Patricia

Młoda kobieta, Agata Niemirska chce poznać prawdę o swojej przeszłości. Dostaje zawiadomienie o śmierci matki, której nigdy nie znała. Razem z przyrodnią siostrą, Danielą, jedzie więc do Zmysłowa, maleńkiego miasteczka w górach, by znaleźć odpowiedź na pytania, które dręczyły ją całe życie. Nic nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Pytania nie mają łatwych...

Nic nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Pytania nie mają łatwych odpowiedzi, podobnie jak życie, które nie układa się według naszych planów.
W Zmysłowie czeka na Agatę dziewięcioletnia dziewczynka, Tosia, jej druga przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Kto jest jej ojcem? Dlaczego matka ukrywała jego tożsamość? Miasteczko zatrzyma Agatę i Danielę na dłużej, zmuszając, by nie tylko przyjrzały się przeszłości i jej zagadkom, ale i własnemu życiu. Otoczą ich ludzie – dobrzy, ale też i ci mniej życzliwi, pojawią się wierni przyjaciele, ale i wrogowie. Niemirska zyska oddanych sojuszników – miejscowego weterynarza-dziwaka, Jerzego Wilka i Julię Kovacs – Węgierkę, która związała swój los z Polską.
Siostry wpłyną na życie wielu osób, zmieniając ich w zaskakujący sposób. Gdzieś w tle zamajaczy wielkie uczucie. Miłość pomimo wszystko i bez pytań „dlaczego?”.
Niech zatem uwiedzie Was magia małego miasteczka w górach, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk.
Czary codzienności – one odmienią losy sióstr, pozostałych mieszkańców Zmysłowa, a może odmienią i nas…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl

onika | 2017-05-17
Na półkach: Przeczytane, Czytadła
Przeczytana: maj 2017

Agata Niemirska, przykładna pracownica korporacji, uwikłana w nie-związek z Filipem, dowiaduje się o śmierci matki. Matki, która porzuciła rodzinę, gdy dziewczynka była malutka. Ojciec Agaty poznał nową kobietę, ożenił się, doczekał drugiej córki, a Agacie było całkiem dobrze w nowej rodzinie. Tylko to nieznośne przekonanie, że to przez nią matka odeszła, że była niewystarczająco dobra, że jest gorsza przez to, że matka wybrała inne życie…I nagle, po latach bez wieści od matki, telefon i obcy mężczyzna mówiący, że matka zmarła…Agata w towarzystwie przyrodniej siostry Danieli jedzie na pogrzeb…i niespodzianka: mamusia majątek zostawiła. Majątek nieruchomy i ruchomy: uroczy domek w Zmysłowie, kiosk z gazetami do prowadzenia, swoje piękne obrazy, kilkoro skorych do pomocy przyjaciół…i dziewięcioletnią Tosię, jeszcze jedną siostrę do kompletu…Boh trojcu lubit.

Agnieszka Krawczyk stworzyła niezwykle ciepłą i wciągającą opowieść o trzech „poplątanych” siostrach, a najlepsze, że seria...

wiejskifilozof | 2018-03-10

Przeczytałem,z wielkim wzruszeniem.I myślą,piękne są takie książki.
Czasem,zbyt łatwo się wzruszam.Na takich książkach,okładka przepiękna.
Akcja,wolna ,cicha,spokojna.
Mega wrażliwa.
Fajnie,że tu był niepylak apollo.
Rodzina najwniejsza.

żurawie_origami | 2017-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione, 2017
Przeczytana: 20 października 2017

Podobała mi się ta powieść. Lekka, z gatunków tych "na chandrę", idealna na długie i zimne jesienne wieczory.
Agnieszka Krawczyk nie stworzyła obrazu sielskiego, może jedynie sceneria jest iście bajkowa, ale problemy i bolączki głównych bohaterek jak najbardziej przyziemne.
Agata Niemirska, musi się zmierzyć z przeszłością, która nagle ją dogania. Dziewczyna musi podjąć bardzo dużo ważnych decyzji. Na szczęście nie zostaje z tym sama. Ma rodzinę i przyjaciół na których może liczyć.
Lubię takie historię, gdzie nie zawsze wszystko się udaje ale gdzie bohaterowie dają się lubić, mają swój charakter i każdy z nich jest "jakiś". Do tego klimat małego miasteczka, poczciwi mieszkańcy i ci, mniej przyjaźni, ale wnoszący coś ciekawego i intrygującego do powieści. Mnie Zmysłów oczarował i na pewno sięgnę po dalsze losy "Sióstr Niemirskich".

Pola | 2016-09-29
Przeczytana: wrzesień 2016

"Siostry" to powieść obyczajowa z tych łatwych, lekkich i bardzo przyjemnych, typowa na okres wakacji.
Mamy trzy siostry oraz piękne i jakże bajeczne małe miasteczko w górach.
W Zmysłowie czas się zatrzymał, jest kolorowo, bajkowo i jakoś tak wolniej płynie czas. Tamtejsi mieszkańcy są bardzo wyraźni i każdy inny.
Polubiłam ich wszystkich, nawet tych którzy mieli trochę za skórą.
Największe wrażenie zrobiły na mnie opisy przyrody. Autorka uczyniła to po mistrzowsku tak, że czytając widziałam te wspaniałe łąki, kwiaty, góry drzewa, piękne górskie domki oraz fantastyczne obrazy namalowane przez Adę, wręcz czułam zapach tego sielskiego miejsca.
Bardzo polecam :)

Biblioteczka Rudej | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Pełna ciepła,przesycona kolorami i zapachami opowieść o siostrach Niemirskich,która pozwala nam się przenieść do uroczego Zmysłowa.
Książek Pani Agnieszki nie da się nie lubić, w nich zakochujemy się powoli,delektując każdą przewróconą stroną.

andzia12 | 2016-05-31
Przeczytana: 20 maja 2016

„miłość to rzeczywiście huśtawka”

Dwie siostry, które są sobie bliskie, ale biologicznie już nie. A do tego dochodzie jeszcze jedna dużo młodsza. Ale to co ich łączy to przede wszystkim miłość!

„Siostry” to przepiękna opowieść o tym, jak mimo trudności w życiu każdy z nas znajdzie jakieś wyjście z trudnych sytuacji. A da się to zrobić dzięki miłości.
Agata po latach dowiaduje się prawdy o swojej biologicznej matce. Podróż do miejsca jej zamieszkania na pogrzeb wywraca życie do góry nogami. W Zmysłowie odnajduje siebie i sens swojego życia, które staje się bardziej kolorowe i piękniejsze :) A przy tym rodzi się piękne uczucie dwojga ludzi, którzy na początku siebie odpychają…

Czekam z niecierpliwością na dalsze losy tych Sióstr:)

POLECAM!!!

eduko7 | 2017-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Agata i jej siostry przyrodnie. Każda inna, każda na swój sposób urzekająca.
Agata przez lata tkwiąca w poczuciu porzucenia, nieasertywna, majaca kłopoty z zawalczeniem o siebie, pracująca na sukcesy, które inni chętnie sobie przypiszą. Daniela - lingwistka, bardziej przebojowa, szczera do bólu, ale też dobra i wrażliwa na potrzeby innych. MA swoje kompleksy i powoli wprowadza zmiany w w idzeniu siebie i otaczającego ją świata.
Tosia - siostra Agata, poznana w mało sprzyjających okolicznościach, dziewczynka o dużej fantazji, zamiłowaniu do piękna, potrafiąca z dziecięcą szczerością zachwycać się ludźmi, światem przyrody i przedmiotami. Nieco wycofana. I podobnie jak poprzedniczki potrzebująca wsparcia i miłości.
Do tego krąg lepszych i mniej przyjaznych postaci żyjących w małym miasteczku. Urokliwym miasteczku, z czarowną willą, ogródkiem i kioskiem, w któym można napić się zachwalanej przez wszystkich miejscowej lemoniady.
Zauroczyła mnie ta powieść i chętnie sięgnę po kolejne...

"Siostry" po prostu mnie oczarowały.
Maleńkie górskie miasteczko, położone pośród lasów, dookoła łąki.
Gdzie mieszkają ludzie, którzy świetnie się znają i wszystko o sobie wiedzą. Ludzie dobrzy i mniej życzliwi.

Akcja powieści toczy się powoli, leniwie i bardzo dobrze, bo można się zatracić i oderwać od rzeczywistości.
To powieść o trzech przyrodnich siostrach, pełna ciepła, humoru ale również problemów życia codziennego.
To powieść o więzach rodzinnych, siostrzanej miłości i tajemnicach rodzinnych sprzed lat.
O dążeniu do wytyczonego celu i odnajdywaniu swojego szczęścia, chociaż nieraz trzeba z wielu rzeczy zrezygnować .
O trudnych wyborach i o rodzącym się powoli uczuciu.
Bardzo wciągnęła mnie ta historia, taka życiowa, taka normalna. Po prostu samo życie.

Anna | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

Nie wiem za bardzo jak mam ocenić tę książkę, bo temat i pomysł nie są nowe, ale rozumiem jak trudno autorowi jest znaleźć jakiś interesujący wątek czy fabułę, które dotychczas nie pojawiały się w literaturze.
Nie twierdzę, że książka jest zła czy nieciekawa, nie; czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem i sympatią do jej bohaterek, którym życie postawiło na drodze nowe, niespodziewane wyzwanie. Polubiłam mieszkańców Zmysłowa, barwnych w swych charakterach, serdecznych, pomocnych, choć czasem wścibskich i opryskliwych. O pozytywnej ocenie książce niech świadczy fakt, że przeczytałam ją w ciągu jednego dnia, żałując że nie mogę od razu sięgnąć po dalszy jej ciąg.
Natomiast uważam, że pomysł, który każe bohaterce porzucić dotychczasowe życie w mieście, na rzecz osiedlenia się w małej, cichej mieścinie był już powielany w kilkunastu, jak nie w kilkudziesięciu powieściach, np. "Malownicze" czy "Uroczysko" M. Kordel. Oczywiście, za każdym razem za taką decyzją przemawiają inne motywy i...

Gosia | 2016-08-11
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Agata w młodości porzucona przez matkę wychowuje się z przyrodnią siostrą i macochą. Pewnego dnia tajemniczy męźczyzna zawiadamia ją, że jej matka zmarła i prosi o przyjazd na pogrzeb. Tam poznaje swoją drugą przyrodnią siostrę, poznaje życie matki oraz jej zajęcia. Agata postanawia przeprowadzić się do małego miasteczka i zająć majątkiem oraz młodszą siostrą. Poznaje wielu ludzi, nawiązuje przyjaźnie. Ciekawie napisana historia rodzinna, ciekawi mnie co się zdarzy w 2 części - czekam na nią ☺