Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety

Okładka książki Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety Małgorzata Jackowska
Okładka książki Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety
Małgorzata Jackowska Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Mamania
2022-04-05
2022-04-05
poradnik przepisy dla dzieci blw dla rodziców

Okładka książki Montessori od narodzin Simone Davies, Junnifa Nduoma Uzodike
Montessori od ... Simone Davies, Junn...
Okładka książki Jak zrozumieć małe dziecko Joanna Jeżak, Ewa Krogulska, Małgorzata Musiał, Agnieszka Nuckowska, Anna Siudut-Stajura, Olga Trybel, Magdalena Trzewik
Jak zrozumieć ... Joanna Jeżak, Ewa K...
Okładka książki Montessori w twoim domu. Przewodnik dla rodziców małych dzieci, chcących wychować ciekawych świata i odpowiedzialnych ludzi Simone Davies, Hiyoko Imai
Montessori w t... Simone Davies, Hiyo...
Okładka książki Cesarskie cięcie i poród po cesarskim cięciu Magdalena Hul, Katarzyna Osadnik
Cesarskie cięc... Magdalena Hul, Kata...

Książka zawiera najważniejsze informacje dotyczące rozszerzania diety. Niestety nie znalazłam w niej niczego odkrywczego; wszystkie informacje można znaleźć w internecie. Niemniej jednak książka może być pomocna dla osób, które dotychczas wogole nie zagłębiały się w temat rd.

Merytoryczna i z aktualną wiedzą, bez zbędnego straszenia, za to z dużą porcją spokojnego podejścia. Czytałam w ramach odświeżenia wiedzy, ale przyda się zwłaszcza osobom, które podchodzą do rozszerzania diety dzieci po raz pierwszy.

Najnowsza wiedza na temat rozszerzenia diety. Przystępny język, porady do zastosowania od razu

Oczekiwałam czegoś więcej. Miałam nadzieję, że w książce znajdę pogłębienie tematu rozszerzenia diety, więcej szczegółów naukowych itp. , natomiast książka zawiera w moim odczuciu jedynie podstawowe informacje. Szkoda , bo autorka jest specjalistką, która ma zapewne sporą wiedzę, aby temat zdrowego odżywiania dziecka rozwinąć.
Dużym plusem jest niewątpliwie adekwatność tytułu - książka rzeczywiście uspokaja rodzica :)

Dużym plusem jest niewątpliwie adekwatność...

Gdy nasze dzieci kończą przygodę z karmieniem samym mlekiem pojawia się pytanie co dalej. Rynek produktów dla dzieci oferuje rozmaite kaszki, słoiczki i tubki, a nasze koleżanki, mamy, ciocie i babcie służą nam radami i swoim doświadczeniem.

W wielu przypadkach należy jednak pamiętać, że zalecenia żywieniowe zmieniły się i po ich aktualizacji znacznie różnią się od tego co pamiętają mamy z odchowanymi już dziećmi. Pewne zasady już nie obowiązują, podobnie jak stereotypy, z którymi trzeba walczyć. Aktualnie mamy także NIESTETY lepszy dostęp do żywności wysoko przetworzonej.

Autorka książki, dietetyczka z wieloletnim doświadczeniem podkreśla, że pierwszy wpływ na to co jedzą nasze dzieci mamy my, dlatego zdrowe i rozsądne podejście do tematu jest kluczowe. Jedzenie ma być przyjemnością, a nie przymusem. Warto dać dzieciom możliwość poznawania smaków, konsystencji, próbowania i odkrywania co im smakuje.

W tej książce poruszony został ogrom zagadnień takich jak:
🥄obecność żelaza w diecie
🥄gluten oraz związane z nim dolegliwości
🥄alergeny
🥄zakazane produkty
🥄BLW
🥄wpływ naszych wyborów na decyzje dzieci

Jeśli jesteś na początku drogi związanej z karmieniem dzieci to ta książka bardzo Ci się przyda, podobnie, gdy borykasz się problemami związanymi z tym co i jak jedzą Twoje dzieci.
Wzbogacona o przepisy oraz prawdziwe historie książka jest świetnym drogowskazem w tym często zawiłym świecie odżywiania.

• Macierzyństwo
  • Własne
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety