W objęciach chłodu

Okładka książki W objęciach chłodu John Marsden
Okładka książki W objęciach chłodu
John Marsden Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jutro (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Jutro (tom 3)
The Third Day, The Frost
Znak Literanova
2011-09-19
2011-09-19
2006-08-01
Anna Gralak

Szczerze, zakończenie mnie rozwaliło, wow, naprawdę. Bardzo dużo zwrotów akcji. Bohaterowie wykonali jeszcze bardziej odjechane akcje niż w poprzednich częściach. W niektórych momentach można wyczuć lekką monotonnie, ale naprawdę szybko mija. Czyta się szybko i z napięciem obserwuje się przeżycia bohaterów.

Całkiem całkiem, jak poprzednie dwie części. Ciekawe oczym będzie kolejna część?

Prawdopodobnie najlepsza część serii. Wiem, ze to 3cia część z 7, ale już na niej bym zakończył bo ma dobre zakończenie. Nie wiem co będzie w następnych częściach ale jestem ciekawy.
Najlepsze w "W Objęciach Chłodu" jest to jak wyważona jest ta część. Akcja się dzieje wtedy kiedy ma sie dziać, a wolniejsze momenty są wtedy kiedy mają być, przez co czytelnik nie jest w ogóle znudzony.
Z drugiej strony ksiażka ma wiele absurdów. Nie wiem czy ksiażka zasługuje na 8, z jednej strony jest najlepsza ale z drugiej nie zasługuje. Dam 7 tak jak poprzednicce, ale mam w pamięci to, że "W objęciach chłodu" było najbardziej wciągającą z nich.

Śmierci nie pamiętam jak miała na imię ta dziewczyna zmiotła mnie z planszy , mam nadzieję że nie umrze już nikt

Średniawka. Nie poczułam tego klimatu z poprzednich części. Nie wiem czy to zależy od tego, że ostatnio czytałam tą serię dwa lata temu lub ta część po prostu mi się nie spodobała.

Chyba dotychczas jest to moja ulubiona część serii. Książka trzyma w napięciu, ciągle coś się dzieje. Jesteśmy w niej świadkiem największej jak dotąd akcji przeprowadzonej przez głównych bohaterów. Robi się na prawdę gorąco. Najbardziej podobał mi się wątek ze schwytaniem paczki i przetrzymywaniem oraz próbami przesłuchiwania ich w więzieniu. Nadało to części zdecydowanie nuty dramatyzmu. Może to zabrzmi śmiesznie, ale nigdy wcześniej, mimo wszystkich ryzykownych operacji, które przeprowadzali nastolatkowie, śmierć wisząca w powietrzu nie była aż tak namacalna i dostrzegalna. Wyroki śmierci wiszące nad Ellie i Homerem nadały całości nagłej powagi, niepewności co będzie dalej.
Nie zabrakło też smutku, gdyż tradycyjnie już, na koniec żegnamy któregoś z bohaterów. Tym razem jest to Robyn - moja ulubiona postać z cyklu :(

Przy tej książce można jednocześnie płakać i śmiać się, w jednej chwili mieć depresję, a w drugiej trzymać się za brzuch ze śmiechu. Bywają tu chwile strachu, przerażenia i rozpaczy, ale też i ulgi oraz radości. Zdecydowanie polecam.

Według mnie najlepsza z całej serii :)
( Dużo akcji )

Według mnie najlepsza z całej serii :)
( Dużo akcji )

Krótko i na temat, dlatego że wypowiedziałam się przy pierwszym tomie i w piśmiennictwie autorki nic się nie zmienia.
KRÓTKO:

Ogólnie w tej części nie chce się rozpisywać. Grupa przyjaciół po rozsadzeniu kilku miejsc zostaje złapana i wzięta do niewoli, jednak oczywiście uciekają, ale w mniejszym gronie. GINIE moja ulubiona postać. :(

Smutno mi będzie bez tej osoby. Naprawdę.

KRÓTKO:
Kevin w niewoli zgłasza się na ochotnika. Na robotnika. (Robotnicy przygotowują zwierzynę i domy dla wszystkich, którzy mają żyć pod władzą wroga). Grupa przyjaciół przeszukując domy, zauważają Kevina i go stamtąd wyciągają - planem doskonałym....