Pępek świata Z dzieckiem w drodze

Wydawnictwo: G+J
Pępek świata Z dzieckiem w drodze
Marta

Czym różnią się ofiary dla balijskich bogów od śmieci? Dlaczego w Moskwie nie ma dziecięcych wózków? Czy warto wziąć ze sobą główkę kapusty do Omanu? Ile świerszczy powinno się znaleźć w zbilansowanej diecie dziecka? Czy w Tuszetii można kupić jednorazowe pieluchy? W co bawić się z dziadkami na Machu Picchu? Jak z przyczepki rowerowej zrobić suszarkę, wyleczyć ospę w Wietnamie i nauczyć się ułamków na Fidżi?

Zbiór kilkunastu wywiadów z rodzicami, dla których wyprawy w najdalsze zakątki globu z dzieckiem (często nie jednym, ale dwojgiem lub trojgiem) stały się niezastąpionym sposobem spędzania wspólnego czasu, a niekiedy nawet – pomysłem na życie.
Bohaterowie książki nie wahali się zabrać niemowlęcia w podróż dookoła świata i na kaukaskie bezdroża, wędrować z przedszkolakiem przez peruwiańską dżunglę czy po tybetańskich klasztorach. Kim są? Pozbawionymi instynktu samozachowawczego egoistami czy pasjonatami, którzy nie wyobrażając sobie świata poza swoimi dziećmi, czynią go dla nich największym placem zabaw?
O szaleństwie, które nie pozwala im usiedzieć w domu (lub podrzucić potomka dziadkom), niezliczonych przygodach, jakie spotkały ich w drodze, zaletach i wadach rodzinnego podróżowania oraz kolejnych równoleżnikach do przekroczenia opowiadają w książce Pępek świata.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J RBA, 2012

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

spirit_ofSummer | 2013-08-19
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Najbardziej zainteresował mnie fakt, że rodziny podróżujące z dziećmi - pomimo różnych poglądów na temat bezpieczeństwa takiego podróżowania i tematu samego wychowania, łączyło ponadkulturowe przekonanie o wyjątkowości czasu spędzonego z dzieckiem i to, że dziecko stanowi wymówkę tylko dla tych, którzy tych wymówek szukają. Dziecko pomaga dostrzec nieznane i niezwykłe aspekty podróży dla przeciętnego turysty nastawionego na: "zobaczyć jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie", oznacza to tyle, że może nie zobaczy już wszystkiego, ale dostrzeże więcej tam gdzie uda mu się być, tym samym jakoś jego podróży wzrośnie. Książka doradza też jak zminimalizować utrudnienia, które się pojawiają, kiedy zabieramy dzieci ze sobą. Jest to super lektura dla wszystkich podróżników, rodziców, ale także dla osób chcących zdecydować się na dziecko.

nina31 | 2012-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Po książkę sięgnęłam bo sama od paru miesięcy jestem mamą i właśnie wybieram się w pierwszą (zagraniczną ale nie egzotyczną)podróż ze swoją pociechą.Książka warta polecenia (i swojej ceny;) Wywiady z rodzicami są różnorodne, bardzo ciekawe i zawierają wiele przydatnych informacji.Jak przydatnych? Wkrótce się przekonam. Na pewno nie jest to przewodnik ani poradnik. Jest to po prostu zbiór wywiadów. Ja tą książkę czytałam z wielkim zainteresowaniem,a momentami niedowierzaniem...ale okazuje się, że czasem wystarczy po prostu bardzo chcieć. polecam!

Magdalena | 2013-01-07
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: maj 2012

Po przeczytaniu zapowiedzi książki i opinii, w wielu dobrych magazynach kulturalnych, skusiłam się nabyć owy twór. Niestety bardzo się rozczarowałam. Jako Mama, nie oczekiwałam wywiadów, jak się z dzieckiem podróżuje, a opowieści z podróży z dzieckiem. Mało ciekawe wątki,opisane zwyczajne sytuacje, według mnie napisana wyłącznie dla celów majątkowych - owszem to był dobry pomysł na dorobienie, bo wiele z rodziców na pewno kupiło tą książkę. Niestety dla mnie zbyt nudna, mało praktyczna. A do uświadomienia rodzica, że świat i marzenia nie kończą się, gdy dziecko jest wśród nas nie potrzebna jest książka, tylko odpowiednie podejście do życia.

Agnieszka | 2012-05-30
Na półkach: 2012
Przeczytana: 30 maja 2012

Książka stanowi zbiór wywiadów z rodzicami, którzy zdecydowali się na podróże w najodleglejsze zakątki świata razem ze swoimi dziećmi. Jej bohaterowie pokazali, że podróżowanie z maleńkim nawet dzieckiem nie jest niewykonalne, a może stać się wręcz sposobem na życie i wspólne spędzanie czasu. Świetna książka, polecam każdemu obecnemu i przyszłemu rodzicowi, który myśli, że pojawienie się dziecka na świecie oznacza rezygnację z własnych marzeń i planów. Nic bardziej mylnego, a przekonacie się o tym, sięgając po książkę autorstwa Anny Kuziemskiej.

paula | 2016-02-25
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 25 lutego 2016

Doskonała zachęta do podróżowania z dziećmi, nawet tymi maleńkimi. Anna Kuziemska pokusiła sie o wywiady z podróżnikami, dla których powiększenie sie rodziny nie spowodowało zamknięcia sie w czterech ścianach, a wręcz przeciwnie, stało sie inspiracja do odkrywania swiata z nieco innej, dziecięcej strony. Polecam nie tylko rodzicom, ale wszystkim, którzy kochają podróże.

gosiaczek1808 | 2017-08-20
Monika | 2017-01-26