Katarynka. Na wakacjach

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Beata

W tej książce Bolesław Prus (Aleksander Głowacki) ciekawie opisuje historię niewidomej dziewczynki, która bardzo lubiła słuchać katarynek. Pan Tomasz jej sąsiad, który później dowiaduje się, że dziewczynka jest niewidoma, postanawia jej pomóc i sfinansować jej leczenie. Książka jest lekturą. Jest bardzo ciekawa i polecam ją zwłaszcza młodszym czytelnikom.

ouninpohja | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

"Na wakacjach" - niby krótkie i lekkie, przeczytanie zajmuje bardzo krótko, ale w dalszym ciągu jak najbardziej aktualne. Pomagać człowiekowi w potrzebie, czy nie pomagać? Czy mi się to opłaca? Przecież ktoś inny może pomóc. Czemu to muszę być akurat ja? Autor ukazuje reakcję ludzi na cudzą klęskę, która w większości przypadków jest bierna, polegająca na gapieniu się, oraz na próbie pomocy, która nie przynosi zamierzonego celu - faktycznej pomocy. Tak jak w życiu, w tej krótkiej noweli przekonujemy się, że pomoc niekiedy przychodzi ze strony, z której najmniej byśmy się spodziewali. Mimo małej objętości dzieło to niesie naukę.

Aga | 2011-04-02
Przeczytana: 25 marca 2011