Pulp fiction. Wszystko o kultowym filmie Quentina Tarantino

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Buchmann
Pulp Fiction. The Complete Story of Quentin Tarantino's Masterpiece.

Pierwsza kompletna historia „Pulp Fiction”- zdjęcia z planu, ciekawostki, anegdoty, archiwalia. Co takiego było w filmie „Pulp Fiction”, że zdołał on uwieść cały świat? Jak to się stało, że widzowie i krytycy oszaleli na punkcie czarnego humoru, gangsterskiego szpanu i narracyjnej żonglerki? Dlaczego dialogi z filmu z miejsca zyskały status kultowych? Teraz dowiecie się o filmie Quentina...

Co takiego było w filmie „Pulp Fiction”, że zdołał on uwieść cały świat? Jak to się stało, że widzowie i krytycy oszaleli na punkcie czarnego humoru, gangsterskiego szpanu i narracyjnej żonglerki? Dlaczego dialogi z filmu z miejsca zyskały status kultowych? Teraz dowiecie się o filmie Quentina Tarantino z 1994 roku wszystkiego: od pierwszych szkiców scenariusza, przez triumfalną premierę (krzyczące kobiety! mdlejący mężczyźni!), po nieprawdopodobny wpływ na kształt współczesnego kina. A konkretnie: opiszemy, jak wygląda Marsellus Wallace (i co mogła zawierać jego walizka), dowiemy się, dlaczego hamburgery – zwłaszcza z Big Kahuna – są podstawą pożywnego śniadania i... znacznie, znacznie więcej. W książce znalazły się obrazy, plakaty i grafiki inspirowane Pulp Fiction, a także fantastyczne fotografie z filmu i planu zdjęciowego − pozyskane dzięki reżyserowi i wytwórni Miramax.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2014

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.com/ksiazki/pulp-fiction.html

agatanna | 2016-01-21
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Nie spodziewałam się, że z tej książki dowiem się tak wiele o kinie. Myślałam, że kilka ciekawostek z planu nie poszerzy znacząco mojej wiedzy. Teraz patrzę na to inaczej: czy mówiąc o "Pulp fiction" można nie odwoływać się do historii i teorii kina?
Przyjemna a przesycona treścią - to opracowanie w klimacie filmu!

voler1 | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Pulp Fiction i twórczości Tarantino.
Sporo zdjęć i ciekawostek z planu, a także proces powstawanie filmu. Dwie rzeczy tylko mi nie pasowały - cenzura przekleństw (i co dziwne nie wszystkich) i wmieszane w tekst eseje innych autorów, które krótko mówiąc w większości nic nie wzniosły i tylko nudziły. Poza tym, jak najbardziej godna polecenia pozycja, droga, ale warta wydania co do złotówki.

jakdwaplusdwa | 2015-07-06
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Po pierwsze to lektura obowiązkowa każdego fana 'Pulp Fiction', po drugie to książka typu 'must read' każdego miłośnika kina. Pełen smaczków i ciekawostek, więc naprawdę warto!

Kornel Nocoń | 2015-09-07

Dosłownie WSZYSTKO!