Znak ognia

Tłumaczenie: Ewa Partyga
Cykl: Skandynawska Saga. Hannah (tom 8)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Ildmerket

Åshild zostaje w domu sama z dziećmi, gdy nagle słyszy z lasu miarowe uderzenia siekiery. Wolałaby nie wynosić na dwór nieochrzczonych bliźniąt, lecz letni upał i przerażające odgłosy wyprowadzają ją w końcu z równowagi. Gdzieś daleko, na letnik pastwisku Ole ociera pot z czoła i prostuje się gwałtownie. Przed oczami migają mu koszmarne obrazy. Dzieje się coś strasznego! Ole nie ma...

Gdzieś daleko, na letnik pastwisku Ole ociera pot z czoła i prostuje się gwałtownie. Przed oczami migają mu koszmarne obrazy. Dzieje się coś strasznego! Ole nie ma wątpliwości, że Åshild i bliźnięta są w niebezpieczeństwie. Czy jednak Ole zdąży na czas do Rudningen?

A wkrótce w Torset wybuchnie pożar...

źródło opisu: Alex Springer Polska, 2009

dzosefinn | 2012-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

To była jedna z lepszych książek o losach Hannah i jej rodziny. Wciągająca i jednocześnie urzekająca część. Naszpikowana wielona - można rzec - tragicznymi fragmentami, które nie zabardzo mi się podobały (a raczej to, co naszykowała dla tejże rodziny sama autorka).
W trakcie czytania miałam wrażenie, że historia zaczyna żyć własnym życiem, jest poza mną, a ja nie mam na nią żadnego wpływu; nie jestem w stanie zapobiec tragicznemu rozwojowi zdarzeń. Jednak dzięki takim zwrotom akcji książka "ożywa", Jednocześnie sprawia, że my sami - czytelnicy - zaczynamy doceniać to, co mamy i posiadamy, bo niewiadomo kiedy to może nam zostać odebrane.

Tiril | 2016-07-24
Przeczytana: lipiec 2016