Pulp fiction. Wszystko o kultowym filmie Quentina Tarantino

Okładka książki Pulp fiction. Wszystko o kultowym filmie Quentina Tarantino Jason Bailey
Okładka książki Pulp fiction. Wszystko o kultowym filmie Quentina Tarantino
Jason Bailey Wydawnictwo: Buchmann film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Pulp Fiction. The Complete Story of Quentin Tarantino's Masterpiece.
Buchmann
2014-10-08
2014-10-08
Opracowanie zbiorowe
Pulp Fiction Tarantino film

Książka album/encyklopedia na temat kultowego filmu Quentina Tarantino. Lektura idealna nie tylko dla miłośników oryginalnego reżysera i jego twórczości ale i dla prawdziwego kinomaniaka. Książka podzielona jest na 6 części, które kolejno dotyczą: początków szeroko pojętej działalności filmowej Tarantino; scenariusza, który zmienił wszystko; kulisów powstawania „Pulp Fiction”; ciekawostek oraz tajników filmu; jego premiery i odbioru przez widzów oraz krytyków, a także „tarantinowersum” czyli świata, który reżyser kreuje we wszystkich swoich filmach.

Budowa książki bezsprzecznie zainspirowana jest „Pulp Fiction”! To nie jest typowy, ciągły tekst zilustrowany licznymi zdjęciami, a tarantinowska układanka, którą można czytać na różne sposoby. Rozdziały uzupełnione są licznymi artykułami dotyczącymi filmu oraz różnymi listami, ciekawostkami, które wszystkie razem tworzą zróżnicowany patchwork. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że to istny galimatias bez ładu i składu, przypadkowy, poszatkowany, fragmentaryczny… ale… czy czegoś to czasem nie przypomina? ;)

C.D. https://czytany-blog.blogspot.com/

Świetna pozycja dla fanów filmu i reżysera. Wszystko o Pulp Fiction. Plus świetne unikatowe zdjęcia a nawet statystyki.

Genialna książka na temat genialnego filmu - a zarazem najlepszego, jakiego kiedykolwiek widziałem w swoim życiu. Quentin Tarantino nakręcił najlepszy film w całej Drodze Mlecznej. W tej książce mamy praktycznie wszystkie dane na temat światowej kinematografii i wszystkiego - bo sam reżyser głównie bawi się gatunkami filmowymi, zatrudnia plejady gwiazd, daje mnóstwo niezapomnianych i świetnych dialogów - wystarczy na przykład wymienić rozmowę o piosenkach Madonny we Wściekłych Psach czy opowieść o złotym zegarku i miejscu jego przechowywania. Od urodzenia zafascynowany kinem i popkulturą, co dał temu upust w scenie, jak Vincent i Mia siedzą razem w restauracji. W Pulp Fiction jestem bardzo zakochany.

Nie spodziewałam się, że z tej książki dowiem się tak wiele o kinie. Myślałam, że kilka ciekawostek z planu nie poszerzy znacząco mojej wiedzy. Teraz patrzę na to inaczej: czy mówiąc o "Pulp fiction" można nie odwoływać się do historii i teorii kina?
Przyjemna a przesycona treścią - to opracowanie w klimacie filmu!

Przyjemna a przesycona treścią - to opracowanie w klimacie filmu!

Dosłownie WSZYSTKO!

Dosłownie WSZYSTKO!

Po pierwsze to lektura obowiązkowa każdego fana 'Pulp Fiction', po drugie to książka typu 'must read' każdego miłośnika kina. Pełen smaczków i ciekawostek, więc naprawdę warto!

Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Pulp Fiction i twórczości Tarantino.
Sporo zdjęć i ciekawostek z planu, a także proces powstawanie filmu. Dwie rzeczy tylko mi nie pasowały - cenzura przekleństw (i co dziwne nie wszystkich) i wmieszane w tekst eseje innych autorów, które krótko mówiąc w większości nic nie wzniosły i tylko nudziły. Poza tym, jak najbardziej godna polecenia pozycja, droga, ale warta wydania co do złotówki.

Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Pulp Fiction i twórczości Tarantino.

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Ta książka jest lepsza niż milkshake za pięć dolarów!

Ta książka jest lepsza niż milkshake za pięć dolarów!

• Albumy
  • Must Have
  • Posiadam Nie Czytałem
  • Posiadam 📚

Dodaj cytat z książki Pulp fiction. Wszystko o kultowym filmie Quentina Tarantino