Wdzięczność. Najtańszy bilet do szczęścia

Tłumaczenie: Paweł Urbanik
Wydawnictwo: Czarna Owca
Tack! Uppskattning, tacksamhet och lycka som livsstil
978-83-7554-196-0
Ewa

Jeśli chcesz częściej czuć się szczęśliwy, przeczytaj tę książkę, a przede wszystkim użyj jej. Dostajesz do ręki narzędzie, które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to, co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć, jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia, zamiast być biernym i tylko tęsknić do miejsca lub do stanu, w którym chciałbyś się znaleźć. ...

Wdzięczność pozwala podwyższyć poziom zadowolenia z życia i odkryć, co jest w nim naprawdę ważne, jest sposobem pielęgnowania związków, ułatwia uzupełnianie zapasów energii i wchodzenie w głębszy kontakt z ludźmi. Ułatwia też refleksję nad tym, co zostało ci dane, jest drogą do dokonywania bardziej świadomych wyborów.

Ta książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je, przeżyjesz cały rok wdzięczności, a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem.

źródło opisu: Czarna Owca, 2011

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Jerzy | 2015-09-05
Przeczytana: 06 września 2015

Tematyka dla każdego, gdyż okazywania wdzięczności powinniśmy się uczyć permanentnie. Warto przeczytać, aby zwrócić uwagę na to czego na co dzień nie dostrzegamy bo ...........nie analizujemy.Opisane w niej ćwiczenia i testy mogą pomóc silniej odczuwać wdzięczność.
Czyta się dobrze.

Z_błyskiem_w_oku | 2016-01-03
Na półkach: Psychologia

Warto sięgnąć po tę książkę, jeśli dopada nas zniechęcenie albo myślenie w czarnych kolorach.

Książka zawiera krótkie ćwiczenia na każdy tydzień roku, które pomagają wyrażać wdzięczność - np. prowadzenie dziennika wdzięczności, wyrażanie uznania innym, samemu sobie, przyjmowanie i proszenie o uznanie, dziękowanie za posiłek, dziękowanie... swojemu ciału, swoim przodkom, swoim.. wrogom docenianie tego, co nas otacza, ćwiczenia oddechowe, spacer wdzięczności albo - moje ulubione i bardzo trudne - nie robienie niczego:))

Autorka prowadzi warsztaty Metody Porozumienia Bez Przemocy, której bardzo istotną częścią jest wyrażanie wdzięczności - sobie, naszym bliskim, temu, co nas otacza i spotyka.

Książka przytacza też kilka badań potwierdzających wpływ wyrażania wdzięczności na zdrowie oraz Oksfordzki Test Szczęścia, dzięki któremu zmierzysz swój poziom szczęścia.

Moderna | 2012-08-27
Przeczytana: 13 grudnia 2011

Książka skupia się na uczuciu wdzięczności, które okazuje się mieć bardzo wiele odcieni- wdzięczność dla przeszłości, dla przodków, dla samego siebie, wdzięczność za to co dobre i co złe... Ciekawe spojrzenie na niedoceniane uczucie wdzięczności i zadnia na każdy tydzień, pomagające uświadomić sobie wagę wdzięczności i kształcić w sobie to uczucie. Na końcu test wdzięczności. Warto rzucić okiem.

Nuda_Maruda | 2017-08-11
Inga | 2017-02-27