„Trzecia księga” Adama Ablera już w księgarniach!

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.10.2018

Ekscentryczny pisarz milioner. Włoskie miasteczko. Atrakcyjna młoda kobieta. I zagadka, której rozwiązanie zostało ukryte w zamierzchłej przeszłości. Czy Abelie i Paolo zdążą rozwikłać zagadkę tajemniczego manuskryptu? „Trzecia księgaAdama Ablera – najbardziej niezwykłego polskiego milionera i zarazem pisarza – w księgarniach już 10 października.

„Trzecia księga” Adama Ablera już w księgarniach!

Mąż już dawno przestał dostrzegać Abelie. Do tego dają o sobie znać jej niespełnione ambicje pisarskie. Trzydziestosześcioletnia kobieta otrzymuje ofertę od ekscentrycznego pisarza Paola, który chce, by przeprowadziła się do jego willi i pomogła mu w pracy nad książką. Choć z początku propozycja zdaje się onieśmielać Abelie, z czasem ją przyjmuje. Podziw dla twórczości pisarza szybko przeradza się w fascynację.

Sielskie życie we włoskim miasteczku przerywa jednak niewytłumaczalne odkrycie. Pomagając mężczyźnie w pisaniu powieści, Abelie odkrywa niezwykłe podobieństwa między książką mistrza a... własną. To nie jedyna tajemnica, którą będą musieli rozwiązać. Kiedy Abelie opuszczała sierociniec, w którym została wychowana, zakonnice przekazały jej rzeczy po zmarłej matce. Wśród nich znajdował się fragment tajemniczego starodruku…

„Trzecia księga” to historia o namiętności i intrydze sprzed wieków, które powracają we współczesności ze zdwojoną siłą. To więcej niż thriller – trzymająca w napięciu powieść, gdzie tajemnica miesza się z uczuciem. Magia wina, włoskich plaż, rzeźb i romańskiej architektury przeplata się z dramatycznymi zwrotami akcji, które doprowadzają bohaterów do odkrycia szokującej prawdy.

Życiorys Adama Ablera (pseudonim Adama Zaremby-Śmietańskiego) sam mógłby stać się tematem niesamowitej powieści. Dzieciństwo spędził w Ghanie, gdzie często przebywał pod opieką lokalnego szamana. Jak twierdzi, to właśnie wtedy obudziła się w nim potrzeba opisywania rzeczywistości. W Polsce postawił na własny biznes, prowadzony z sukcesem. Filantrop, któremu bliski jest los drugiego człowieka, postanowił zbudować jeden z najnowocześniejszych w kraju szpitali. Kolejnym wyzwaniem, które sobie postawił, jest kariera pisarska. „Trzecia księga” to jego druga powieść.

artykuł sponsorowany


komentarze [4]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Jacek Jarosz - awatar
Jacek Jarosz 14.10.2018 19:16
Czytelnik

UWAGA, PLAGIAT!!!
Samej "Trzeciej księgi" wprawdzie jeszcze nie czytałem (chyba przeczytam), ale hasło reklamowe jest nawet nie plagiatem, a owocem kradzieży. Taki tytuł nosi recenzja, jaką w "Rzeczpospolitej" napisał P.Jędroszczyk o książce Z.Raczyńskiego "Harib" (vide: https://www.rp.pl/Literatura/180429849-Harib---polski-polityczny-thiller-jakiego-nie-bylo.html). Więc...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Julka_Malinowska  - awatar
Julka_Malinowska 12.10.2018 15:08
Czytelnik

Przyjemna książka, momentami naprawdę intrygująca

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Piotr Podgórski - awatar
Piotr Podgórski 12.10.2018 11:01
Bibliotekarz

Ciekawe, ile jest prawdy w opisie, a ile zabiegu marketingowego.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 10.10.2018 10:08
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post