Sny kamienia

Okładka książki Sny kamienia
Jonathan Wylie Wydawnictwo: Amber Cykl: Zniszczona Ziemia (tom 1) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zniszczona Ziemia (tom 1)
Wielkie Serie Fantasy
Dreams of Stone
Amber
1994-01-01
1994-01-01
Jacek Kozerski
Zniszczona Ziemia #1

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

„Sny kamieni” zachwyciły mnie, gdy miałam trzynaście lat. Zachwyciły do tego stopnia, że wiele lat po pierwszym czytaniu bez mrugnięcia oka z ogromnym sentymentem kupiłam wszystkie księgi trylogii „Zniszczona ziemia”. Inna sprawa, że nabyłam je za naprawdę śmieszne pieniądze, ale mój entuzjazm przy zakupie wynikał głównie z faktu, że kupuję tak genialną opowieść. No i cóż –...

Początek i środek jest przeciętny, ale końcówka jest niezła i rekompensuje wcześniejsze dłużyzny.

"Sny kamienia" to początek klasycznej trylogii o świecie, w którym doszło do skażenia magii, a co za tym idzie do zakłócenia naturalnego porządku świata (czy coś w ten deseń, w każdym razie nazwa cyklu "Zniszczona Ziemia" jest dużo na wyrost). Błaha, lekka opowieść o wybrance magii i jej perypetiach, przede wszystkim dla żeńskiej młodzieży. Sztampa na sztampie, ale całość...

Świetna książka. Absolutnie wciągająca i niesamowicie oryginalna! Już czekam z niecierpliwością na tom 2.
Szkoda tylko, że książka jest taka niepopularna. Wiem, że to dlatego, że jest stara. Jestem przekonany, że ta książka, gdyby była ponownie wydana to stałaby się bestsellerem. Na szczęście w bibliotece są następne dwa tomy i z tego bardzo się ciesze.
I jeszcze jedno!...

• Fantastyka
  • Fantasy
  • Marceli
  • PRZYGODOWE
  • 2018 inwentaryzacja
  • Fantasy / sci-fi

Dodaj cytat z książki Sny kamienia