Mroczne królestwo

Okładka książki Mroczne królestwo
Jonathan Wylie Wydawnictwo: Amber Cykl: Zniszczona Ziemia (tom 2) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zniszczona Ziemia (tom 2)
Wielkie Serie Fantasy
The Lightless Kingdom
Amber
1994-01-01
1994-01-01
Jacek Kozerski
Zniszczona Ziemia #2 fantasy

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

"Mroczne Królestwo" to księga II trylogii "Zniszczona Ziemia". Gemma i Arden zostali rozdzieleni. Ona wraz z myrketami przywróciła życie do Doliny Poznania, Ardena pochłonęło Mroczne Królestwo. Zakochani muszą się odnaleźć, ale muszą też ochronić świat przed siłami, które pragną zniszczenia i chaosu.

Gemma powinna otworzyć się na magię i spróbować zrozumieć na czym polega...

Drugi tom cyklu duetu Wylie nie przenosi jakichś wodotrysków oryginalności i czytelniczej ekstazy. Bohaterowie i świat przedstawiony są sztampowi, w dodatku wszędzie czuć przetrawienie powielanych (magia) lub znanych motywów ("Dwie wieże", "Świat czarownic"). Nic tutaj nie zaskakuje, wszystko jest ładnie i zgrabnie poprowadzone na sznurku, niedzielni kochankowie się...

Rewelacyjna końcówka :) dopiero teraz naprawdę się wciągnełam, choć i wcześniej było dobrze.

Tak, to coś epickiego. Druga część świetna tak jak pierwsza, teraz z rozkoszą zaczynam trzecią, ostatnią część. Wylie jest bardzo oryginalny, jego świat nie można porównać z żadnym innym. Ciekawy sposób pisania o magii.
Wielce polecam!!

PS. Ten opis od wydawcy na końcu książki jest zupełnie nietrafiony!!!

• Fantastyka
  • 2010
  • Przygodowe
  • 2013
  • Posiadam-Onyx
  • Fantasy

Dodaj cytat z książki Mroczne królestwo