Tajemnice zielonych drzwi

Okładka książki Tajemnice zielonych drzwi Kamila Majewska
Okładka książki Tajemnice zielonych drzwi
Kamila Majewska Wydawnictwo: E-bookowo Cykl: Za zielonymi drzwiami (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Za zielonymi drzwiami (tom 2)
E-bookowo
2023-11-20
2023-11-20

Za mną bardzo ciepła i prosta historia, którą miałam możliwość poznać dzięki BookTour’owi. Było to pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i niestety nie zdążyłam przeczytać pierwszej części serii, a szkoda, bo coś czuję, że bardzo spodobałaby mi się historia miłosna Ani i Piotrka.
Mija niecały rok, od kiedy Anna postanowiła całkowicie zmienić swoje życie. Szkółka jeździecka Piotrka dobrze prosperuje, a remont pensjonatu już za pasem. Ania nie wyobraża sobie, żeby wrócić do swojego poprzedniego życia. Nagle w progu jej domu staje nieznajomy, a spokój naszej głównej bohaterki zostanie zachwiany. Ania postanawia walczyć o swoje ukochane gospodarstwo i nie cofnie się przed niczym… Dodatkowymi problemami są kłótnie z siostrą i coraz śmielsze zachowanie Marceliny. Dowiedzcie się, jakie tajemnice skrywają mieszkańcy domu z zielonymi drzwiami! To naprawdę lekka historia, ale nie brakuje w niej kilku mrocznych sekretów.
Powieść czytało mi się bardzo dobrze i w miarę szybko. Podobało mi się przede wszystkim to, że bohaterowie byli tacy normalny i przyziemni, a fabuła bogata była w zwykłe życiowe problemy. Ania i Piotrek zmagają się z problemem z tajemniczym mężczyzną. Krystian, który nagle pojawił się w progu ich gospodarstwa, twierdzi, że jest synem zmarłego właściciela tego domu. Kobieta ma go za oszusta, więc nie chce z nim rozmawiać i unika konfrontacji, bo boi się, że młody mężczyzna będzie domagał się spadku. Losy bohaterów to istne perypetie. Oprócz jednego wspólnego problemu, każdy z nich ma też swoje zmartwienia, o których nie mówi innym. Z książki płynie niesamowicie ważne przesłanie, że szczera rozmowa potrafi rozwiązać praktycznie wszystkie problemy. Dodatkowo podobały mi się stwierdzenia, że dom jest tam, gdzie osoba, którą kochamy, a to co dookoła to tylko cegły. Fabuła jest momentami lekko przewidywalna, ale być może dlatego, że przeczytałam już tyle powieści, że potrafię dość szybko domyśleć się, jak potoczą się losy bohaterów. Nie powiem, tajemnica skrywana przez Piotrka bardzo mnie zaskoczyła! Zakończenie książki podobało mi się i mam szczerą nadzieję, że poznamy dalsze losy bohaterów! To idealna historia na wiosenne wieczory.

Druga część również świetna jak pierwsza,
a ile się w niej działo?!
Książka ani na moment mnie nie znużyła,
a wręcz przeciwnie, pod koniec jeszcze bardziej mnie zaciekawiła.

Druga część również świetna jak pierwsza,
a ile się w niej działo?!
Książka ani na moment mnie nie znużyła,
a wręcz przeciwnie, pod koniec jeszcze bardziej mnie zaciekawiła.

Każde drzwi skrywają jakąś tajemnicę, a jakie tajemnice odkryją bohaterowie książki za zielonymi drzwiami ? Jak się okazuje te konkretnie drzwi skrywają ich wiele a każda z nich tylko czeka żeby zostać odkrytą, tylko czy ich właściciele pozwolą na to ?
Autorka stworzyła ciekawą historię, która z jednej strony otula czytelnika sielskością a z drugiej udowadnia, że w życiu nie ma nic pewnego. Anna i Piotr spełniają swoje marzenia, żyją spokojnie w swojej bańce szczęścia. Jednak pojawienie się Krystiana burzy ich spokój i sieje zamęt w ich poukładanym życiu.
Ta historia, choć z pozoru lekka i przyjemna pokazuje jak cienka granica jest między dobrem a złem, jak niedomówienia i zadawnione żale mogą doprowadzić do tragedii. To historia zazdrości, zawiedzionych nadziei, osiągania celów za wszelką cenę. To wreszcie historia o miłości i wybaczaniu oraz o tym, że: "rozmowa jest najprostszą rzeczą, jaką może człowiek zrobić. Nic nie kosztuje..."

Bardzo dobrze napisana książka, wszystko jest nakreślone jasno i wyraźnie. Pomimo prawie 500 str czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Gorąco polecam ♥️

Ania z Pawłem od roku mieszkają w odziedziczonej posiadłości. Stadnina, konie , spokój ...dla Ani to miejsce idealne i właśnie tutaj chce spędzić resztę życia. Kiedy jednak przyjeżdża do niej siostra spokój zaczyna się burzyć. Do tego pojawia się Krystian, który przypuszcza iż poprzedni właściciel stadniny był jego ojcem. Do czego doprowadzą niedopowiedzenia i tajemnice ?...

Minął rok od kiedy Ania odziedziczyła posiadłość. Nowe życie u joku Piotra bardzo jej się podoba. Do kobiety przyjeżdża siostra, a do tego niespodziewane pojawienie się tajemniczego Krystiana burzy spokój pary. Jakie tajemnice odkryje Ania? Przekonajcie się sami...
Z przyjemnością wróciłam do znanych mi już z książki "Za zieloni drzwiami" bohaterów. Możemy śledzić ich dalsze losy, a wiele się dzieje... Tajemnice z przeszłości Kazimierza, sekrety Piotrka, fochy Kaśki, wypadek Ani... Autorka nie oszczędza swoich bohaterów i komplikuje im życie. Nieco na ich własne życzenie - po raz kolejny możemy się przekonać, że brak szczerej rozmowy może prowadzić do wielu złych sytuacji...
Książkę czyta się bardzo szybko I przyjemnie. Bohaterowie to zwyczajni ludzie, zmagający się z codziennymi problemami, wątpliwościami, tajemnicami... Czasami irytują, ale bardzo ich polubiłam. Historia napisana lekko, ale ciekawie. Polecam

Kiedy przeczytałam opis powieści „Tajemnice zielonych drzwi” wiedziałam, że to lektura dla mnie! Ponadto ta okładka tak przyciąga wzrok, że nie dało się przejść obok tej książki obojętnie.

"Tajemnice zielonych drzwi" to poruszająca opowieść o walce o swoje miejsce i swoje wartości. Ania, poświęcając karierę korporacyjną, odnajduje spełnienie w prowadzeniu szkółki jeździeckiej. Jednak spokój jej życia zostaje zachwiany w chwili pojawienia się nieznajomego.

Jako nastolatka zaczytywałam się w powieściach „Heartland”, które uwielbiałam. Właśnie dzięki książce „Tajemnice zielonych drzwi” powróciły mi wspomnienia. Więc czas spędzony z tą książką był jeszcze lepszy i piękniejszy! Książki z motywem koni wrócą do moich czytelniczych planów.

Fabuła nie tylko porusza temat tajemniczego gościa i konfliktu Ani z siostrą, ale także ukazuje jak cienka jest granica między dobrem, a złem. Ania za wszelką cenę jest gotowa bronić swojego życia i dobytku przed nieznanym zagrożeniem. Autorka zaciekawia czytelnika, ukazując sekrety mieszkańców domu z zielonymi drzwiami, co dodaje powieści tajemniczego klimatu.

Niezwykle przemyślane i świetnie wykreowane postacie dodają głębi historii. Ania, Piotrek, Kaśka i Marcelina to bohaterowie, których losy poruszają, a ich rozwinięte charaktery nadają powieści dynamiki. Konflikt z siostrą i niepewność co do prawdziwej tożsamości gościa utrzymują czytelnika w napięciu, a coraz bardziej skomplikowane relacje wprowadzają elementy zaskoczenia.

„Tajemnice zielonych drzwi” kontynuacja książki „Za zielonymi drzwiami” jednak czytelnik nie musi się martwić nieznajomością części pierwszej, ponieważ tutaj mamy doskonale wszystkie ważne kwestie wyjaśnione.

„Tajemnice zielonych drzwi” to lekka lektura, jednak pełna mrocznych elementów i zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnik szybko zagłębia się w historię, ponieważ nie tylko fabuła, ale również genialnie wykreowani bohaterowie sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. To zdecydowanie świetna książka, która zasługuje na uwagę miłośników historii obyczajowych z elementami tajemnicy.

Historia Ani na tyle mnie wciągnęła, że od razu przeczytałam drugą część. W tej książce dzieje się o wiele więcej - fabuła jest bardziej rozbudowana wraz z bohaterami. Także o wiele więcej wzbudziła we mnie emocji oraz przemyśleń w porównaniu do debiutanckiej powieści. Czekam z niecierpliwością na kolejną książkę autorki :)

Cena marzeń
Współpraca reklamowa

Ze zwięzłej retrospekcji (gdyż ,,Tajemnice zielonych drzwi'' są kontynuacją wcześniejszych losów bohaterów) dowiadujemy się, że Anna i Piotr są parą, wspólnie prowadzą szkółkę jeździecką. Można wysnuć więc wniosek, że są szczęśliwi, każde na swój sposób, pracują z pasją. Ich życie nie jest takie bajeczne, jak mogłoby się wydawać.
Czy nikt i nic nie zmąci ich spokoju, a jeśli tak, to jakie ma w tym intencje? Wszystko zaczyna się zmieniać za sprawą pewnego i mocno tajemniczego mężczyzny. Kim ów przybysz jest, nikt nie wie, podobnie jakie ma zamiary.
Co się w dzieje domu za zielonymi drzwiami? W miejscu, w którym prawie wszyscy mają jakieś tajemnice. Do czego prowadzą niedomówienia, półprawdy, sprawy nigdy niewyjaśnione? Dramaturgii tu również nie zabraknie.

Jaka jest cena za życie w kłamstwie, gdy ciężar przewin zaczyna przytłaczać? Intrygi, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zupełnie zakończenie. Sekrety i kłamstwa noszone w sercu z obawą o to, aby nigdy nie wyszły na jaw. Co czeka Annę i Piotra? Z jakimi wyzwaniami przyjdzie im się zmierzyć? Co jeszcze ukrywają lokatorzy?

Naturalnie nie wszyscy bohaterowie tej zajmującej historii wzbudzają sympatię. Odpychająca jest siostra głównej bohaterki przez swoją arogancję i roszczeniową postawę. Kaśka jest przekonana o swojej wyjątkowości oraz o tym, że świat kręci się wokół niej. Na dobre rozpanoszyła się u Anki i przyszłego szwagra, zdecydowanie nadużywając gościnności. Podobnie rzecz się ma z Marceliną, aby osiągnąć swój cel, zdolna jest do wszystkiego. Dosłownie.

Tajemnica zielonych drzwi to realistyczna opowieść obyczajowa z pełnokrwistymi, wyrazistymi postaciami. Tutaj każdy walczy o swoje, pytanie tylko za jaką cenę? Otrzymujemy ciepłą, ale nie mdłą, przesłodzoną lekcję na temat tego, co w życiu jest najważniejsze. Lektura stanowi przestrogę przed tym, jak łatwo wpaść w spiralę kłamstw, jedno pociąga za sobą następne.

Najbardziej racjonalne podejście do spornych kwestii wykazuje Piotrek, ale... Zostawiam Was z tymi domysłami, z nadzieją, że sięgniecie po tę pozycję.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Pani Kamili Majewskiej.

Cena marzeń
Współpraca reklamowa

Czy nikt i...

Tajemnica zielonych drzwi" współpraca reklamowa z @kamila_majewska_autorka

Teoretycznie jest to druga część powieści "Za zielonymi drzwiami"ale jak sama autorka podkreślił, można ją przeczytać bez znajomości pierwszej. W tej części znajdziemy krótkie przypomnienie wydarzeń z pierwszej kiedy to Ania stanęła przed wyborem- odziedziczyć gospodarstwo, czy firmę? Trzeba dodać, że osobą, która zapisała ją w testamencie był jej...szef. Dlatego jednak ją bym była za tym, aby czytać tę ksiażki w kolejności, by mieć pełen obraz sytuacji.

Wracając jednak do "Tajemnicy..." Ania uklada sobie życie z Piotrem, ich szkółka jeździecka dobrze prosperuj, pensjonat ma zostać niebawem otwarty, gdy nagle pojawia się tajemniczy mężczyzna, która wywraca ich życie do góry nogami.

Na kartach powieści śledzimy burzliwe losy bohaterów, jest to lekka historia ale taka ze smaczkiem, bowiem pojawia się nagłe zwroty akcji i jest po prostu ciekawie 😊
Dużą uwagę przykuwa relacja Anki z siostrą. Jeśli mam być szczera, to ja Kaśki nie polubiłam. Ich stosunki są dość napięte, a to czego dopuszcza się dziewczyna w pewnych sytuacjach nie mieści mi się w głowie 🙈

Finalnie jednak, okazuje się że kluczem do rozwiązania wszelkich tajemnic i niedomówień jest po prostu szczera rozmowa. Czy to w przypadku sióstr, czy też tajemniczego mężczyzny. Nawet relacja Ani i Piotra w pewnym momencie staje pod znakiem zapytania, ale rozmowa pomaga ❤️

Podsumowujac- jest to fajną obyczajówka, w której dużo się dzieje. Nie jest tylko sielko- anielsko, ale są sceny które wręcz mrożą krew w żyłach! Nie jest to słodka, bezpłciowa historia, ale taka, z której można sporo wyciągnąć.

Tajemnica zielonych drzwi" współpraca reklamowa z @kamila_majewska_autorka

Po pierwszej części czekałam na kontynuację. Warto było, bo druga część jest dużo bardziej rozbudowana, fabuła wciąga i chce się na raz dotrzeć do ostatniej strony. Polecam!

• Przeczytane 2024
  • Przeczytane w 2023
  • Na czytniku
  • Ebooki
  • Recenzenckie
  • Obyczajowe
  • BOOK TOUR

Dodaj cytat z książki Tajemnice zielonych drzwi