Sejf

Okładka książki Sejf Tomasz Sekielski
Okładka książki Sejf
Tomasz Sekielski Wydawnictwo: Rebis Cykl: Sejf (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Sejf (tom 1)
Rebis
2012-11-06
2012-11-06
978-83-7510-944-3
Sejf Rebis 2012 Tomasz Sekielski

Bardzo ciekawa i nieco przerażająca książka szpiegowska. Słuchałam audiobooka, którego czyta autor. Mimo, że Auto nie jest wybitnym lektorem, jednak dzięki takiemu zabiegowi, możemy lepiej poznać bohaterów, których wykreował.

Bardzo dobry kryminał polityczny. Czuć doświadczenie dziennikarza śledczego. Polecam gorąco.

Naprawde dobre. Wartka i zagadkowa akcja.

Naprawde dobre. Wartka i zagadkowa akcja.

Bardzo ciekawa i zaskakująca książka. Z ciekawością sięgnę po kolejny tom

Bardzo ciekawa i zaskakująca książka. Z ciekawością sięgnę po kolejny tom

Średnie. Oczekiwałem nieco więcej, jednak z trudem ukończyłem tę książkę. Wątki są bardzo płytkie, mieszają się i po pewnym czasie trudno je skleić w jedną całość.

Ciekawie wymyślona historia, jednak dużymi minusami są język, "łacina kuchenna" oraz płytkie i sztampowe spojrzenie na postaci kobiet. Zdecydowanie wolę reportaże pana Sekielskiego.

To Tomasz Sekielski pisze powieści?
Może nie jest to szczytowe dzieło z zakresu powieści sensacyjnych, może i Zielke, czy Siembieda dla mnie ciekawszy, ale z pewnością lepsze to niż Chyłka.
Takie sobie sensacyjne czytadło, napisane takim sobie językiem, z nie najlepiej wykreowanymi postaciami, z takim natłokiem nazwisk i nazw tajnych agencji wywiadowczych, że przyprawiały mnie o ból głowy. Tu koniec marudzenia.
Reszta to już tylko plusy. Dużo akcji, zmyślna - osadzona w naszych realiach intryga, szpiegostwo, misje, elity polityczne, komandosi, drony i prawie skarb narodów. Do tego oczywiście morderstwa, śledztwo oraz dający się polubić detektyw. I największy plus - zakończenie, którego nie sposób przewidzieć. Dla autora duże brawa, że mnie wywiódł w pole.
Powieść wciągnęła mnie tak, że przeczytałam w dwa dni, trzymała w napięciu, intrygowała.
Wiem, że autor jest świetnym dziennikarzem śledczym. Niepokoiło mnie więc ile w książce jest prawdy, a ile fikcji. Mam nadzieję, że autor deklarując, że to tylko fantazja, mówi prawdę.

To Tomasz Sekielski pisze powieści?

Przez jakieś 3/4 objętości ta książka mi się dłużyła, nie mogłam jakoś dać się wciągnąć w tę historię. Wciągnęłam się w nią dopiero na ostatniej prostej, a zakończenie totalnie mnie zaskoczyło.
Rzeczywiście po przeczytaniu książki nasuwa się pytanie, czy polskie służby rzeczywiście działają w ten sposób. Ile w tym prawdy, a ile fikcji?
Na minus niestety muszę dodać to, że autor lubuje się we wtrącaniu w tekst angielskich wyrażeń. Niestety, często są to wyrażenia z błędami, czasami niewielkimi, ale jednak. Jest to dość irytujące, bo te błędy raczej nie są zamierzone.

Na minus niestety muszę dodać to, że...

Sięgnęłam po książkę, przez znane nazwisko autora. Nie zawiodłam się.

Zwłoki bez twarzy znalezione na Podlasiu, polska ambasada w Iraku .... co łączy te sprawy ?
Główny bohater dziennikarz śledczy ma na końcu książki dla czytelnika prawdziwą bombę.
To naprawdę dobra, krwawa sensacja ze służbami specjalnymi w tle. Mam nadzieję, że więcej w niej fikcji niż prawdy. Świetny debiut.
Polecam.

Sięgnęłam po książkę, przez znane nazwisko autora. Nie zawiodłam się.

Autor czyta sam audiobook. Średnio to wyszło. Sama książka świetna.

Autor czyta sam audiobook. Średnio to wyszło. Sama książka świetna.

• Audiobooki
  • 2015