Piętno Morfeusza

Okładka książki Piętno Morfeusza K.N. Haner
Okładka książki Piętno Morfeusza
K.N. Haner Wydawnictwo: Editio Cykl: Mafijna miłość (tom 4) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Mafijna miłość (tom 4)
Editio Red
Editio
2021-12-08
2021-12-08

Cóż...twórczość pani Katarzyny jest momentami dość kontrowersyjna, zależy po którą książkę sięgniemy . I tak znalazłam się w czwartym tomie wieńczącym całość serii i całe szczęście . Nie byłabym sobą , gdyby pomimo iż nie odpowiada mi jakość i treść przekazu nie dokończyła całości . Mam tutaj problem z głównymi bohaterami , gdzie w moim odczuciu Cass jest po prostu tępą i naiwna idiotką, a Adam vel Morfeusz hipokrytą i to na najwyższym poziomie . Pierwszy tom przypadł mi do gustu , ale im dalej w las tym gorzej.

Świetna

Świetna

2095
2033

Książka „Piętno Morfeusza” zabiera nas do czwartego tomu cyklu „Mafijna miłość”.
Życie Cassandry i Adama w końcu nabiera normalności, dom, rodzina, praca, jednak wszystko co piękne zawsze ma swój koniec.
Camila, pierwsza miłość Adama wkracza do jego życia ponownie.
Dlaczego wróciła i czego pragnie?
Czy rodzina będzie ważniejsza dla Adama?
Jak zakończy się historia bohaterów?
Historia z perspektywy Adama zaciekawi fanki tego cyklu.
Postanowiłam zacząć czytać książki, które od dawna zalegają na mojej półce. Jest ich sporo, a wśród nich z pewnością znajdą się jakieś perełki.

Camila, pierwsza miłość Adama wkracza do jego życia ponownie.
Dlaczego wróciła i czego pragnie?
Czy rodzina będzie ważniejsza dla Adama?
Jak zakończy się historia...

👍

👍

Eros nie żyje. Wydawałoby się że już nic nie zagraża Cass i Adamowi. A jednak dzieje się coś czego nie przewidział kompletnie nikt. Cassandra zostaje porwana i przetrzymywana przez Willa. W tym czasie życie dla Adama jest horrorem. Aż pewnego dnia dostaje email ze zdjęciami, na których poznaje dłoń Cassandry. Kobietę odbija policja, waraca do rodziny. Jednak to nie jest ta sama Cass. Adam cierpliwie czeka aż wróci do niego jego ukochana. Kiedy w końcu to się dzieje, Cassandra odżywa, zaczynają razem znów planować przyszłość. Tylko że nie może być tak łatwo.

Na drodze do szczęścia Cassandry i Adama staje zimna, bezwzględna Afrodyta, która jest ważną postacią mitologicznej mafii. Perfidnie znów wciąga Adama w ten chory świat. A on musi na powrót stać się Morfeuszem, by ochronić swoją rodzinę.

To zupełnie inaczej napisana książka, tak bardzo inna od pozostałych. Przede wszystkim dlatego, że jej narratorem jest Adam a nie Cassandra. Czytelnik poznaje jego najskrytsze myśli, dowiaduje się jak Adam cierpi kiedy po raz enty musi karmić Cassandrę kłamstwami. Wręcz namacalnie odczuwam nienawiść Adama do Morfeusza. Mimo to Adam już nie potrafi być takim bezwzględnym Morfeuszem jak kiedyś.

Książka napisana jest tak, że nie mogłam się od niej oderwać. Momentami czytałam z niedowierzaniem, że to nie może się tak skończyć. A gdy przyszła pora na wielki finał, to uważam że jest idealny. A ostatnim zdaniem idealnie pasującym powinno być i żyli długo i szczęśliwie.

Polubiłam tą dwójkę i troszkę smutno mi, że to już naprawdę koniec.

Polecam

Dobrze, że mało jest Cassandry. Książka nie jest tak ciężka jak poprzednie części, choć jest mega płytka jest tam tyko pieprzenie i mam wrażenie nic więcej....

Czwarty finałowy tom serii o Morfeuszu.
Gdzie nie zabraknie emocji i demonów przeszłości.
Wszyscy, którzy myślą, że po niebezpiecznych wręcz traumatycznych przeżyciach czas na sielankę są w błędzie.
Autorka nie zwalnia tempa.
Ta książka to swojego rodzaju spowiedź Morfeusza - Adama.
Zło nigdy nie śpi i tylko czeka by o sobie przypomnieć.
Jak oddzielić dobro od zła gdy przeszłość puka do drzwi, a na szali miłość i szczęście?
Jak ochronić to na czym najbardziej zależy?
Czytamy😜
Mroczny świat Mirrors znów wciąga Morfeusza, a dawna miłość, Afrodyta przypomina o sobie.
Podobno przeznaczenia nie da się oszukać, czy oby na pewno?
Bramy piekieł znów otwarte...
Casandra złamana przez życie kobieta o zachwianej własnej wartości.
Czy znów odnajdzie w sobie tą dziewczynę, którą była wcześniej?
Czytamy😛
Powieść pełna niespodzianek, zaskoczeń.
Walki samym sobą.
Gdzie kłamstwo bierze górę nad rozsądkiem.. Ech..
Czy tej dwójce jest pisane szczęśliwe zakończenie?
Czytamy 😁
Na książkę czekałam parę lat... Ożeż...😱
ale wiecie co... Było warto💪
Po mimo wielu scenariuszy w mojej głowie Kaśka przeszła samą siebie. 👏
Historia tej dwójki miażdży i wciąga w wir mrocznych i intensywnych doznań. 😈
Dziękuję wydawnictwu Editio_Red
] za książkę🙂
Ps. Droga autorko teraz czekam na kontynuację historii o Nicol i Marcusie😁😁😁

Czwarty finałowy tom serii o Morfeuszu.
Gdzie nie zabraknie emocji i demonów przeszłości.
Autorka nie zwalnia tempa.
Ta książka to swojego rodzaju spowiedź Morfeusza - Adama.
Zło nigdy nie śpi i tylko czeka by o sobie przypomnieć.
Jak oddzielić dobro od zła gdy...

K.N. Haner to autorka, której chyba nikomu z Was nie muszę przedstawiać. Ja jestem ogromną fanką jej twórczości i podziwiam ją za to, jak otwarcie potrafi pisać i zagarniać tym serca tysięcy czytelników. Mafijna miłość to seria, która oczarowała mnie już dawno temu, więc z radością sięgnęłam po jej czwarty tom, który był dla mnie, jak i zapewne wielu fanów autorki ogromną niespodzianką.
Kiedy sięgałam po Piętno Morfeusza wiedziałam, że nie będzie to historia delikatna i szczęśliwa. O tym poinformowała nas autorka już na samym początku. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Książki K.N. Haner są wyjątkowe, ale autorka nigdy nie mydli nam oczu. Moim zdaniem historia Cassandry i Adama jest na tyle wspaniała i oryginalna, że 4 tom, który pokazywałby nam ich szczęśliwe życie, po prostu by nas znudził. Umówmy się, lubimy ten dreszczyk emocji i niepewność, co stanie się za chwilę, gdy czytamy książki.
Jak zapewne dobrze wiecie, Cassandra i Adam mają małego synka i próbują na nowo poukładać swoje życie, ale ich związkowi daleko do ideału. Tęsknią za tym co było, za dreszczykiem emocji i to spokojne, poukładane życie nieco ich męczy. Mało tego - w ich życiu pojawia się Camilla, pierwsza miłość Adama, która rujnuje ten nudny, ale bezpieczny spokój.
Muszę przyznać, że z całej serii ta książka najbardziej mnie zaskoczyła, ale jest też moją ulubioną. Co prawda musiałam się troszkę zdystansować, żeby ją przeczytać, ale uwierzcie mi, że autorka po raz kolejny nie zawiodła moich oczekiwań!
Cieszę się, że cała historia została opowiedziana z perspektywy męskiego bohatera, co pomogło mi zrozumieć motywy jego postępowania, a także poznać jego myśli i uczucia. Zapewne, gdyby książka została napisana z perspektywy Cassandry dużo trudniej byłoby mi zaakceptować pewne fakty.
Wiem, że Piętno Morfeusza jakiś czas po premierze zebrało przeróżne opinie, ale jedno jest pewne - podczas czytania tej powieści na pewno nie będziecie się nudzić. Dostarczy Wam ona mnóstwa skrajnych emocji, ale z pewnością na końcu będziecie usatysfakcjonowani,
Ogromnie podoba mi się także okładka książki, która doskonale komponuje się z pozostałą trójką i ma w sobie coś tajemniczego, magnetyzującego.
Serdecznie zachęcam Was do przeczytania tej książki, a jeśli nie znacie jeszcze serii, to koniecznie nadróbcie zaległości! A może jesteście już po lekturze Piętna Morfeusza? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się ze mną swoimi wrażeniami! Czy tak jak ja jesteście ogromnymi fanami tej książki, a może coś byście w niej zmienili? Czekam na Wasze opinie.
Dziękuję wydawnictwu Editio Red za zaufanie i nadesłanie mi egzemplarza recenzenckiego książki!

Bardzo podobała mi się cała seria , a ostatni tom był pełen emocji i miło było choć krótko , ale czytać o Phix'ie i Blaire 😊

"(...) Bohaterowie „Piętna…” mają za sobą całe piekło, a teraz próbują odbudować swoje życie. Adam zdobył wszystko, o czym marzył: jego ukochana nie jest już w niebezpieczeństwie, a synek rośnie jak na drożdżach. Przeszłość rzuca cień na obecne życie tej rodziny, jednak dzielnie próbują radzić sobie ze wszystkim. Traumy przepracowują z pomocą odpowiednich specjalistów, starając się jak nigdy wcześniej, aby dobra passa trwała wieczność. Problemy jednak wracają szybciej niż ktokolwiek może oczekiwać, a Mirrors oraz jego członkowie nie dadzą o sobie zapomnieć. Czwarty tom to opowieść o Morfeuszu – jego wewnętrznej walce, aby mimo potknięć dalej iść dobrą ścieżką. O poświęceniach, na jakie musi się zdobyć w celu uratowania rodziny. Potrzebowałam całej książki z perspektywy właśnie tej postaci, bo nie ukrywam, że jest moją ulubioną. I naprawdę nie mogłam się doczekać chwili, w której poznam całą jego historię, łącznie z przeszłością dotyczącą Camilli i jego początków jako „kogoś więcej”. To, czego brakowało mi w poprzednich tomach, teraz zostało zaserwowane. I to nie na srebrnej tacy, a złotej, naprawdę lśniącej oraz dopieszczonej.

Po tylu latach czekania muszę niestety zmierzyć się ze zbyt wygórowanymi oczekiwaniami, które nie do końca zostały spełnione. Liczyłam na dreszczyk emocji, na perwersję i wyuzdanie tak wielkie, że odbierze mi dech. Na książkę z krwi i kości, na podsumowanie lat rozwoju twórczego autorki, której „Sny Morfeusza” to debiut literacki. To, co otrzymałam, było dobrze napisanym dodatkiem do serii ze szczęśliwym zakończeniem. Coś, co równie dobrze mogłoby wisieć na Wattpadzie jako nieszczególnie długie opowiadanie. (...)"

Po całą recenzję zapraszamy na bloga: https://czarnonakreatywnym.blogspot.com

• Romans

Video