Wyspa. Opowieści podróżne

literatura podróżnicza
2018-07-01
wyspa reportaż opowieści podróżne

Szukałam innej Wyspy na Legimi i przez przypadek trafiłam na tę pozycję. Czasy są jakie są (koronawirus, drodzy potomni) więc czytanie reportaży podróżniczych to jedyne, co nam (współczesnym) biegunom pozostało. Chociaż w zasadzie ciężko nazwać te teksty podróżniczymi, bo nikt tam nie biega z wywieszonym językiem i aparatem, realizując punkty z listy.

Autorzy mają różną...

„Wyspa” stanowi zbiór najlepszych reportaży, relacji z podróży i esejów, które pierwotnie ukazały się w kwartalniku „Kontynenty” w latach 2012–2018. Wraz z autorami niniejszej publikacji zwiedzamy archipelagi (np. Galapagos i Wyspy Boromejskie), chodzimy po wyspach dużych (np. Madagaskarze, wyspie Honsiu czy Nowej Zelandii), ale i tych małych, jak szwedzka wyspa Fårö czy...

• E-book
  • 2020