Rok dobrych myśli. Kalendarz 2020

poradniki
Edipresse
2019-01-01
2019-01-01
kalendarz kalendarz książkowy poradniki rok dobrych myśli planner beata pawlikowska

To już kolejny mój rok z Rokiem Dobrych Myśli. Kalendarz jest nie tylko doskonałym organizerem, ale i inspiracją, a także przewodnikiem duchowym. Oprócz pięknej, radosnej szaty graficznej i miejsca na notatki na każdy dzień, zawiera piękne i dobre myśli, przysłowia z różnych stron świata. Pani Beata zamieściła w nim również przepisy na kolorowe, zdrowe wegetariańskie dania i kody QR, które można zeskanować, by obejrzeć film, czy przeczytać fragment książki. Całości dopełniają proste, lecz prześliczne rysunki. Każdy dzień jest piękny i zaprasza do przygody, jaką jest życie. To prawdziwy mistrz wśród terminarzy.

Do końca roku jeszcze trochę czasu, ale ja już zaopatrzyłam się w kalendarz na 2020. Do pewnego momentu w moim życiu co roku towarzyszyły mi różne wydania, ale od czterech lat niezmiennie przez te 365 dni towarzyszy mi Rok dobrych myśli Beaty Pawlikowskiej.

"To jak widzę świat odzwierciedla mój stan umysłu."

Kiedy pozytywnie spoglądamy na świat, nie tylko potrafimy docenić uśmiechy losu, być dumnym z własnych osiągnięć, ale również przekształcać potknięcia i błędy w szanse i dobre zmiany. Cieszy nie tyle samo osiągnięcie zamierzonych celów, ale ich realizowanie, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, to właśnie pokonywanie drogi staje się kwintesencją sposobu na życie. Jednak aby czerpać przyjemność z drobnych porcji codzienności trzeba uruchomić ciepłe spojrzenie na świat, innych, a przede wszystkim siebie. Czasem tak niewiele potrzeba, aby uzyskać stan równowagi, umocnić poczucie własnej wartości, dać coś cennego z siebie otoczeniu. Dlatego bardzo lubię zaczynać dzień od sympatycznej myśli, inspirującego cytatu, czy budującego motta. I stąd decyzja, aby dwa tysiące dwudziesty rok spędzić z dobrymi myśli zakroplonymi przez Beatę Pawlikowską.

Nie są to odkrywcze idee, oryginalne przesłania, ale w cale tego od nich nie wymagamy, ich rolą jest dawanie impulsu do obracania tego, co złe, przygnębiające i zasmucające, w coś odwrotnego, co pomoże przezwyciężyć nudę, bierność i obawy. Wówczas oglądamy troski i wyzwania z nowej perspektywy, budującej, kreatywnej i konstruktywnej. Chętnie łapać będę zatem te codzienne dni wsłuchiwania się w siebie, dodawania sobie odwagi, szanowania wszystkich chwil. Każdego dnia czeka na właścicielkę kalendarza uroczy zabawny rysuneczek, mały kęs strawy duchowej, który trzeba we własnym stylu i zakresie rozwinąć, by zwiększyć apetyt na życie. Jedna strona na jeden dzień, by jak najwięcej zapisków się zmieściło, żywa kolorystyka, przepisy kulinarne, aby oddzielić od siebie miesiące, atrakcyjne wzory, by twórczo oddziaływać na wyobraźnię. Warto podkreślić multimedialny wymiar, a z praktycznego ujęcia twardą i gąbkowaną okładkę, przyjemną w dotyku i zarazem wytrzymałą. Wydanie, które spokojnie zmieści się w damskiej torebce. Liczę, że efektownie będzie mi się planowało z estetycznie i atrakcyjnie zaprojektowanym kalendarzem, a ponieważ przeznaczam takie publikacje pod opracowanie scenariuszy i kontrolowanie etapów realizacji marzeń, zdecydowałam, że ten towarzyszyć mi będzie w uczeniu się języka obcego.

bookendorfina.pl

"To jak widzę świat odzwierciedla mój stan umysłu."

Pani Beaty Pawlikowskiej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Pasjonatka podróży, dziennikarka, ilustratorka książek, była żona Wojciecha Cejrowskiego mnie kojarzy się z niedzielnymi audycjami w Radiu Zet oraz z mnóstwem wydanych książek. Poradniki, przewodniki, minipodręczniki do nauki języków obcych, książki kucharskie, a od pewnego czasu i kalendarze to dzieło pani Beaty. Można śmiało powiedzieć, że wszystko co jest sygnowane nazwiskiem podróżniczki – cieszy się dużą popularnością. I słusznie.

W prawdzie pozostało nam jeszcze kilka miesięcy do Nowego Roku, ale już dziś Edipresse raczy nas kalendarzem na nadchodzący rok. Podobna, pełna kolorów okładka przewijała się już w ubiegłych latach. Twarda okładka mieści w sobie miejsce na zapiski z każdego dnia, który został ciekawie ujęty (np. „Dzień mojej mocy”, „Dzień życiowej mapy”, „Dzień wiary we własne siły”),a dodatkowo myśl przewodnia dnia została rozwinięta za pomocą jednego, dwóch zdań („Dzień świadomego zarządzania czasem” i rozwinięcie „Kiedyś oglądałam dużo telewizji i ciągle nie nadążałam. Miałam wrażenie, że brakuje mi czasu. Teraz świadomie wybieram to, czemu poświęcam cenny czas mojego życia”).

Mnóstwo cennych przemyśleń skłaniających do refleksji i zadumy. Masa optymistycznych słów, które powinny być jak rozważania biblijne analizowane każdego dnia.

Do pełnego zadowolenia Pawlikowska dorzuca nam w kalendarzu kilka przepisów na smaczne, nieskomplikowane dania. Kalendarz i przepisy? Czemu nie.

Nie wyobrażam sobie mojego życia bez kalendarza. Codziennie staram się zapisywać co mam ważniejszego do zrobienia w danym dniu, aby o czymś zwyczajnie nie zapomnieć. Poza tym notuję w nim takie ważne daty, jak urodziny i imieniny moich bliskich, wizyty u lekarzy, fryzjera, czy inne wydarzenia, o których muszę pamiętać.
Oczywiste, więc było, że gdy tylko zobaczyłam najnowszy kalendarz od Pani Beaty Pawlikowskiej, od razu wiedziałam, że muszę go mieć. Już sama okładka przywołuje pozytywne myśli i skojarzenia.
Kalendarz jest solidnie wykonany, posiada twardą, ale nie ciężką oprawę i przyjemne w dotyku kartki. Minusem jest to, że są trochę cienkie, więc w przypadku zapisków np. cienkopisem mogą przebijać.
Każdy dzień ma swoją odrębną stronę, więc możemy w nim prowadzić chociażby pamiętnik. Poza tym na dole każdej ze stron znajdziecie proste rysunki oraz inspirujące cytaty i myśli, które są dziełem samej autorki kalendarza. Bardzo dużym plusem jest dla mnie to, że na samym końcu znajdziecie aż 19 (!) stron na zapiski i notatki, z czym jest problem w większości kalendarzy. Niektóre ze stron zawierają również kody QR do skanowania z filmikami z Panią Beatą. Znajdzie się tu również kilka przepisów, np. na pastę z awokado i ziół, czy ciastka orzechowo-figowe.
„Rok dobrych myśli” to z pewnością jeden z najprostszych i najładniejszych kalendarzy, które miałam. Jest dość minimalistyczny, ale bardzo piękny. Moim zdaniem nie ma w nim zbędnego, a kolejny 2020 rok na 100 % będzie z nim pozytywny. Zdecydowanie polecam!

Oczywiste, więc było, że gdy tylko zobaczyłam najnowszy...

Jak zaplanować dobry rok?

Zapełnić go dobrymi myślami...

Zobaczcie ten wyjątkowy kalendarz. Samą autorkę kalendarza znam z wielu książek i bardzo lubię.

Dlatego tym większą przyjemnością sięgnęłam po kalendarz.

Kilka słów o kalendarzu:

* kalendarz wykonany jest jak zawsze z dbałością o szczegóły

* na każdy dzień pani Beata Pawlikowska przygotowała dobre myśli. Słowa które podnoszą na duchu. Motywują. Poprawiają nastrój. Zachęcają. Otulają. ❣️

* posiada wytrzymałą, grubą okładkę

* kartki są z miękkiego papieru i już wiem że będzie się na nim dobrze pisać przede wszystkim piórem

* kartki są w delikatne linie z małymi monochromatycznymi ilustracjami <3 każda strona jest jednym dniem, przez co kalendarz ma ponad 360 stron

* każda strona oprócz daty i informacji o aktualnych imieninach posiada też święta i nietypowe dni jak np.

- Dzień wielu sukcesów
- Dzień wewnętrznego słońca.

* nie zabraknie naturalnie kolorowych zygzaczków autorki na każdej stronie. Pełnią one również funkcję rozpoznawania miesięcy. Ponieważ jeden miesiąc ma jeden motyw.

* jest również dużo miejsca na notatki własne

rok dobrych myśliBeata pawlikowska

* niewielki format ułatwia zabranie go ze sobą. Na pewno zmieści się do typowej torebki.

Zdecydowanie zachęcam do zapoznania się z tą pozycja. Jeśli potrzebujecie większego kalendarza, wzbogaconego o wartościowe treści sięgnijcie po ten. Pozytywne słowa na pewno dobrze wpłyną na każdy dzień. :)

Już się nie mogę doczekać kiedy będę mogła zacząć go używać.

Jak zaplanować dobry rok?

Zapełnić go dobrymi myślami...

Dlatego tym większą przyjemnością sięgnęłam po kalendarz.

Kilka słów o kalendarzu:

* kalendarz wykonany jest jak zawsze z dbałością o szczegóły

* na każdy dzień pani Beata Pawlikowska przygotowała dobre myśli....

www.ujrzecslowa.pl

Muszę na wstępie się do czegoś przyznać. Tak, kupuje kalendarze na dany rok i nie, nie wypełniam ich, bo po prostu o tym zapominam. Albo raczej zapełniam je przez krótką chwilę, a potem jakoś jeden, dwa dni, tygodnie, miesiące później przypominam sobie, że taki kalendarz miałam i oczywiście chciałam w nim wszystko zapisywać. Czy więc jakakolwiek oprawa będzie w stanie mój zastój przełamać?

Nigdy nie czytałam niczego od Beaty Pawlikowskiej, ale słyszałam same pozytywne rzeczy. Mam nieodparte wrażenie, że właśnie jest pełna pozytywnej energii i ten kalendarz mnie w tym przekonaniu utwierdza.

Kolorowe rybki, żółwie, i inne rysunki, już na wstępie nakręcają nasze myśli na pozytywne chwile. Co do samej konstrukcji, kalendarz jest lekki, okładka jest twarda, ale przyjemna w dotyku, kartki są cieniutkie i po napisaniu czegoś, zapiski mogą przebijać się na drugą stronę, ale dla mnie to nigdy nie był problem. Wszystko też zależy od tego, czego używacie do zapisków.

Na każdej stronie znajdziemy myśli, pewnego rodzaju mądrości, które myślę, że po przeczytaniu ich każdego ranka wprawią człowieka w dobry nastrój. Konkretnie ten kalendarz nie jest przesadzony, jest wręcz minimalistyczny. Znajdziecie też tu kilka przepisów, ale dosłownie kilka, czasem jakiś kod QR, który pozwoli nam wejść na stronę, czy do filmików na youtube z sekcją medytacji.

Jeżeli szukasz już kalendarza, i chcesz rozpocząć rok z pozytywną energią, to wiesz co powinnaś wybrać. Rok dobrych myśli to dobry początek na nowy rok.

www.ujrzecslowa.pl

📚ROK DOBRYCH MYŚLI 🖋 @beata.pawlikowska @edipresseksiazki 📚♥️📚♥️📚♥️📚♥️📚♥️ 📚♥️📚♥️📚♥️
Kochani a czy Wy już macie wybrany swój wspaniały kalendarz na rok 2020, który każdego dnia Wam towarzyszy? Jeśli nie to polecam Wam bardzo zaopatrzyć się w kalendarz Beaty Pawlikowskiej „ROK DOBRYCH MYŚLI. Znajdziecie w nim 365 pozytywnych myśli, które pomogą Wam spojrzeć na siebie, ludzi, świat i życie w nowym optymistycznym, pełnym radości sposób. W kalendarzu znajdują się kody QR, które odnoszą do filmików na różne tematy z Panią Beatą. Każdy dzień w kalendarzu ma swoją własną stronę, na której znajdziemy indywidualną nazwę danego dnia oraz wspaniały opis. Znajdziecie w nim również wspaniałe przepisy na same pyszności. Jest to kalendarz, który każdego dnia dostarczy nam dużą dawkę pozytywnej energii. Każdy z Was znajdzie w nim dla siebie wiele wspaniałych porad. Ja już swój kalendarz mam. Tak to właśnie będzie kalendarz Pani Beaty, który jest po prostu przepiękny.
#kalendarz2019 #kalendarz2020

„… Kiedy czuję się przytłoczona sprawami i myślami, biorę prysznic! Odkręcam wodę i wyobrażam sobie, że zmywa ze mnie cały stres, zmęczenie i poczucie zagubienia. Zamykam oczy, słucham szumu wody i odzyskuję spokój …”

Ostatnio ktoś fajnie powiedział, że „…Warto jest pięknie żyć i nie być, jak dziecko we mgle”. Może nie tylko te słowa, ale i kończący się powoli okres wakacyjny pozwolą Nam wszystkim na rozwinięcie nowych pasji, dokończenie zaczętych spraw, ale i zrozumienie np. drugiego człowieka obok siebie.

Podobny pomysł na nowy rok 2020 ma Beata Pawlikowska. Dziennikarka i podróżniczka po raz kolejny podpowiada, jak bez pośpiechu i zbędnego rozgardiaszu zdążyć ze wszystkim, co ważne. Pisarka wie, że te pozostałe i mniej istotne sprawy poczekają na swoją kolej. Na swoim koncie ma inne poczytne publikacje m.in. „ Księgę Dobrych Myśli”, „Wojownika Słońca”, czy „Samotne wyprawy”.

Dowiecie się kiedy wypada np. Dzień Dobrego Bilansu, Dzień Zaufania do Życia, Dzień Zrozumienia, czy Dzień Bez Pośpiechu ;-) Ten ostatni podoba mi się najbardziej ;-) Czasami tylko trudno w spokoju pozbierać myśli, zaplanować wszystko od początku do końca i mieć czas na wszystko ;-)

Najważniejsza wyprawa zaczyna się podobno wtedy, gdy to TY jesteś na nią gotowy. Kiedy szukasz prawdy o sobie, to ona znajdzie cię sama. To 365 dni i 365 pozytywnych myśli, które pomogą ci spojrzeć na siebie, ludzi, świat i życie w optymistyczny i pełen radości sposób.

Na samym końcu znajdziecie miejsce na notatki, kontakty i sprawy do załatwienia. Przecież my KOBIETY mamy ich całkiem sporo … Klasycznie Autorka daje przecinkom artystyczną wolność. Uważa, że czasami zatrzymują one myśli, czy oddzielają znaczenia. Ponownie mają artystyczną przestrzeń. Książka jest ponadto multimedialna. Możesz ściągnąć na swój telefon darmową aplikację do odczytywania QR kodów. Twarda oprawa kalendarza chroni go przed zniszczeniem, zaś wygodny format sprawia, że możemy zawsze mieć go przy sobie, nie obawiając się, że nie zmieści się ON do codziennej torebki, czy wygodnego plecaka.

W kalendarzu znajdziemy też kilka niespodzianek – czyli przepisy na pozwalającą doskonale rozpocząć bądź zakończyć dzień, pastę z awokado i ziół, czy wskazówki na pyszne i sycące ciastka orzechowo-figowe. Dziennikarka uważa, że sposób myślenia kształtuje rzeczywistość. Sądzę, że jest w tym sporo prawdy. Może dlatego podkreśla to, że warto ćwiczyć dobre myśli i pozytywne nastawienie.

Gorąco polecam Kalendarz, w którym możecie zapisywać swoje myśli, spostrzeżenia, czy ważne spotkania. Patronat medialny nad publikacją objęło Radio Kolor 103 FM.

Jeśli jesteś gotowa zmieniać świat każdego dnia – NIE BÓJ SIĘ ;-) DO DZIEŁA !!!

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: twarda
Projekt okładki: Beata Pawlikowska i Maciej Szymanowicz
Kategorie: książka z kalendarzem/ poradniki / rozwój osobisty
Liczba stron: 400
(nowość wydawnicza w mojej biblioteczce)

Bardzo ładnie wydany, z cytatami, grafikami, a także przepisami i odnośnikami do filmików autorki. Dużo miejsca do pisania, zaznaczone święta. Na plus również mały format oraz papier.

• Kreatywne- do uzupełnienia (kolorowanki, kalendarze itp)
  • Nabytki 2019
  • Przeczytane - 2019 r.