Prosto z Sherwood

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7225-696-2
Sherwood
bythewoods

Ja, ty, on - wszyscy, zagubieni w miejskiej dżungli, pewnego dnia możemy się znaleźć w prawdziwym lesie. To niebezpieczne miejsce. Leży na skraju światła i ciemności, wymyka się tyranii nagród i kar. Tam się żyje poza prawem. Z tego miejsca wszystko wygląda zupełnie inaczej... Można tam dojść cudzymi ścieżkami, ale wraca się tylko jedną, własną, o której indiański szaman powiedziałby: ta ścieżka ma serce, a my zaśpiewamy w starej celtyckiej mowie: dzikie, wolne, radośnie smutne.Jeżeli mamy odwagę. "Sherwood" to najlepsza książka od czasów "Mistrza i Małgorzaty".

Lavenda | 2011-10-28
Przeczytana: 2009 rok

Opowiadania zebrane w tym tomiku łączy jeden wątek - Sherwood i jego legendarni mieszkańcy. Bohaterowie każdego z tekstów w którymś momencie swojego życia stają na rozdrożu - tam, gdzie rozchodzą się ścieżki rzeczywistości i ideałów. Prędzej czy później każdy z nich trafi do niezwykłego lasu. Tylko tam można spotkać bohaterów dziecięcych opowieści - Robin Hooda, Marion, braciszka Tucka. Do Sherwood trafia się niespodziewanie - zdradzana kura domowa przybywa prosto ze swojej kuchni "o posmaku nowoczesności", stary profesor polonista podczas przechadzki po mieście, chłopiec przeżywający rozwód rodziców prosto sprzed telewizora. Bohaterowie opowiadań Kwiatkowskiej są różni - zakłamany polityk, nastawiona na sukces pani architekt, tyranizowany przez matkę chłopak, zbuntowana dziewczyna doznająca szkolnej przemocy. Różnie biegną ich życia, wszyscy jednak, choć na chwilę, doświadczą czegoś niezwykłego. Jednych to doświadczenie odmieni i sprawi, że spojrzą na swoje życie z zupełnie innej...

Adam | 2011-08-03

Kiedyś tą książeczkę uwielbiałem. Takie to było prosto-duszoszczypiaszcze. Istnieje pewne ryzyko, że było też mocno nastoletnie - dawno do tej książki nie zaglądałem. Na pewno jest krótka, miła, nieco pretensjonalna.

Elenarin | 2015-05-22
Partenia Fulwia | 2015-02-11