Tajemnica Wielkiej Stopy. Sticky Pines. Miasteczko grozy

Okładka książki Tajemnica Wielkiej Stopy. Sticky Pines. Miasteczko grozy Dashe Roberts
Okładka książki Tajemnica Wielkiej Stopy. Sticky Pines. Miasteczko grozy
Dashe Roberts Wydawnictwo: Wilga Cykl: Sticky Pines (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Jacek Byra
wielka stopa tajemnica miasteczko zagadka Sticky Pines dla dzieci

Audiobook

Audiobook

świetna książka trzymająca w napięciu. Historia długa i ciekawa moim zdaniem warto przeczytać, gładko mi się czytało

Jest to pierwszy tom z serii o miasteczku Sticky Pines i do tej pory powstały tylko dwa. Książkę zdecydowanie polecam młodzieży wszelakiej, która lubi tajemnicze zagadki, tajemnicze porwania i tajemnicze potwory. Znajdziecie w niej to wszystko, a nawet i więcej!

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę, wszystko było dla mnie jasne i oczywiste, jednak im dalej w nią brnęłam, tym szybciej zapomniałam o przewidywalności i liniowej historii. Główna bohaterka Lucy, ma fioła na punkcie zjawisk nadprzyrodzonych, UFO i wszędzie doszukuje się spisków i konspiracji. Dziewczynka jak na swój wiek jest niezwykle przebiegła i ma jasno sprecyzowane cele, do których dąży za wszelką cenę. Nie straszne jej kary rodziców, włóczenie się po lesie w środku nocy i spotykanie przerażających potworów niewiadomego pochodzenia.

Lucy nie wierzy w to, że na swojej drodze spotkała najzwyklejszego w świecie niedźwiedzia, a gnana niezwykłym uporem i brakiem racjonalnego myślenia, w końcu poznaje sekret Sticky Pines. Wydaje się, że jest w tym wszystkim sama i poniekąd tak jest, bo naturalnie nikt jej nie wierzy. Tajemnicze zniknięcia mieszkańców, w tym jej nauczycielki, jeszcze bardziej prowokują Lucy do działania i dają jej dodatkowego kopa. Jej nowo poznany kolega oraz szkolny przyjaciel i siostra, w pewnym momencie przestają uznawać Lucy za świruskę i dają wciągnąć się w jej paranoję, ale ostatecznie tylko Lucy poznaje największy sekret miasteczka Sticky Pines, którego osobiście nie przewidziałam.

Pełna intryg, nieścisłości, zaciekłości i zagadek historia, jest pełna przygód i zakrętów. Warto dać jej się porwać i przekonać się o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Czy to UFO nawiedza to niewielkie miasteczko? Czy to nowy gatunek niedźwiedzia, albo Wielka Stopa? A może zwykłe przewidzenia? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi, sięgnijcie po tę książkę.

w mojej 6,5 .Ciekawa historia dla dzieci, początek cyklu

w mojej 6,5 .Ciekawa historia dla dzieci, początek cyklu

"Tajemnica wielkiej stopy" jest napakowana absurdalnością. Trochę takie czytadło dla przeczytania. I szybkiego zapomnienia. Jestem zwolenniczką książek dla młodzieży, które niosą za sobą jakiś przekaz. W tej była garść zjawisk paranormalnych, dziwnego podejście w relacjach dzieci - rodzice i pędząca akcja, która miała chyba na celu zamaskować wiele nieścisłości.

Miało być strasznie, ale jest po prostu dziwnie. Naciągane relacje, sytuację, a zjawiska paranormalne z lekka kiczowate... Postacie są nieszczególnie zapamiętywalne. Aura małomiasteczkowości również nie została oddana w sposób zadawalający - niby wszyscy tacy wścibscy i domyślni, a... Jednak nic nikt nie wie. Szału nie było.

Miało być...

"Niech wszyscy ludzie na świecie przygotują się na poznanie prawdy".

Takie słowa autorka serwuje nam na samym początku książki - brzmi tajemniczo, mrocznie i groźnie.

W małym miasteczku zaczynają znikać ludzie. Lucy główna bohaterka, dwunastolatka z fioletowymi włosami, szuka dowodów na to, że w miasteczku UFO porywa ludzi. Z pomocą swoich przyjaciół postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się kto ukrywa się w lesie i zagraża życiu mieszkańców… Oczywiście dzieciom jak zwykle nikt nie wierzy, więc postanawiają zebrać dowody. Wszystko byłoby pięknie i po ich myśli gdyby tylko aparat fotograficzny podebrany rodzicom przeżył ostatnią eskapadę…

Mimo, iż książka skierowana jest raczej do młodszego czytelnika bawiłam się świetnie przy jej czytaniu. Upiorny klimat, tajemniczość, groza, ciemny las skrywający tajemnicę. Tajemnicę, której rozwikłanie przynosi same przygody.

Jest jeszcze coś co czyni książkę bardziej wartościową w moich oczach. Mianowicie autorka przemyca cenne dla młodego czytelnika treści – o tym jak ważne jest żeby mieć prawdziwego przyjaciela w życiu,  o tym żeby potrafić słuchać samego siebie i swojej intuicji, czy też wątek rodziców, którzy nie zawsze są tacy jak chciałyby dzieci…

Książkę czyta się niezwykle szybko i z wypiekami na twarzy…

"Niech wszyscy ludzie na świecie przygotują się na poznanie prawdy".

Kolejna książka, której nie byłam adresatem 🎃 Jednak trudno mi sobie odnowić takiej lektury 😀 Bo kto by nie chciał poczytać o niewytłumaczalnych zjawiskach, o niesamowitych i pełnych grozy przygodach.

No właśnie sporo tu przygód, a wszystko w idealnie wyważonym klimacie grozy i tajemnicy 👻👻👻

Tak się wciągnęłam, że nawet nie wiem kiedy zleciał mi wieczór przy tej lekturze 🖤🖤

12-letnia Lucy Sladan ma bzika na punkcie nadprzyrodzonych stworzeń. W małej mieścinie Sticky Pines dochodzi do tajemniczych zaginięć mieszkańców. Nikt nie wie, gdzie mogą się podziewać natomiast dziewczynka, badając okolicę oraz szukając dowodów, jest pewna, że miejscowi porwani zostali przez UFO. Pewnej nocy buszując po lesie dzieje się coś, co napędza Lucy do dalszych poszukiwań. Spotkała tam Wielką Stopę! Niestety przez deszcz nie udało jej się zrobić zdjęcia. Dziewczynka poznaje Mila, nowego mieszkańca miasteczka. Ten wyśmiewa jej podejrzenia, lecz przez sympatię do Lucy, zostaje jej towarzyszem w poszukiwaniu dowodów i od tej pory wspólnie przeżywają szaloną przygodę. Okazuje się, że ojciec Milo, Pan Fisher przejął ogromną fabrykę słodyczy, w której od lat pracuje jej ojciec. Mimo sprawiania dobrego wrażenia Lucy z dystansem podchodzi do starego Fishera, ten od początku wydaje jej się "dziwny".
Czy ma się czego obawiać?
Czy ojciec nowego przyjaciela może mieć coś wspólnego ze zniknięciem sąsiadów?
Czy Wielka Stopa istnieje?
To były naprawdę ekscytujące chwile z książką. Wciąga już od pierwszych stron i do ostatniej kropki trzyma w napięciu! Na 19 rozdziałach rozgrywa się wartka akcja z wieloma tajemnicami, przerażającymi sytuacjami, jak również z dobrym humorem! Myślę, że jest to książka idealna dla starszych czytelników 10+. Ja podczas czytania poczułam się znów jak 12-latka, ale jako rówieśniczka głównej bohaterki za nic w świecie nie odważyłabym się chodzić nocą po lesie, dziękuję bardzo! Polecam dzieciakom, które lubią się bać, wierzą w jakieś nadprzyrodzone istoty oraz tym, co uwielbiają wszelkie zagadki i nie brzydzą się śluzowatych mazi.

2002

Wciąga od pierwszej strony szalone przygody, tajemnica,zabawna czego chcieć więcej nic tylko czytać mam nadzieje że będą kolejne tomy 😊

2062

"Niech wszyscy ludzie na świecie przygotują się na poznanie prawdy".

Taką odezwą narratorka przygotowuje czytelnika na konfrontację twarzą w twarz z prawdziwą grozą. Z tajemnicą. Z nieznanym. I niesamowitym.

Małe miasteczko /kto ich nie kocha w powieściach/. Wokół lasy /kto ich nie kocha w powieściach i poza nimi/. Mała wścibska fioletowowłosa dwunastoletnia okularnica, opętana teoriami spiskowymi i tajemnicami tego świata /kto ich nie kocha generalnie!/. Uparcie poszukująca jakiegokolwiek śladu Wielkiej Stopy. Jej obsesja ma podłoże: w miasteczku zaczynają znikać ludzie. Oczywistą oczywistością jest fakt, że za tymi zniknięciami ukrywa się włochaty potwór.
Kiedy nasza dzielna ONA poznaje o rok starszego ONEGO, syna nowego właściciela jedynej fabryki w mieście, wraz z nim /trochę bardzo na siłę/ i swoim rosyjskim przyjacielem z klasy postanawia dowiedzieć się za wszelką cenę, co tak naprawdę ukrywa się w lasach miasteczka Sticky Pines.

Jest cudnie, tak, jak zapowiadała okładka.

I ja, psychofanka serii Twin Peaks i Archiwum X wystawiam tako oto ocenę. I czekam na kolejną część, bo ta niewiele wytłumaczyła - jak pierwszy sezon historii o Lurze Palmer...XD

Podpatrzone i bezczelnie ukradnięte od Alicya - Grozolubne zaczytajki!

• Audiobooki
  • Dziecięca i Młodzieżowa