Wiek chaosu

Okładka książki Wiek chaosu
Jonathan Wylie Wydawnictwo: Amber Cykl: Zniszczona Ziemia (tom 3) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zniszczona Ziemia (tom 3)
Wielkie Serie Fantasy
Jacek Kozerski
czarodzieje walka

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

„Wiek chaosu” to ostatnia księga cyklu „Zniszczona Ziemia”. Pojawiają się w nim wszyscy bohaterowie, którzy choćby na chwilę zawitali na kartach poprzednich tomów i wspólne podejmują walkę z siłami Dalekiego Wschodu. Oczywiście centralną postacią fabuły jest Gemma, ale czy w przypadku Klucza do Snu mogłoby być inaczej? Pojedynek magii z zaawansowaną technologią obfituje w...

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Do połowy nic się nie dzieje, jest sprzątanie bałaganu z poprzednich części, potem wątki ruszają ku wspólnemu końcowi. Cykl "Zniszczona Ziemia" zawiera bardzo dużo elementów fantasy i to jest jego pierwszy plus. Drugi plus należy się za pozytywność tych książek. Jeśli się lubi fantasy można przeczytać.

Koniec jest taki, jak i początek, czyli sztampa, wtórność i przeciętność. Wielka miłość, wielkie zło, powielanie, wręcz kopiowanie wcześniejszych, lepiej poprowadzonych pomysłów ("Świat czarownic"). Do tego fabuła nudna jak flaki z olejem, przez wiele stron nie dzieje się absolutnie nic, autorzy skupiają się na klejeniu kolejnych romansów, a gdzieś w tle jakaś tam kiepska...

Arcydzieło!
Piękne zakończenie cyklu, szczególnie końcówka.
Epickość promienieje. Idealne high fantasy z dodatkiem magicznej filozofii i dobrego humoru, a nawet małego romansu. Książka dla każdego!!

• Fantastyka
  • Fantasy
  • 2010
  • Przygodowe
  • 2013
  • Fantasy / sci-fi

Dodaj cytat z książki Wiek chaosu