Nic dwa razy się nie zdarzy

Cykl: Kalina w malinach (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny… ups! To już chyba było? Nie szkodzi! Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko, aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu, kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na poszukiwanie zaginionego narzeczonego i… trafia do domu pewnego gangstera. Na miejscu przekonuje się,...

Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko, aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu, kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na poszukiwanie zaginionego narzeczonego i… trafia do domu pewnego gangstera. Na miejscu przekonuje się, że niedoszły mąż nie dość, że o ślubie wcale nie myśli, to jeszcze w ogóle jej nie poznaje!

Jak daleko posunie się zakochana kobieta, aby odzyskać mężczyznę swojego życia i… doprowadzić go przed ołtarz?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/nic-dwa-razy-sie-nie-zdarzy/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/nic-dwa-razy-sie-nie-zdarzy/

Agacha | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2017, Legimi
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Kaliny nie da się nie lubić. No bo czy to jej wina, że ciągle pakuje się w kłopoty? Do tego robi to z wdziękiem. Potrafi nawet zaskarbić sobie sympatię największego gangstera w okolicy.
Książka doskonała na poprawę humoru.

Książkowo_czyta | 2017-08-02
Przeczytana: 24 maja 2017

„Nic dwa razy się nie zdarzy” to już trzecia odsłona losów Kaliny, bohaterki cyklu Kalina w malinach autorstwa Joanny Szarańskiej. Jak już wiemy z poprzednich części nasza bohaterka jest istnym magnesem na wszelkiego rodzaju kłopoty, gdy po raz drugi staje więc na ślubnym kobiercu wszystko po prostu nie może przebiec spokojnie i gładko… Kalina ponownie staje się „ofiarą” powiedzenia, iż historia lubi się powtarzać – jej przyszły mąż Marek nie pojawia się w kościele, a jakby tego było mało znika bez śladu!

Zrozpaczona kobieta podejmuje poszukiwania niedoszłego męża, odkrywając tajemnicze zapiski w notesie Marka i podążając ich śladem trafia do rezydencji gangstera o wdzięcznym pseudonimie Bazylia, który błędnie zakłada, iż Kalina pojawiła się u niego w sprawie pracy striptizerki.

Gdy nasza bohaterka uświadamia sobie, iż w domu Bazylii znajduje się również Marek, który ewidentnie jej nie rozpoznaje postanawia nie wyprowadzać gangstera z błędu, by móc zostać w jego willi i odkryć,...

Biblioteczka Rudej | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Przyznam szczerze,że zapomniałam na śmierć o tej książce i dopiero epizod z Kaliną w Czterech płatkach śniegu przypomniał mi o trzeciej części Kaliny w malinach. Wygrzebałam w czeluściach czytnika i...przepadłam, popłakałam się ze śmiech.Chyba nie ma drugiej takiej bohaterki,która pecha ma nawet wymalowanego w oczach.
Na początku miałam wrażenie,że przeżywam deja vu, bo Kalina po raz kolejny, wystrojona w suknię ślubną, wesela się nie doczekała, bo ukochany Mareczek nie stanął odziany w czarny garnitur u jej boku przy ołtarzu
Więcej na blogu http://rudabiblioteczka.blogspot.com/?m=1

Sol | 2017-10-13
Na półkach: Ebookowo, Przeczytane

Niestety przez to co autorka wyrabia z bohaterami nie byłam w stanie dokończyć książki. Dlatego też nie ma gwiazdek ;)
Od pewnego momentu, od chwili jak Kalina znalazła Marka czytałam ze świadomością jaką on jest świnią i co on zrobił Kalinie. I nawet początkowa ciągnąca się dwójka była lepsza. Bo do tej szklanki miodu wsadzono mi łyżkę dziegciu.
Takich rzeczy nie robi się komuś kogo się kocha. Nieważne że ona raz została wystawiona. To tylko Markowi jeszcze ujmuje i pokazuje jak mało Kalina dla niego znaczy. Bo mało że zostawił to jeszcze potem tak robił. I przez to nie wiem czy dokończę. Po prostu to dla mnie jest skrajne okrucieństwo, coś co psuje książkę.
A Kalina mnie też wkurza. Jak go zobaczyła powinna zrobić mu natentychmiast awanturę i kopnąć dziada w dupę. Wiosłem w łeb, do basenu, przytrzymać i do piachu. On na nic więcej nie zasługuje.
Nie wierze w ich szczęśliwe zakończenie. Znaczy on będzie z nią przeszczęśliwy bo ona zrobi dla niego wszystko. Ona z nim będzie bardzo...

Gosik62 | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Całą serię "Kaliny w malinach" oceniam bardzo dobrze i daję 7 gwiazdek. Trzecia, ostatnia część utrzymana jest w konwencji dwóch pierwszych lekkich komedii kryminalnych. Tym razem nie ma żadnego trupa, za to Kalina w poszukiwaniu niedoszłego męża trafia do willi gangstera. Ta część jak dla mnie jest lekko przekombinowana, w dużej części nierealna, trochę infantylna i mniej zabawna. Ale trzeba przeczytać jako zwieńczenie historii, która oczywiście kończy się wreszcie przed ołtarzem.

Zasłużone 10 gwiazdek.
Kalina szykuje się do "kolejnego" ślubu, ale jak to u Kaliny bywa - nic nie idzie zgodnie z planem, a ona sama wpada w kolejne tarapaty.
Mega zabawna książka.
czytałam z uśmiechem na ustach i zastanawiałam się: Co ona znowu wywinie ;)

Polecam!

dra | 2017-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 września 2017

Kalina oprócz czytania i bycia bibliotekarką nie umie nic. A, przepraszam, potrafi przyciągać do siebie kłopoty. Poprzez dobroduszny wygląd i jakże widoczną na każdy kroku nieporadność zjednuje sobie ludzi.
I tak też jest tym razem. Gdy znika ukochany Kalina postanawia, że będzie wybawicielką na białym rumaku. I nawet fakt, że luby pracuje dla gangsterów i ma amnezję nie ma wpływu na jej mocne postanowienie niesienia pomocy. Przecież to da się wyjaśnić.
Książka bardzo zabawna, choć pomysł walki przysłowiowej blondynki z niebezpiecznymi przestępcami wydaje się oklepany. Zakończenie również przewidywalne ale bardzo romantyczne.
A cały cykl Kaliny w malinach wyśmienicie nadaje się na poprawę nastroju. Gorąco polecam.

izabela81 | 2017-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Jak tylko otworzyłam książkę i zaczęłam przewracać kartki, poczułam się jak u starych, dobrych znajomych. Zdążyłam pokochać Kalinę i jej przygody. Dobrze, że za jednym razem mogłam pochłonąć tę serię na raz. A w co tym razem wpakuje się Kalina?

Otóż Kalina po raz drugi przygotowuje się do ślubu i robi co w jej mocy, aby tym razem wszystko przebiegło zgodnie z jej planem. I tak też się dzieje do momentu aż... pan młody nie stawia się przed ołtarzem. Dziewczyna niewiele myśląc, wyrusza na poszukiwania zaginionego narzeczonego. Trafia do domu pewnego gangstera. Znajduje tam narzeczonego, który wcale nie myśli o ślubie i na dodatek jej nie poznaje. Czy Kalinie uda się doprowadzić mężczyznę swojego życia przed ołtarz? Nie od dziś wiadomo, że w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone. Czy zatem Kalina z tego skorzysta? I w jaki sposób zawalczy?

"... miał stać u mojego boku, przystojny w ślubnym garniturze i przysięgać miłość, wierność i posłuszeństwo."

Kreacja bohaterów...

Kate1404 | 2017-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Kalina w malinach to ewidentnie literatura na odstresowanie i na poprawę humoru. Jeśli ktoś ma potrzebę przeczytania czegoś lekkiego to serdecznie polecam.

LifeOnMars | 2017-05-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Ojej... Przejrzałam opinie innych Czytelników i nie jestem pewna, czy przeczytałam tę samą książkę... Bo na mnie nie zrobiła ona takiego wrażenia. Kilka razy się uśmiechnęłam, ale nie mogę powiedzieć, żeby była to dla mnie zabawna lektura. Fabuła też nie do końca mi odpowiadała - zbyt wydumana. No cóż, nke była to najlepsza książka, jaką w życiu przeczytałam. Ale ja mam dziwny gust, więc nie ma co się sugerować moją opinią.