrały Heather Morris, aby opowiedziała ich historię.

„Noc cudów” K.F. BreeneShannon Mayer, tłumaczenie: Agnieszka Brodzik (wyd. We need YA)

Kiedy dowiesz się, kim jesteś, już nic nie będzie takie, jak wcześniej!

To już koniec. Czas zmierzyć się z ostatnią Próbą śmierci. Do jakiego Domu będę należeć? Czy wystarczy mi sił, żeby stawić czoła nekromantom, wypełzającym spod ziemi zombie i niecnej intrydze uknutej przez tajemniczych zabójców? Droga na szczyt będzie wyboista, ale nie poddam się bez walki!

Każda z prób była wyzwaniem, które sprawiło, że wśród moich potencjalnych wrogów znalazłam przyjaciół. Nie spodziewałam się, że zamiast mroku odnajdę prawdziwy dom, przyjaciela sprzed lat i nadzieję. A jednak! Tylko jest coś jeszcze – coś tajemniczego. Coś we mnie. Nie wiem, co to jest, ale czuję, że mam do odegrania rolę ważniejszą, niż mi się wydaje. Muszę znaleźć odpowiedź na jeszcze jedno pytanie: co to znaczy być prawdziwie wyjątkową?

„Mów mi Win” Harlan Coben, tłumaczenie: Magdalena Słysz (wyd. Albatros)

Najnowsza powieść Harlana Cobena.

Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce.

Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona podczas napadu na rodzinną posiadłość. Przez wiele miesięcy przetrzymywano ją w chacie na pustkowiu. Patricii udało się uciec, ale jej oprawców nie schwytano, nie odzyskano również rodzinnych pamiątek, które zostały skradzione podczas porwania.

Aż do teraz. W Upper West Side, w apartamencie na ostatnim piętrze znaleziono ciało mężczyzny. Oprócz zwłok uwagę policji przykuwają dwa przedmioty: skradzione płótno Vermeera i skórzana walizka z inicjałami WHL3. Po raz pierwszy od lat mundurowi mają wyraźny tropy nie tylko w sprawie porwania Patricii, ale także w innej nierozwiązanej sprawie FBI, związanej ze skradzioną walizką i cennym obrazem. Ślady jednoznacznie prowadzą do pewnego mężczyzny…

Windsor Horne Lockwood III lub Win – jak nazywają go przyjaciele – nie wie, jak skradzione dawno temu jego rodzinie walizka i obraz trafiły w ręce ofiary zagadkowej zbrodni. Kiedy FBI ujawnia, że martwy mężczyzna stał również za aktami terroryzmu, Win musi odkryć, co łączy te tak różne sprawy sprzed lat. Na szczęście ma do dyspozycji trzy rzeczy, których brakuje FBI: osobisty związek z co najmniej jedną ze spraw, nieograniczone środki finansowe i możliwość wymierzenia sprawiedliwości według własnych zasad.

„Zaraza” Przemysław Piotrowski (wyd. Czarna Owca)

Po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, Igor Brudny powoli i z trudem dochodzi do siebie. Świat, w którym się obudził, nie jest już jednak taki sam. Komisarz musi trzymać się z dala od Warszawy, a zielonogórski zespół inspektora Romualda Czarneckiego już nie istnieje. Ale przynajmniej dawna partnerka Brudnego, Julia Zawadzka, wciąż jest przy nim.

Sama Zawadzka, po przeniesieniu do komendy w Zielonej Górze, również mierzy się z nowymi wyzwaniami. Prowadzone przez nią śledztwo utknęło w martwym punkcie, a w dodatku w pobliskim lesie znaleziono zwłoki kolejnej zamordowanej kobiety. Wyniki sekcji są jasne: w ciele ofiary nie została prawie żadna kropla krwi. Do tego jeszcze dochodzi ofiara wypadku samochodowego, o której Zawadzka wolałaby zapomnieć…

Wszystko wskazuje na to, że nad Zieloną Górą zbierają się ciemne chmury. Sfrustrowany własną bezradnością Brudny zastanawia się, czy zło, które znał tak dobrze, znów pojawiło się w mieście. Któregoś dnia w jego domu niespodziewanie pojawia się ktoś, kto desperacko potrzebuje pomocy. Czy pokiereszowany komisarz znajdzie w sobie siłę, by rozwiązać jeszcze jedną sprawę?

„Książka o przyjaźni” Maciej Marcisz (wyd. W.A.B.)

Nowa powieść autora bestsellerowych „Taśm rodzinnych”.

Kasia, Michał i Dorota znają się od zawsze. Ich przyjaźń przetrwała kilkanaście lat, przeprowadzki do odległych miast, a nawet coraz bardziej rozjeżdżające się życiowe drogi. Gdy jednak skrzętnie skrywana tajemnica wycieka na grupowym czacie, los relacji zaczyna wisieć na włosku. Czy należy walczyć o marniejącą przyjaźń przez wzgląd na stare dobre czasy? A może pewnym rzeczom należy pozwolić umrzeć? Czy nasi rodzice mieli rację mówiąc, że w pewnym wieku prawdziwych przyjaciół policzymy na palcach jednej ręki?

„Książka o przyjaźni” to powieść o więzach mocniejszych niż miłość, powołaniu i rozczarowującej dorosłości. O tym kim chcemy się stać dzięki najbliższym ludziom i o codziennych kompromisach, które oddalają nas od wyobrażeń o nas samych, aż do momentu, kiedy stajemy się zupełnie do nich niepodobni. O wielkiej niewiadomej, którą jest nasze życie – do czasu, kiedy przestaje nią być.

To podróż przez formacyjne doświadczenia trójki przyjaciół – pierwsze miłości, noce spędzone na rozmowach i lekturach, wstyd i akceptację, historyczne wydarzenia i muzyczne festiwale. To opowieść o głosach przyjaciół, które zostają w naszych głowach nawet wtedy, kiedy oni już dawno zniknęli z naszego życia.

[kk]


komentarze [18]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
John_Doe 09.11.2021 11:30
Czytelnik

"Zaraza" ma na dzień 9.11.2021 oceny 9.4 Proszę o zgłoszenie jej do jakiejś nagrody. Toż to arcydzieło. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Iśka 09.11.2021 06:27
Czytelnik

Zastanawiam się też na "Cuda codzienności", tylko nigdy nie czytałam tej autorki. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Deutschland91 08.11.2021 20:45
Czytelniczka

Na pewno  Zaraza mam w planach całą serię i Mòw mi Win

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Zaraza
Ernest 08.11.2021 18:22
Czytelnik

Zaraza
Zaraza na pewno będzie czytana. Już się nie mogłem doczekać kolejnej części. No i znowu w Zielonej Górze 🙂

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Zaraza
konto usunięte
08.11.2021 15:51
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Iśka 08.11.2021 13:47
Czytelnik

Właśnie czytam ostatnie strony "Szwedzkiego kryminału" i powiem Wam: dzieje się....   Gdyby nie inne obowiązki już bym ją połknęła, a tak niestety muszę przełożyć finał na wieczór.  Poprzedni tom to był dleikatny spacerek, tutaj autorom wyobraźnia zagrała i to mocno. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Natalia 08.11.2021 11:55
Czytelniczka

Na pewno przeczytam ,,Zarazę" :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Iśka 08.11.2021 12:14
Czytelnik

Pana Piotrowskiego to ja czytam w ciemno. :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ajjna 08.11.2021 17:01
Czytelniczka

To tak jak ja 😁, już nie mogę się doczekać spotkania z Igorem Brudnym. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Natalia 09.11.2021 09:12
Czytelniczka

@Iśka Ja to samo  :)
@ajjna  Przede mną jeszcze 3. część, ale na pewno zaraz za następną będę się brała :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Iśka 09.11.2021 09:27
Czytelnik

@Natalia Ja mam przez sobą jeszcze dwie, bo Cherbu jeszcze czeka. Tak więc prawdziwa uczta się szykuje. 
James Bond to przedszkolak przy Igorze Brudnym. 
Tak na poważnie to jestem dumna, że mamy takich pisarzy. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
John_Doe 09.11.2021 11:33
Czytelnik

@Iśka Chyba chodziło Ci o tytuł "Cherub". A ja nie jestem dumny że mamy takich pisarzy. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Iśka 09.11.2021 12:19
Czytelnik

@ John_Doe Marcin tak, literówka się wdarła. Cherub.  
 Każdy ma swoje gusta i dzięki temu mamy taki przekrój pisarzy i książek. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Mika 08.11.2021 11:14
Czytelniczka

Na pewno zamierzam przeczytać  Zaraza, z tych nowości jest to najbardziej interesująca mnie pozycja. Ciekawie zapowiadają się też  Królestwo miedzi Enola Holmes. Sprawa szyfru na krynolinie Noc cudów

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Zaraza  Królestwo miedzi  Enola Holmes. Sprawa szyfru na krynolinie  Noc cudów
Patrycja 08.11.2021 11:03
Czytelniczka

Paszyńska, Marcisz, Cohen oraz Midwood interesujące 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Książka_koc_kot 08.11.2021 10:53
Czytelniczka

Ciekawe propozycje. Czytałam "Arkę" i polecam. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post