Dieta dla aktywnych

2010-05-18
2008-03-22
Jan Halbersztat
dieta sport

Cóż sięgnąłem po tą książka wiedząc, że w moim amatorskim kolarstwie, treningiem więcej już nie osiągnę i czas na właściwa dietę niezwykle istotna z punktu widzenia sportowca. Było to moje pierwsze zetknięcie z paleo i cóż spodobała mi się ta idea i spróbowałem. Autorzy: ekspert w dziedzinie paleo i guru treningi kolarskiego mtb, w bardzo przyjazny i przystępny sposób a przede wszystkim zrozumiały dla laika sposób tłumaczą praktyczne aspekty odżywiania sportowca wytrzymałościowego oparte na idei paleo. Zmieniłem sposób żywienia w oparciu o te wytyczne i ... zadziałało :) W czasie okresu przygotowawczego zgubiłem prawie 8kg a mocy w nogach przybyło. Trzeba jednak pamiętać o jednym, opisany w książce sposób odżywiania to nie "pure" paleo jest on dostosowany do wysokiego zapotrzebowania sportowca na węglowodany i dopuszcza odstępstwa od kanonu. Myśle, że osoby uprawiające sport i pragnące poprawić swoje wyniki za "pomocą" diety powinny ja przeczytać.

Moja druga pozycja dotycząca paleo, tym razem o tym jak pogodzić dietę z aktywnym życiem. Nie jest to kompedium na temat paleo, chyba nawet takowe nie istnieję, mamy przedstawiony krótki wstęp na temat samej filozofii, do tego obrazowe opisy jak zachowuję się nasz organizm. Samo spożywanie posiłków zostało podzielonę na kilka etapów oraz opisane co podczas nich najlepiej przyjmować. Ogólnie jeśli ktoś jest osobą aktywną to pewnie większości rzeczy był świadomy, jednak ze względu, że mamy do czynienia z paleo to jadłospis uwzględnia tylko "dozwolone" produkty, co na pierwszy rzut oka wydaję się mało realne uwzględniając duże zapotrzebowanie energetyczne.

Osoba która uprawia sport, nawet amatorsko i interesująca się tematem paleo powinna przeczytać. Nie jest to ciężka lektura, spokojnie przeczytania w jeden wieczór.

Super, moje klimaty.

Super, moje klimaty.

Dobra książka o żywieniu w szczególności dla osób z chorobami autoimmunologicznymi, która nawet laikowi wytłumaczy co jak kiedy i dlaczego jeść.
jedno wielkie ALE, jak można przetłumaczyć "phytic acid" jako fiaty?!
to fityny, kwas fitynowy.

jedno wielkie ALE, jak można przetłumaczyć "phytic acid" jako fiaty?!
to fityny, kwas fitynowy.

ważna książka pokazująca jak istotną sprawą jest dieta w czasie treningów

ważna książka pokazująca jak istotną sprawą jest dieta w czasie treningów

• Sport
  • Dietetyka
  • Druk
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Dieta dla aktywnych