WC na końcu Orinoko

podróże Cejrowski Ameryka Południowa
literatura podróżnicza
83-908432-2-6
podróże Cejrowski Ameryka Południowa

Nieziemskie przygody. Lasy w Amazonii już w większości wycięte. Za niedługo tego typu przygód nikt już nie przeżyje.

Żałuję, że tej książki nie przeczytałem lata temu, jak było mniej literatury podróżniczej. Teraz, na tle innych książek, zwłaszcza kolejnych publikacji WC książka ta wypada blado-ciągnięcie dwóch wątków na raz i przeskakiwanie między nimi, dużo wtrąceń "przy okazji" itp. czyni tę książkę mało przejrzystą i czytelną, co dla mnie jest jej największą wadą.
Zaletą tej książki...

Na wstępie zaznaczę, że jestem fanem twórczości W.Cejrowskiego - zarówno w aspekcie filmowym jak i literackim.
Po "WC na końcu Orinoko" sięgałem pełen entuzjazmu. Mając już przeczytane kilka książek podróżniczych autorstwa Pana Wojciecha liczyłem na coś więcej. Mimo tego, że klimatu książce odmówić nie można, trochę mało tu "końca Orinoko", za to dużo opowieści o tym, jak...

To mi się najmniej podoba z przyrodniczych książek pana Cejrowskiego. Niby ciekawa, owszem, ale jakoś tak jakby wstęp do reszty: trochę opowieści o przygotowaniach do wyprawy, mniej samej wyprawy. No i przemyślenia o współczesnym świecie i jego moralności, choć z większością się zgadzam, wtrącane dość nachalnie jako wstawki odrywające od opowieści.

Dyskusje

• Chcę w prezencie