Podróżnik WC. Wydanie II poprawione

Wojciech Cejrowski literatura podróżnicza 256 str.
Biblioteka "Poznaj Świat"

Bernardinum
literatura podróżnicza
Cejrowski podróże humor

Kup książkę

Niezła, jest trochę ciekawostek, ale generalnie widać, że to pierwsza książka WC.

Czyta się miło i przyjemnie. Humor i lekkie pióro- to uwielbiam w WC. Sposób podróżowania ma zadziwiający. Na pewno polecę synowi jak trochę dorośnie lub nawet przeczytam z nim jeszcze raz.

Czyta się przyjemnie, wciąga na całego. Nie jest może tak świetnie napisana, jak "Rio Anaconda" czy "Wyspa na prerii", ale Autor zaznacza już na wstępie, że książka pochodzi z okresu pisarstwa, do którego sam nie chciałby wracać, więc wszystko mamy wyjaśnione od samego początku.

Nie każdy polubi. Wiele wg mnie zależy od stosunku do samego autora. Jeżeli jednak chcemy się oderwać i poczytać coś lekkiego, ironicznego i napisanego z pewną nutą humoru - polecam (szczególnie przed wypadem wakacyjnym).

Książka nie ujęła mnie swym klimatem tak jak "Piechota do źródeł Orinoko", "Rio Anakonda" czy "Wyspa na Prerii" ale to nadal świetna pozycja dla wielbicieli twórczości Pana Wojciecha.
Po nafaszerowanej humorem lekturze odczuwam jednak smutek - to już ostatnia książka z półki "Chcę przeczytać" tego autora. Wszystkie pozostałe już przeczytane, także Panie Cejrowski -...

Ogólnie przyjemnie się czytało, pod koniec, gdy WC odwiedził wioskę było najciekawiej, jednak (póki co) wole książki podróżnicze Pawlikowskiej

Super się czyta!
Oczywiście mam na półce w domu :)

Jak co roku w lato czytam Cejrowskiego. Tym razem padło na "Podróżnika WC".
Czytało mi się ją dobrze, ale wyraźnie czuć, że jest to jedna z pierwszych książek autora i nawet nie ma startu do "Gringo wśród dzikich plemion" czy "Rio Anaconda". Nie jest to książka zła - dostarcza niezłej rozrywki w letnie upały za sprawą klimatu tropików i zabawnych anegdot. Przygody są...

Jest dobra. Niestety nie porwała tak jak "Rio Anaconda". Czyta się szybko i dosyć przyjemnie (z kilkoma wyjątkami), jednak po stylu widać, że to była dopiero pierwsza książka autora.

Przeczytałam "po łebkach". To nie jest książka dla mnie.

Dyskusje

4 887