Prosta zemsta

Okładka książki Prosta zemsta Agata Polte
Okładka książki Prosta zemsta
Agata Polte Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Prosta zabawa (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Prosta zabawa (tom 2)
NieZwykłe
2023-03-01
2023-03-01
9788383204437
New Adult Enemies to lovers intryga zemsta Liceum High School Przemoc Ból Ofiara

Tak, tak i jeszcze raz tak!

Kontynuacja pierwszej części skradła moje serce. Przez książkę płynęłam. Ciągle było mi mało ich historii, ciągle chciałam więcej i ciągle szukałam wolnej choćby chwilki, aby dalej kontynuować potyczki bohaterów.

Ciekawe co przyniesie trzecia część…

Tak, tak i jeszcze raz tak!

Ciekawe co przyniesie trzecia część…

Bardzo cieszę się, że mogłam wrócić do tych cudownych bohaterów. Bardzo dobrze bawiłam się podczas czytania tej książki. Ta historia jest przepełniona bólem. Autorka idealnie pokazała nam emocje głównych bohaterów. Uwielbiam relacje Octavii i Caleba. Na początku książki widać, że ta dwójka za sobą tęskni. Autorka idealnie poprowadziła fabułę tej książki, nie było momentu nudy. Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny i tą pozycje czyta się bardzo szybko. „Prosta zemsta” to kontynuacja dylogii, wiec w tej części dowiadujemy się całej prawdy. Podczas czytania towarzyszyły mi różne emocje, jednak pod koniec byłam bardzo zestresowana wydarzeniami, które się tam dzieją. W tej części mamy też dużo zwrotów akcji. Ta książka była tak dobra, że nie mogłam się od niej oderwać.

Mocno mnie wciągnęła kontynuacja tej historii. Zaskakujące zakończenie.

Mocno mnie wciągnęła kontynuacja tej historii. Zaskakujące zakończenie.

Kontynuacja historii Caleba i Octavii nie zwalnia tempa, jest równie dobra co w pierwszym tomie. Kto mnie dłużej obserwuje wie, że jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości autorki.

Octavia popełniła błąd, którego bardzo żałuje. Nie może jednak cofnąć czasu, może jedynie postarać się zrekompensować wyrządzone krzywdy. Caleb postanawia się zemścić, jednak nie jest to takie proste, gdy w grę wchodzą uczucia.

Po skończeniu „Prostego zakładu” musiałam się dowiedzieć jak ułożą się losy bohaterów. Związałam się z nimi i chciałam, aby wreszcie zaznali szczęścia i spokoju. Bardzo mi było żal Caleba, gdy nagle stał się wyrzutkiem, gdy znajomi się od niego odwrócili, nie zasłużył na to. Pomimo wszystko, główni bohaterowie idealnie do siebie pasują, mają podobne charaktery, które tworzą naprawdę wybuchową relację.

Autorka wyśmienicie kształtowała uczucia bohaterów, dzięki czemu dość mocno się z nimi zżyłam. Każdą z emocji można było poczuć; złość, smutek, frustrację, ale również radość i szczęście.

Akcja nie jest zaskakująca, czasami może wydawać się naciągana, jednak potrafi porwać czytelnika. Przez książkę się płynie i nim się spostrzegłam już ją kończyłam. Książka warta przeczytania dzięki cudownym bohaterom i ciekawemu pokazaniu siły młodzieńczych uczuć.

To był bardzo miły powrót do bohaterów, których polubiłam w pierwszej części dylogii. Autorka zgotowała im naprawdę pokręcone losy – w „Prostej zemście” nie ma miejsca na chwilę odpoczynku. Jak sam tytuł mówi – wszystko kręci się tutaj wokół zemsty, która choć sprytnie zaplanowana wymyka się zupełnie spod kontroli. Determinacja Olivii jest godna podziwu i choć dziewczyna ma sporo za uszami to jej wola walki o wybaczenie Caleba robi naprawdę piorunujące wrażenie. Jest uparta, silna i zdecydowana by walczyć o to, czego przed stratą nie doceniła. Historia przekazuje wiele emocji, z którymi borykają się nastolatkowie – i być może w książce są one nieco wyolbrzymione, momentami przerysowane to są w stanie wpłynąć na czytelnika i pozwolić by odczuł emocje bohaterów na własnej skórze. Książka pokazuje, że niekiedy nie znamy nawet swoich najbliższych, że miłość i nienawiść łączy bardzo cienka granica a także to, że sprawiedliwości zawsze stanie się zadość.

Tak samo jak pierwsza część porwała mnie. Bardzo podoba mi się odwrócenie roli bohaterów.
Teraz to ona musi się wykazać i zabiegać o niego.
Aaa przemiana Cala mnie ujęła. W pierwszej części był arogancki, zuchwały, wredny, mściwy i zarozumiał, ale jednocześnie był też czuły, zaangażowany i odważny. W drugiej części wszystkie te cechy dalej posiada, ale jednocześnie stał się wobec Octavi delikatny i romantyczny ( oczywiście w momentach kiedy jej nie gnebił😉)

Teraz to ona musi się wykazać i zabiegać o niego.

Kolejny raz druga część lepsza niż pierwsza, tak samo było z Dworami J.Mass. Ta część pochłoneła mnie bardziej, działo się więcej, większa akcja i coraz więcej układów i układzików. Ciekawie że tym razem dziewczyna starała się o chłopaka, fajnie ten wątek został poprowadzony ale było nie daleko od desperacji dziewczyny... lecz udało się temu zapobiec, pod koniec trochę za dużo opisówek. Od początku podejrzewałam Paula, i domyślałam się że może być w coś wplątany. Polecam, fajnie się czyta. Ciekawi mnie ta 3 część o Dennisie okazał się naprawdę wiernym przyjacielem, a takich jest bardzo mało. 😊

Przez pierwsze 150 stron książki ledwo się trzymałam z emocji, byłam na skraju wyczerpania nerwowego. Octavia i Cal średnio co 10 stron się zbliżali do siebie i oddalali, mocno emocjonujące to było, ale w pozytywnym sensie, bo Autorka wie jak umiejętnie budować takie napięcie.

W 3/4 książki zrobiło się dla odmiany mocno słodziaśnie, ale na szczęście dość wciągający okazał się wątek zemsty na Cassidy i jej bandzie.

Ostatecznie książka mocno na plus!

Nie mogłam się doczekać tej części. Wciągnęłam się w tę historię od pierwszych stron. Po odkryciu przez wszystkich prawdy i ucieczce O, Caleb szuka dziewczyny i planuje zemstę. Przypadkiem dowiaduje się, że jest ona córką jednego z pracowników jego ojca i również dowiaduje się, gdzie mieszka. I tak o to Caleb rozpoczyna swoją zemstę. Tylko czy aby na pewno jego uczucia przerodziły się w nienawiść? Octavia zdaję sobie sprawę, że popełniła okropny błąd, ufając Cassidy. Caleb gwarantuje, że urządzi z jej życia prawdziwe piekło, takie jak on sam przeszedł, a nawet i gorsze. Octavia będzie starała się mu udowodnić, że wszystko to, co się działo jak byli sami byli prawdziwe i nie wszystko było kłamstwem.
Czy Caleb odpuścić zemstę? Czy problemy z Cassidy się skończą?

Podobało mi się. Pomysł, aby to dziewczyna próbowała naprawić to, co tak spektakularnie spieprzyła , był naprawdę super. Złość, wściekłość, ból, upokorzenie - naprawdę świetnie opisane emocje. Pokochałam całym sercem

• Romans

Agata Polte Prosta zemsta Zobacz więcej