Wiek chaosu

Jonathan Wylie Wydawnictwo: Amber Cykl: Zniszczona Ziemia (tom 3) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantastyka, fantasy, science fiction
The Age of Chaos
Jacek Kozerski
Amber
czarodzieje walka
The Age of Chaos
Zniszczona Ziemia (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jacek Kozerski
Wielkie Serie Fantasy
czarodzieje walka

Do połowy nic się nie dzieje, jest sprzątanie bałaganu z poprzednich części, potem wątki ruszają ku wspólnemu końcowi. Cykl "Zniszczona Ziemia" zawiera bardzo dużo elementów fantasy i to jest jego pierwszy plus. Drugi plus należy się za pozytywność tych książek. Jeśli się lubi fantasy można przeczytać.

Koniec jest taki, jak i początek, czyli sztampa, wtórność i przeciętność. Wielka miłość, wielkie zło, powielanie, wręcz kopiowanie wcześniejszych, lepiej poprowadzonych pomysłów ("Świat czarownic"). Do tego fabuła nudna jak flaki z olejem, przez wiele stron nie dzieje się absolutnie nic, autorzy skupiają się na klejeniu kolejnych romansów, a gdzieś w tle jakaś tam kiepska...

Arcydzieło!
Piękne zakończenie cyklu, szczególnie końcówka.
Epickość promienieje. Idealne high fantasy z dodatkiem magicznej filozofii i dobrego humoru, a nawet małego romansu. Książka dla każdego!!

Dyskusje

• Fantastyka
  • Fantasy
  • 2010
  • Niedocenione- fantasy, sf
  • 2013
  • Fantasy / sci-fi
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wiek chaosu