Pokochaj mnie. Nowy przyjaciel

Wydawnictwo SBM
2022-03-15
2022-03-15
Bajeczki dla dzieci milusińscy

Łucja, córka leśniczego, ma zakaz wchodzeni do lasu, dlatego nie przyznaje się babci gdy na jego skraju znajduje porzuconego szczeniaka. Dziewczynka zostawia wycieńczonego pieska samego w lesie zastanawiając się jak rozegrać sytuację, by uniknąć wyrzutów ze strony najbliższych oraz kary. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej gdy na dworze rozpętuje się burza.
Czy uda się uratować szczeniaka? Kto był tak bezwględny i bezlitosny by porzucić małego czworonoga na pastwę losu?
Łucja przekonuje się, że najważniejsza jest szczerość i nawet w najbardziej przytulnych domach zdarzają się kłótnie. Natomiast spotkanie z pozoru niezbyt sympatyczną sąsiadką uświadamia dziewczynce, że ocena po pozorach jest krzywdząca i niesprawiedliwa.
Historie przedstawione w książkach pokazują, że opieka nad zwierzęciem to nie tylko przyjemności, ale przede wszystkim obowiązki, ciężka praca i wyrzeczenia. Zwłaszcza jeśli nasz czworonożny przyjaciel jest po przejściach, został porzucony, lub większą część życia spędził w schronisku. Poruszają również problemy z jakimi mierzą się dzieci każdego dnia. Niezrozumienie przez najbliższych, bagatelizowanie dziecięcych spraw czy opaczne zrozumienie intencji prowadzą do sytuacji, których udałoby się uniknąć.

Czy uda...

Bardzo przyjemna lektura. Lekko i szybko się czyta. Nie jest to książka przygodowa - akcja raczej spokojna, choć w życiu ośmioletniej bohaterki nie brakuje wrażeń. Myślę, że to historia, która mogłaby się przydarzyć każdemu dziecku, a Leśny Zakątek to spokojne i ciepłe miejsce, w którym z pewnością wielu chciałoby się znaleźć.
Moim zdaniem dla dzieci ok. 7+

Moim zdaniem dla dzieci ok. 7+

Rewelacyjna książka dla dzieci i nie tylko. Od kiedy mamy ją w domu czytamy ją codziennie na dobranoc. Przyjemna, pouczająca i wciągająca historia opisana w lekki sposób. Polecam dla każdego dziecka.

Pierwsza część przygód Łucji. My akurat przeczytałyśmy odwrotnie ale to nie ma większego znaczenia. Historia bardzo przyjemna, łatwo się czyta, dziecko jest zainteresowane, nawet młodsze. Fajna opowieść o dzieciach i ich miłości do zwierząt.

Czytałam tę książkę z perspektywy dogoterapeuty, często sięgam po literaturę dla dzieci, której bohaterem jest pies ,aby móc wykorzystać książki w dogoterapii. Polecam tę lekturę małym miłośnikom psów.

• Literatura dziecięca
  • Biblioteczka córki ♥️