Biblia Treningu Rowerowego

Okładka książki Biblia Treningu Rowerowego Joe Friel
Okładka książki Biblia Treningu Rowerowego
Joe Friel Wydawnictwo: Galaktyka Cykl: Sport i rekreacja (tom 1) sport
sport
Sport i rekreacja (tom 1)
The cyclist's training bible : the world's most comprehensive training guide.
Galaktyka
2022-03-31
2022-03-31

Mam ją już chyba kilkanaście lat. Zawiera dużo uniwersalnych treści, nie tylko wartościowych dla kolarzy, ale ogólnie dla osób aktywnych sportowo. Mam ją poznaczoną w cytaty, pozakreślane fragmenty. Sprawdzone trenerskie podejście holistyczne. Klasyk.

Aby w całej pełni skorzystać ze wskazówek i rad, które książka Friel'a zawiera trzeba po prostu ścigać się na rowerze szosowym. Bo wg mnie jest to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla osób, które kolarstwo po prostu trenują w celach sportowych. A przynajmniej w jakimś wymiarze rywalizacja sportowa i osiągane wyniki mają dla nich istotne znaczenie. Jednakże to nie oznacza, że amatorzy kolarstwa szosowego, którzy ten typ aktywności fizycznej kochają nie znajdą tutaj nic dla siebie. Oczywiście znajdą i to wiele przydatnych i ciekawych informacji dotyczących optymalizacji swoich poczynań na dwóch kółkach. Sam jestem przykładem takiego amatora, który trochę się nauczył czytając Friel'a. Książka jak najbardziej godna polecenia dla tych bardziej zawansowanych jak i trochę mniej.

Dodaj cytat z książki Biblia Treningu Rowerowego