rozwińzwiń

Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu. Nauka z komiksem. Era dinozaurów. Tom 1

Okładka książki Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu. Nauka z komiksem. Era dinozaurów. Tom 1 Stefano Broccoli
Okładka książki Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu. Nauka z komiksem. Era dinozaurów. Tom 1
Stefano Broccoli Wydawnictwo: Story House Egmont Cykl: Nauka z komiksem. Era dinozaurów (tom 1) Seria: Nauka z komiksem komiksy
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Nauka z komiksem. Era dinozaurów (tom 1)
Seria:
Nauka z komiksem
Wydawnictwo:
Story House Egmont
Data wydania:
2023-05-31
Data 1. wyd. pol.:
2023-05-31
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Maria Białek
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Czas gigantów, czyli dinozaury jury. Nauka z komiksem. Era dinozaurów. Tom 2 Stefano Broccoli, Olivieri Jacopo, Sara Storino
Ocena 8,7
Czas gigantów,... Stefano Broccoli, O...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Morderca w mojej głowie #9 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 7,5
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...
Okładka książki Avengers 4 (1965) Don Heck, Stan Lee
Ocena 7,0
Avengers 4 (1965) Don Heck, Stan Lee...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,3
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,4
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Gachiakuta #3 Hideyoshi Andou, Kei Urana
Ocena 7,0
Gachiakuta #3 Hideyoshi Andou, Ke...
Okładka książki Mroczne Miasta - Wspomnienia Wiecznej Teraźniejszości Benoît Peeters, François Schuiten
Ocena 8,0
Mroczne Miasta... Benoît Peeters, Fra...
Okładka książki Cyberpunk 2077: Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 7,2
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Navis Philippe Buchet, Jean David Morvan, José Luis Munuera
Ocena 7,0
Navis Philippe Buchet, Je...
Okładka książki Skorpion - wyd. zbiorcze tom 3. Stephen Desberg, Enrico Marini
Ocena 7,5
Skorpion - wyd... Stephen Desberg, En...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1976
1151

Na półkach: , ,

Nauka przez zabawę w naprawdę dobrym wykonaniu :)

Disneyowscy bohaterowie z filmu "Toy Story", wśród których nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć zabawkowych dinozaurów Rexa i Trixie, wybierają się ze swoją właścicielką do biblioteki. Tu zaczytują się w książce, opowiadającej o pierwszych dinozaurach: kiedy się pojawiły, jak wyglądały, czym się żywiły, co się z nimi stało itd.

Fragmenty komiksowe przeplatane są edukacyjnymi wstawkami napisanymi dość przystępnym językiem, okraszonymi zabawnymi ilustracjami. Pozycja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim młodym miłośnikom dinozaurów :)

Nauka przez zabawę w naprawdę dobrym wykonaniu :)

Disneyowscy bohaterowie z filmu "Toy Story", wśród których nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć zabawkowych dinozaurów Rexa i Trixie, wybierają się ze swoją właścicielką do biblioteki. Tu zaczytują się w książce, opowiadającej o pierwszych dinozaurach: kiedy się pojawiły, jak wyglądały, czym się żywiły, co się z nimi stało...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6154
3452

Na półkach:

Są dwa typy publikacji, obok których nie możemy przejść obojętnie: książki popularnonaukowe z pytaniami i odpowiedziami i komiksy popularyzujące wiedzę. Jestem wielką miłośniczką łączenia lekkiej formy i naukowych treści. W ten sposób zachęcamy młodych odbiorców do zainteresowania się wiedzą, pomagamy w podtrzymaniu zainteresowania światem, dajemy odpowiedzi na nurtujące dzieci i młodzież pytania bez zanudzania ich, czyli bez zniechęcania. Bardzo cieszy mnie, że do przemycania wiedzy coraz częściej autorzy sięgają po komiks, informacje o świecie przeplatają trzymającą w napięciu akcją. I tak jest w serii wydawanej przez Wydawnictwo Egmont „Nauka z komiksem” zawierająca trzy cykle: „Era dinozaurów”, „Galaktyki i planety” oraz „Genetyka i ewolucja”. Każdy z nich zabiera nas do świata innych bohaterów animowanych. Odpowiednio dobrani bohaterzy, bardzo dobrze skonstruowana akcja sprawią, że przemycanie wiedzy jest tak przy okazji. Mamy tu tak solidną dawkę informacji, że zdecydowanie mamy podstawowe informacje z każdego zakresu. Z tego powodu te komiksy w edukacji domowej i jako uzupełnienie tej szkolnej będą świetną pomocą i punktem wyjścia do poszerzania wiedzy. Wszystkie mają na grzbietach numerki z określonym kolorem, co sugeruje, że są to pierwsze tomy cyklu w danym temacie. I tak właśnie jest. Na stronie wydawnictwa zobaczycie, że już ruszyła przedsprzedaż kolejnych tomów z tych trzech kategorii. A ja dziś Wam opowiem o tym, co znajdziecie w pierwszych zeszytach. Każdy z nich jest autonomiczny, stanowi inną opowieść i jednocześnie pięknie się dopełniają, uzupełniają, tematy nakładają, dlatego warto sięgnąć po wszystkie. My lekturę zaczęłyśmy od dinozaurów, później zgłębiłyśmy temat genetyki, a na końcu wszechświata. Czytać można w dowolnej kolejności, a później wracać do tomów, porównywać wspólne tematy. Jeśli mielibyśmy czytać je wg kolejności formułowania się znanego nam świata powinniśmy przeczytać je w takiej kolejności w jakiej opisałam, ale zdecydowanie nie jest to konieczne. Młody czytelnik sam powinien zdecydować, od jakiego tematu chce rozpocząć przygodę z nauką. Po przeczytaniu pierwszych tomów wypatrywałyśmy kolejnych. Kontynuacje historii, w które wpleciono sporą dawkę wiedzy okazały się fantastycznymi lekturami.
Pierwszy tom „Galaktyk i planet” to „Początek wszystkiego”. Razem z wielką szóstką zobaczymy tu w jaki sposób powstają galaktyki, układy planetarne, czym był Wielki Wybuch, jak powstają i giną gwiazdy, od czego zależy długość ich istnienia i jaki wpływ ma ich masa na układy, które tworzą. Nie zabraknie też tematu grawitacji. Zrozumiemy czym jest masa i ciężar. Pojawia się tu sporo informacji o galaktykach, ciemnej materii, Drodze Mlecznej, rozrastaniu się galaktyk, łączeniu. Sporo miejsca poświęcono też względności czasu, wpływowi grawitacji na upływ czasu.
W drugim tomie zatytułowanym „Nasz dom: Układ słoneczny” dokładniej przyjrzymy się najbliższemu otoczeniu naszej części wszechświata. Akcja zaczyna się od wizji zagrożenia życia na Ziemi. Z planetą ma się zderzyć duży obiekt. Młodzi naukowcy i superbohaterzy muszą zapobiec katastrofie i jednocześnie przeciwstawić się poważnemu autorytetowi. Poza sporą dawką wiedzy poruszono tu ważny temat tworzenia interesownych autorytetów, którzy dla sławy i pieniędzy są w stanie zrobić wszystko. Przyjrzymy się też różnym planetom, zobaczymy jakie warunki one nam oferują i dlaczego nasze położenie w Układzie Słonecznym jest idealne. Do tego pojawi się temat stref czasowych, pór roku, zaćmień i wszystkiego, co wiąże się z konsekwencją kulistości oraz ruchami Ziemi (obrotowym i obiegowym). Kolejne dawki wiedzy przeplatane akcją trzymającą w napięciu.
„Genetyka i ewolucja” z pierwszym tomem zatytułowanym „Życie” wprowadza nas do początków życia na ziemi. Poznajemy teorię na temat narodzin życia. Dokładnie rozrysowany schemat pozwalający na przyjrzenie się eksperymentowi Stanleya Millera pozwala zrozumieć, w jaki sposób powstała hipoteza wyłaniania się życia z kwasów. Są tu też informacje o tym, w jaki sposób powstają skamieniałości, czym jest DNA, w jaki sposób powstaje. Przyjrzymy się komórkom roślinnym i zwierzęcym, organizmom pierwotnym replikacji, rozmnażaniu tych bardziej skomplikowanych, czyli mamy przyglądanie się kwiatom i jajom. Przy okazji poznawania pierwszych organizmów odwiedzimy różne okresy, zobaczymy, w jaki sposób różne organizmy przystosowywały się do życia na ziemi. Nie zabraknie też budowy organizmów wielokomórkowych, komunikowania się komórek między sobą, drzewa genealogicznego różnych roślin i zwierząt oraz tematu ewolucji. Płynnie przechodzimy do tematu dinozaurów. Drugi tom pojawi się we wrześniu.
Pierwszy tom „Ery dinozaurów” zatytułowano „Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu”. W podróż po historii udajemy się z Bonnie i jej zabawkami. Cała opowieść zaczyna się od wyprawy do biblioteki. Mała bohaterka razem z mamą idzie na wykład o dinozaurach. Stanie się on pretekstem do zgłębiania przeszłości, poznawania er i okresów. W tym czasie zabawkowi bohaterzy na własną rękę będą poszerzać wiedzę o swoich pierwowzorach. Sięgną po książki opowiadające o prehistorycznych gadach i geologii. Pojawi się tu temat wędrówek kontynentów, odmiennego klimatu niż obecnie, zmian wywoływanych przez erupcje wulkanów, zróżnicowaniu wśród dinozaurów, zdobywania wiedzy o przeszłości. Przyjrzymy się nie tylko ogólnej budowie dinozaurów, ale też różnej budowie szkieletów, zmianom, które pozwalały na lepsze wykorzystanie ciała. Do tego przyjrzymy się ich powiązaniom ze współczesnymi zwierzętami. Przewędrujemy przez różne środowiska: lądy, powietrze i wody, aby przyjrzeć się, w jaki sposób przystosowały się do warunków, w których żyły. Nie zabraknie tu też z jednej strony przyglądania się ich pokryciu ciała i dzięki temu zobaczymy, czym różnią się zwierzęta stałocieplne od zmiennocieplnych. Przy okazji zaglądania w paszczę pojawi się temat żywienia. Poza tym zobaczymy jak powstają skamieniałości.
W drugim tomie zatytułowanym „Czas gigantów, czyli dinozaury jury” razem z bohaterami będziemy przemierzać biblioteczne półki i czytać kolejne publikacje o prehistorycznych zwierzętach. Przy okazji zobaczymy jak przez wieki zmieniał się klimat, a żyjące na Ziemi organizmy musiały się do nowych warunków albo przyzwyczaić albo wyginąć. Pojawi się też temat przemieszczania się płyt tektonicznych, rozpadu olbrzymich lądów na mniejsze. Przyjrzymy się także źródłom wiedzy na temat przeszłości, poznamy najpopularniejszych badaczy i zadziwiające walki między nimi. Poruszony jest też temat różnorodnych teorii dotyczących wyglądu dinozaurów.
Na początku każdego komiksu otwierającego cykl najpierw poznajemy bohaterów, z którymi ruszymy na wyprawę. Później stopniowo wchodzimy w przygodę, w której rośnie napięcie, pojawiają się wyzwania oraz problemy do rozwiązania. W zależności od bohaterów za każdym razem będzie inne ciekawe przygody, w które wpleciono solidną dawkę wiedzy. Po przeczytaniu kolejnych tomów wypatrujemy kontynuacji, bo to naprawdę wciągające lektury.

Są dwa typy publikacji, obok których nie możemy przejść obojętnie: książki popularnonaukowe z pytaniami i odpowiedziami i komiksy popularyzujące wiedzę. Jestem wielką miłośniczką łączenia lekkiej formy i naukowych treści. W ten sposób zachęcamy młodych odbiorców do zainteresowania się wiedzą, pomagamy w podtrzymaniu zainteresowania światem, dajemy odpowiedzi na nurtujące...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4
  • Komiksy
    2
  • Dla szkrabów
    1
  • Dla dzieci i młodzieży
    1

Cytaty

Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Green Lantern: Szmaragdowy Zmierzch Darryl Banks, Fred Haynes, Ron Marz, Bill Willingham
Ocena 7,0
Green Lantern:... Darryl Banks, Fred ...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #9 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 7,5
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...

Przeczytaj także