Sny kamienia

Jonathan Wylie Wydawnictwo: Amber Cykl: Zniszczona Ziemia (tom 1) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantastyka, fantasy, science fiction
Dreams of Stone
Jacek Kozerski
Amber
Zniszczona Ziemia #1
Dreams of Stone
Zniszczona Ziemia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jacek Kozerski
Wielkie Serie Fantasy
Zniszczona Ziemia #1

„Sny kamieni” zachwyciły mnie, gdy miałam trzynaście lat. Zachwyciły do tego stopnia, że wiele lat po pierwszym czytaniu bez mrugnięcia oka z ogromnym sentymentem kupiłam wszystkie księgi trylogii „Zniszczona ziemia”. Inna sprawa, że nabyłam je za naprawdę śmieszne pieniądze, ale mój entuzjazm przy zakupie wynikał głównie z faktu, że kupuję tak genialną opowieść. No i cóż –...

Początek i środek jest przeciętny, ale końcówka jest niezła i rekompensuje wcześniejsze dłużyzny.

"Sny kamienia" to początek klasycznej trylogii o świecie, w którym doszło do skażenia magii, a co za tym idzie do zakłócenia naturalnego porządku świata (czy coś w ten deseń, w każdym razie nazwa cyklu "Zniszczona Ziemia" jest dużo na wyrost). Błaha, lekka opowieść o wybrance magii i jej perypetiach, przede wszystkim dla żeńskiej młodzieży. Sztampa na sztampie, ale całość...

Świetna książka. Absolutnie wciągająca i niesamowicie oryginalna! Już czekam z niecierpliwością na tom 2.
Szkoda tylko, że książka jest taka niepopularna. Wiem, że to dlatego, że jest stara. Jestem przekonany, że ta książka, gdyby była ponownie wydana to stałaby się bestsellerem. Na szczęście w bibliotece są następne dwa tomy i z tego bardzo się ciesze.
I jeszcze jedno!...

• Niedocenione- fantasy, sf
  • 2010
  • 2018 inwentaryzacja
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Sny kamienia