Porozumienie bez przemocy w mediacjach. Jak być trzecią stroną w konflikcie

Tłumaczenie: Bożenna Pawłowska-Montwiłł
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Porozumienie bez przemocy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Skapa möten och kontakt genom medling : att agera tredje part med Nonviolent communication
978-83-7554-152-6
Maggorlo

Przedmiotem rozważań podjętych przez Liv Larsson są trudności, jakie możemy napotkać podczas prowadzenia mediacji. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie - jak radzić sobie z konfliktami we współczesnym świecie, w którym ukrywa się problemy, albo rozwiązuje się je przy użyciu przemocy. Zamieszczone w książce ćwiczenia pozwolą, nie tylko mediatorom, zdobyć i pogłębić praktyczną wiedzę o tym, jak działać w sytuacji konfliktu oraz jak odnaleźć się w roli rozjemcy. Podstawą opisanych technik i zasad postępowania jest Nonviolent Communication - świadome uczestnictwo, odczuwanie i doświadczanie życia - droga rozwoju zaproponowana przez dr Marshalla Rosenberga.
Wiedza zawarta w niniejszej publikacji pomoże ci rozwiązać konflikty wśród najbliższych: rodziny, dzieci, przyjaciół, a także współpracowników. Znajdziesz tu wskazówki, jak naprawić relacje między jednostkami oraz wewnątrz grup. Pomocne w zawieraniu dobrych stosunków mogą być także zaproponowane przez autorkę ćwiczenia.

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/porozumienie_...»

Naomi | 2018-06-17