Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko

Tłumaczenie: Norbert Radomski
Wydawnictwo: Rebis
The Whole-Brain Child: 12 Revolutionary Strategies to Nurture Your Child's Developing Mind
joly_fh

Przetrwaj codzienne rodzicielskie potyczki i pomóż swojej rodzinie kwitnąć. "Daniel Siegel i Tina Payne Bryson stworzyli mistrzowski, przyjazny czytelnikom przewodnik, który ma pomóc dzieciom w kształceniu inteligencji emocjonalnej. Te błyskotliwe metody zmieniają codzienne interakcje w wartościowe, modelujące umysł chwile. Każdy, kto kocha swoje dziecko i troszczy się o nie, powinien...

Przetrwaj codzienne rodzicielskie potyczki i pomóż swojej rodzinie kwitnąć.

"Daniel Siegel i Tina Payne Bryson stworzyli mistrzowski, przyjazny czytelnikom przewodnik, który ma pomóc dzieciom w kształceniu inteligencji emocjonalnej. Te błyskotliwe metody zmieniają codzienne interakcje w wartościowe, modelujące umysł chwile. Każdy, kto kocha swoje dziecko i troszczy się o nie, powinien przeczytać tę książkę" - Daniel Goleman, autor "Inteligencji emocjonalnej"

Twój dwulatek wpada w histerię na środku sklepu, przedszkolak odmawia ubrania się, a piątoklasista dąsa się na ławce, zamiast grać na boisku. Czy dzieci spiskują, żeby życie ich rodziców było niekończącym się wyzwaniem? Nie – to tylko ich rozwijające się umysły przejmują ster!

W tej pionierskiej książce autorzy w przystępny sposób przekazują nową wiedzę dotyczącą rozwoju mózgu człowieka. U dzieci, szczególnie małych, prawa półkula, odpowiedzialna za emocje, dominuje nad lewą półkulą, zawiadującą logicznym myśleniem. Nic dziwnego, że dzieci mogą mieć problem z kontrolowaniem swoich zachowań. Ta niezwykła książka dostarcza rodzicom skutecznego narzędzia w postaci 12 sprawdzonych strategii integracji umysłu, które zostały uzupełnione wyjaśnieniami, przykładami oraz ilustracjami.

Dr Daniel J. Siegel ukończył Harvard Medical School. Opublikował wiele książek, m.in. takie bestsellery, jak Psychowzroczność i Rozwój umysłu.

Dr Tina Payne Bryson jest pediatrą, psychoterapeutką w Pediatric and Adolescent Psychology w Arcadii w Kalifornii.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Izabell | 2019-04-10
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 2019 rok

Autorami poradnika dla rodziców "Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko" jest Daniel J. Siegel, neurobiolog i psychiatra dziecięcy pracujący na Uniwersytecie Kalifornijskim oraz Tina Payne Bryson, która jest pediatrą i psychoterapeutką w Pediattic and Adolescent Psychology w Kalifornii. W swojej książce opisali 12 strategii kształtujących umysł dziecka, badania nad mózgiem, ponadto wyjaśnili w jaki sposób ludzki mózg funkcjonuje i jake zmiany w nim zachodzą pod wpływem wszelakich doświadczeń życiowych.

W książce przedstawione są strategie, zalecenia dla różnych grup wiekowych dzieci, na różnych etapach rozwoju. Strategie te określają, w jaki sposób wpływać na rozwój mózgu dziecka, aby było ono w równi zintegrowane, zrównoważone i szczęśliwe, żyło bez lęków i problemów.

Autorzy poruszyli wiele tematów związanych z funkcjonowaniem mózgu, tj. pamięć (ukryta i jawna), emocje, psychowzroczność i koło świadomości.
Sprawnie funkcjonujący mózg dziecka, czy również osoby dorosłej, ma...

katecz | 2016-08-01
Przeczytana: lipiec 2016

Na pewno warto się zapoznać. Zwłaszcza posiadając bardzo małe dzieci (takie od 2+), ale również starsze. Ja zastosowałam 1 z 12 przedstawionych przez autorów strategii i ... ZADZIAŁAŁO (mój 6,5-letni syn dostał na turnieju mocno w twarz piłką i od tego czasu zaczął unikać kontaktu z ukochaną piłką na boisku). Co więcej strategie zastosowałam świadomie, wtajemniczając we wszystko syna, któremu bardzo spodobała sie budowa i wiedza o mózgu i o tym, jaki wpływ na nasze działanie i samopoczucie ma nasz mózg). Musze przyznać, że ta wiedza (autorzy przygotowali specjalne streszczenia dostosowane dla dzieci) bardzo go zaciekawiła!
Chce tez wypróbować inne strategie, jeżeli nadąży sie kiedyś do tego okazja. Niektóre przydadzą sie tez dla dorosłych.

A tu znalazłam takie recenzje: