Poza nawiasem
- Kategoria:
- literatura obyczajowa, romans
- Format:
- papier
- Data wydania:
- 2023-08-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2023-08-01
- Liczba stron:
- 512
- Czas czytania
- 8 godz. 32 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788382029598
Jak to jest, gdy nikt cię nie zauważa? Nie szuka? Nie martwi się?
Poruszająca opowieść o kobiecie wykluczonej.
Żaneta Ravigne, bezdomna alkoholiczka, żyje z dnia na dzień. Jeśli czegokolwiek pragnie, to tylko stać się niewidzialną i nie pamiętać o tym, co było. Stroni od ludzi, a jej jedynym przyjacielem zostaje bezpański kundel.
Podczas jednej z wiosennych nocy Żaneta staje się świadkiem dziwnego wydarzenia, choć już na drugi dzień nie jest pewna, czy nie był to senny majak. Jednak obraz mężczyzny wrzucającego ciężki wór do rzeki nie daje jej spokoju. W trudnym momencie pomocną rękę wyciąga do niej Kornelia, również do niedawna bezdomna.
Żaneta, by stawić czoło rzeczywistości, musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Świat, od którego uciekła, istnieje nadal. Tylko dlaczego wtedy uciekła? I jak ma zawalczyć o siebie teraz?
„Poza nawiasem” to najnowsza powieść Marzeny Hryniszak, autorki świetnie przyjętej przez czytelników książki „Nie twój interes”.
Kup Poza nawiasem w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Poza nawiasem
Poznaj innych czytelników
147 użytkowników ma tytuł Poza nawiasem na półkach głównych- Przeczytane 84
- Chcę przeczytać 62
- Teraz czytam 1
- Posiadam 8
- 2023 6
- Audiobook 4
- Legimi 4
- 2024 2
- Mama 1
- Przeczytane 2023 1
Opinia
Zrobiłam tej pozycji nieco krzywdy na starcie, przypisując ją do zupełnie innego gatunku. Tę książkę dostałam w prezencie i po zapoznaniu się z opisem byłam przekonana, że mam do czynienia z kryminałem. Dopiero w trakcie lektury przestawiłam swoje oczekiwania. „Poza nawiasem” okazało się raczej smutną, momentami przytłaczającą historią o tym, jak nadgorliwość rodziców może nieświadomie zepchnąć dziecko na margines społeczny. To opowieść o samotności i niezrozumieniu, w której najmocniej wybrzmiewa motyw drugiej szansy.
Znalazłam jednak jeden mały zgrzyt logiczny, który wyjątkowo utkwił mi w pamięci. W 2004 roku w Polsce nie było ani smartfonów, ani tym bardziej Tindera 😉
Zrobiłam tej pozycji nieco krzywdy na starcie, przypisując ją do zupełnie innego gatunku. Tę książkę dostałam w prezencie i po zapoznaniu się z opisem byłam przekonana, że mam do czynienia z kryminałem. Dopiero w trakcie lektury przestawiłam swoje oczekiwania. „Poza nawiasem” okazało się raczej smutną, momentami przytłaczającą historią o tym, jak nadgorliwość rodziców może...
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to