Kup teraz - 14 ofert w cenie od 19.95 zł do 35.90 zł

Mateusz Grzesiak Wydawnictwo: Onepress poradniki
Onepress
poradniki
2019-05-15

Jeśli ktokolwiek liczy na to, że znajdzie w tej książce innowacyjne metody nauki języków obcych to się mocno rozczaruje. Ćwierć zawartego materiału to motywacyjne frazesy wymieszane z masą truizmów, które mogą być przydatne jedynie dla dzieci. Pozostała zawartość książki to słowniczek Polsko-Angielski z najpopularniejszymi zwrotami.

Całość można byłoby bez problemu...

ksiazka fajna jak do uczenia sie podstaw konkretnego jezyka:D
dla amatorow polecam

Nie jest to dobra książka i szkoda na nią pieniędzy (ostrzegam, jeśli ktoś zastanawiał się czy ją kupić). Z częścią tez autora się zgadzam, z innymi nie, ale jest też w tej książce masa niepotrzebnych rzeczy, o których większość osób i tak wie, więc nie trzeba o tym pisać (np. aby ucząc się języka obcego oglądać filmy, seriale czy filmiki na Youtube w oryginale). Zgadzam...

Książka przedstawia świetnie nastawienie do nauki języków obcych. Takie metody i nacisk na komunikację, nie na poprawność gramatyczną, powinno być stosowane w szkolnictwie i na kursach językowych.
Mam wrażenie, że część z przeczytanych rzeczy już gdzieś czytałam, nie jest to coś innowacyjnego, ale dobrze jest to przeczytać jeszcze raz, czarno na białym.
Tak krytykowana...

To budujące spotkać kogoś, kto wreszcie w nauce języka stawia na to, aby po prostu się porozumieć. I nie trzeba do tego znać perfekcyjnie gramatyki, wyjątków, czy też mieć bogatego słownictwa lub rozmawiać ze świetnym akcentem.

Poradnik #fastlanguages jest podzielony na dwie główne części. W pierwszej znajdziemy psychologię języka obcego, ciekawostki z życia samego autora,...

Książka przedstawia pewną, pozytywną filozofię nauki języków, która może być bardzo skuteczna. Autor przedstawił ogólny jej zarys. Niestety jej zawartość można streścić na 10 stronach. Książka to zbyt duży kaliber jak na treść w niej zawartą.

Zbiór najczęściej używanych słów w języku angielskim wraz z podstawami podstaw gramatyki to około 70% tej "książki". Oprócz pozytywnego nastawienia do nauki języków trudno znaleźć tu coś wartościowego. Osobiście "książkę" uważam za ogromne rozczarowanie i szczerze odradzam zakup.

Takich rzeczy powinno się uczyć dzieci w przedszkolu / podstawówce. Książka o podejściu do nauki języków. Szkoda, że tak krótka (2 połowa książki to wydrukowane angielskie słówka). Warto dla zdrowego podejścia do języków.

Język w miesiąc. To możliwe?
Od lat uczysz się języka obcego, a wciąż nie widzisz zadowalających rezultatów? A może po latach pragniesz znów podjąć naukę, ale w pamięci masz uporczywe wykonywanie ćwiczeń gramatycznych, które zupełnie nie sprawdziło się podczas ostatniego urlopu poza granicami kraju? Masz szansę na zagraniczny staż, ale w oficjalnym języku danego państwa...

Czy kiedykolwiek usłyszałeś w szkole od nauczyciela języka, że na poliglotę się nie nadajesz? A Twoje oceny wołały o pomstę do nieba? Albo po prostu uważasz, że do nauki języków potrzebne są specjalne predyspozycje? Otóż, nie. Właśnie przeczytałam świetny poradnik autorstwa Mateusza Grzesiaka o tym, jak bardzo krzywdzi nas szkoła, system oceniania i jak wielkie jest...

• 2019
  • 2020