Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

Mazurskie lato

Tomasz KieresAgnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
9788381951494
Filia
literatura polska opowiadania Mazury
literatura obyczajowa, romans
9788381951494
literatura polska opowiadania Mazury

Miłe odprężeni. Kilka łez wzruszenia zachwytu, kilka happy endów.

Przeczytałam ja w dwa wieczoru u mamy na wsi. Było magicznie

Historia nie była aż tak powalająca ale warsztat to majstersztyk

Lato, Mazury i Miłość! Piękne zestawienie. Jeżeli chcesz się wyciszyć, uspokoić, pozytywnie nastroić to książka właśnie dla Ciebie. Może ta książka nie jest "górnych lotów", nie jest dziełem wybitnym, ale czasami jest taka potrzeba, wręcz mus przeczytania czegoś lekkiego i przyjemnego. Leżaczek, słoneczko, coś zimnego do picia i "Mazurskie lato" czas zacząć czytać....

Ciepełko w sercu po przeczytaniu książki - to lubię

Właściwie to nie jestem miłośniczką opowiadań i raczej starannie unikam ich czytania. Bynajmniej nie z powodu autorów, których w większości lubię w ich rozbudowanych fabułach ale z powodu faktu, że w opowiadaniach wszystko dzieje się szybko, płytko. No nie ma czasu na akcję... Tym razem zrobiłam wyjątek z powodu zamieszczonego tu opowiadania "Pierwszy krok" Tomasza Kieresa...

Czytałam tę książkę nieco wolniej, ponieważ załapałam się wyłącznie na wersję kieszonkową, a w niej, jak wiadomo, druk jest o wiele mniejszy. Niby widzę dobrze, choć noszę okulary, ale taki zbity tekst to jednak nie to samo, co tradycyjny format książki:)
Mamy tutaj osiem opowiadań napisanych przez czołowych polskich pisarzy. Wszystkie one skupiają się wokół mazurskich...

Po opowiadania sięgam wtedy, kiedy nie chcę się zaczytać na cały dzień, bo obowiązki wzywają. Z prawdziwą przyjemnością zatem przeczytałam Mazurskie Lato, szczególną sympatią darząc bosmana Macieja. Lubię takie optymistyczne, miłe historie, polecam je jako idealny relaks po ciężkim dniu.

Bardzo przyjemnie czytało się te opowiadania. Delikatne, subtelne i można powiedzieć z życia wzięte. Podobały mi się wszystkie, jedne bardziej drugie mniej.

Na książkę składa się 8 opowiadań, których akcja toczy się w pensjonacie w Mikołajkach. Są to opowiadania:
Karolina Wilczyńska „Kompas bosmana Macieja”,
Agnieszka Lingas-Łoniewska „Letni uśmiech losu”,