Wariat i zakonnica

Stanisław Ignacy Witkiewicz Wydawnictwo: utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór sceniczy
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór sceniczy

Niezła beka z Freuda.

śmieszne, że polonistyka za pasem, a dopiero teraz przeczytałam książkę, która ma na okładce napis k l a s y k a większy niż nazwisko autora i tytuł. cieszę się z samorozwoju w każdym razie

Wariat. Zakonnica. Witkacy. Witkiewicz. Stanisław.
Króciutki utworek.
Szpital "Pod zdechłym zajączkiem".
Prześmiewczość z ojczulka Freuda. Cały Witkacy, ale w klasycznej formie. Absurdalne zakończonko ot i co.
Krótko, krócej, naście minut.
Warto w teatrze, w rozmaitych interpretacjach.

Krótki dramat, który warto przeczytać. Dzieła, ukazujące wątki kontrowersyjne są chętniej czytane. W tym przypadku, czytelnika z pewnością przyciągnie uczucie, które połączyło Walpurga i Siostrę Annę, następnie dziwne morderstwo, uznane za sukces w terapii oraz cudowne zmartwychwstanie. O co tutaj chodzi? No właśnie- każdy inaczej zinterpretuje przebieg wydarzeń dramatu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Lektury
  • Dramat
  • 2013
  • 2020
  • Filologia polska
  • Dramaty
więcej mniej

Stanisław Ignacy Witkiewicz Wariat i zakonnica Zobacz więcej

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...