Budda i miłość czyli Jak kochać i być szczęśliwym

Lama Ole Nydahl Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co filozofia, etyka
Der Buddha und die Liebe
978-83-89763-60-5
Wojtek Tracewski
Jacek Santorski & Co
Ole Nydahl Buddyzm Budda Karma Kagyu Diamentowa Droga Wadżrajana religia filozofia
Der Buddha und die Liebe
filozofia, etyka
978-83-89763-60-5
Wojtek Tracewski

Każdy chce być kochany, czuć się szczęśliwym i zadowolonym z życia. Książka wnosi wiele pozytywnych energii i odkrywa możliwości budowania szczęśliwego związku. Jest odpowiednia zarówno dla osób samotnych, jak i szukających swojej drugiej połówki ale też dla tych, którzy tworzą już związek i chcieliby popracować nad wspólnymi relacjami.

„Budda i miłość“ to doskonały...

Niezwykle wzbogacająca lektura. Obejmująca wielki obszar relacji związku, uczuć, seksualności, ale też poruszająca moment rozstania w "dobrym stylu", wzmacniania siebie nawzajem i budowania nieprzemijających wartości. Bezpruderyjna, wielopoziomowa z mnóstwem interesujących wątków.
Kolejna z porywających książek tego autora, która w różnych momentach życia może być pomocna i...

szukałam ukojenia... wartości zawarte w tej książce zmieniły moje życie.

Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości. Moim zdaniem ta lektura świetnie odpowiada na pytanie jak ogólnie można kochać i być szczęśliwym, nie tylko jako buddysta ale jako człowiek. W formie i przekazie prosta - nie ma tam magicznych formuł, sztuczek ani fajerwerków. Ale jest zrozumiała i niezwykle przekonująca treść oraz nieudziwniona forma co sprawia, że jest ona dostępna...

Fajna...pomogła mi zrozumieć parę kwestii:)

Byłoby ok, gdyby nie to, że autor powtarza się strasznie na przestrzeni kilku książek.

buddyjski pogląd ma wiele do zaoferowania współczesnym, pokazuje jak można funkcjonować na wielu poziomach codziennego życia w sposób mądry i radosny, sporo życiowych mądrości, przedstawionych przez wybitnego buddyjskiego lamę, wcale nie oderwanych od współczesnej rzeczywistości

Bardzo mało treściwa, dość płytka. Moim zdaniem to bardziej przedstawienie poglądów autora niż stanowiska buddyzmu.

Doskonały poradnik dla buddystów

Dyskusje

• Buddyzm