Mazurskie lato

Okładka książki Mazurskie lato
Tomasz KieresAgnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Filia
2020-07-02
2020-07-02
9788381951494
literatura polska opowiadania Mazury

Okładka książki Miłość z widokiem na morze Ilona Gołębiewska, Mag­da­ Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,4
Miłość z widok... Ilona Gołębiewska,&...
Okładka książki Zakochany Święty Mikołaj Agnieszka Jeż, Tomasz Kieres, Katarzyna Misiołek, Anna H. Niemczynow, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,1
Zakochany Świę... Agnieszka Jeż, Toma...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Całkiem miły zbiór historii o miłości, takich na chłodne wieczór 🤭

Całkiem miły zbiór historii o miłości, takich na chłodne wieczór 🤭

Zbiór krótkich, lekkich i letnich opowiadań, które łączy tawerna Mazurskie Lato w Mikołajkach. Zdecydowanie bardziej spodoba się miłośnikom gatunku albo przynajmniej osobom choć trochę lubującym się w romansach.

8 opowiadań, niektóre lepsze, inne gorsze. W sam raz na wakacje, a szczególnie nad jezioro. Chętnie przypomniałabym sobie Mikołajki.

"Mazurskie lato"

"Mazurskie lato" to zbiór ośmiu opowiadań o pewnej niesamowitej tawernie w Mikołajkach. Legenda głosi, że to właśnie w tym miejscu można odnaleźć prawdziwą miłość...

Bardzo lubię takie zbiory opowiadań, a ten konkretny jest naprawdę dobry. Świetnym pomysłem było połączenie wszystkich opowiadań za pomocą tawerny "Mazurskie lato", ten punkt wspólny bardzo ładnie zespolił ze sobą wszystkie historie. Wiadomo niektóre były świetne, inne troszkę mniej udane, ale ogólnie dobrze mi się tę książkę czytało, była bardzo pozytywna i lekka. Idealna na letni wieczór...
Kilka historii szczególnie zapadło mi w pamięć, a były to: "Letni uśmiech losu" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej (dzięki której można uwierzyć w drugą szansę, miłość od pierwszego wejrzenia i uśmiech losu na całkiem niezłym motocyklu), "Pierwszy krok" Tomasza Kieresa (który udowadnia, że eksperymenty społeczne mogą prowadzić do ciekawych wniosków) oraz "Tego kwiatu jest pół światu" Agnieszki Olejnik (dzięki której można uwierzyć, że mimo tragicznej sytuacji zawsze można liczyć na przyjaciół, a miłość odnaleźć dzięki przeciekającemu namiotowi).

Jeśli, więc szukacie pozytywnej, lekkiej letniej lektury, to ten zbiór opowiadań będzie idealny.

"Mazurskie lato"

Ktoś już napisał - opowiadania na jedno kopyto, przewidywalne do bólu. Do tego - ich akcja mogłaby się dziać w każdym miejscu na kuli ziemskiej, bo oprócz "Mikołajek" i "Tawerna Mazurskie Lato" oraz kilku haseł typu Mrągowo, Olsztyn, kajaki, jacht, łódka, pomost - zero mazurskiego klimatu. Podobnież zresztą było z opowiadaniami pod Śnieżką czy w bieszczadzkim pensjonacie. Zmarnowany pomysł!

seria krótkich historii różnych autorów nawiązujących do pensjonatu Mazurskie Lato w Mikołajkach, ten pensjonat ma to coś co przyciąga nurtuje i wiąże.. każda historia jest ciekawa, każda życiowa.. Ich plusem jest to że są barwne, ciekawe i mają wspólne miejsce i jego magię.

Każdego lata w Mikołajkach gwar rozmów, śpiewu i śmiechu cichnie. Do mazurskiej stolicy zjeżdżają wszyscy miłośnicy jezior. Ci, którzy kochają żeglować, ale też tacy, którzy wolą się opalać i imprezować do białego rana.
Do tego, jak wciąż podaje lokalne radio, w tawernie Mazurskie Lato można spotkać wielką miłość. Na dowód tego ściany tawerny ozdobione są zdjęciami par, które tu się zobaczyły, poznały, a czasem pokochały na nowo. Któż nie skusiłby się na taką gratkę? Któż nie chciałby poczuć motyli w brzuchu, znaleźć wymarzonej połówki albo przeżyć szalonego letniego romansu, który nigdy się nie skończy? Wszak wszyscy szukają miłości. Może będzie to Małgosia, którą narzeczony porzucił krótko przed ślubem? Albo Maja - samotna mama, która nie wierzy żadnemu mężczyźnie. Może los odmieni życie Roberta, który przez wiele lat walczył z uczuciem bez wzajemności?

Na początku trochę mi się dłużyło ale później praktycznie wciągnełam ja na raz. Wiadomo historie lepsze i gorsze ale na pewno lekkie i przyjemne.

Przyjemne opowiadania w sam raz na relaksujący dzień :)

Przyjemne opowiadania w sam raz na relaksujący dzień :)

Czytało się lekko i przyjemnie, jedno opowiadanie szybciej , inne się dłużyło ale dość przyjemna lektura mimo ,że historie przewidywalne.

Agnieszka Lingas-Łoniewska Mazurskie lato Zobacz więcej
Agnieszka Lingas-Łoniewska Mazurskie lato Zobacz więcej