Związana z mafią

Okładka książki Związana z mafią Adelina Tulińska
Okładka książki Związana z mafią
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Bracia Vedetti (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Bracia Vedetti (tom 4)
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-12-01
2021-12-01

Poprzednie części mimo iż z deka naiwne jakoś dawały radę ale tutaj mamy totalna abstrakcję.

Związana z mafią – czyli zwieńczenie serii Bracia Vedetti pani Tulińskiej to czwarta, a zarazem, ostatnia książka z serii.
Swojej historii doczekała się w końcu najbardziej wyszczekana z przyjaciółek – Pola, oraz najbardziej tajemniczy i owiany najmroczniejszą sławą z wszystkich Vedettich – Marcello.

Ona – pewna siebie, z pozoru wredna i złośliwa, pragnąca błyszczeć i robić karierę. Dzięki propozycji przystojnego, acz niebezpiecznego Marcello, ma szanse rozwinąć się jako projektantka i jej kolekcja już za chwile może być sławna… O dziwo! Wie jednak, że nie ma nic za darmo!

Oj, spodziewałam się, że Pola poleci do Marciego jak na skrzydłach, a tu proszę – ma babeczka charakterek i plusa!

On – zabójczy, brutalny, cierpi po śmierci brata. Dostaje zawsze to czego chce. A chce Poli. Ma wobec niej plany… Wszystko jednak szybko się krzyżuje.

Zastanawiam się co napisać, żeby nie za spojlerować za bardzo.
Bez wątpienia oboje mają ciężkie charaktery. Można ich nawet nie lubić, ale dobrze się o nich czytało.
W drugiej części książka bardzo dużo się dzieje. Wszystko się sypie , więc to do załapania, że wszyscy Vedetti będą musieli zdecydować co dla nich najważniejsze – spokojne życie z rodziną, czy więzi braterskie…
Ale pamiętajmy, że mają kochające Panie.

Akcja fajna. Zakończenie mocne!

POLECAM.
Choć sami Marcel i Pola mnie nie zachwycili – przykro mi, ich relacja nie przypadła mi do gustu – to bardzo podoba mi się zamknięcie serii!!! Pomysł super :)

Ona – pewna siebie, z pozoru wredna i złośliwa, pragnąca błyszczeć i...

Książka trzymała mnie w napięciu i mogę stwierdzić, że działo się! Bardzo mi się spodobała fabuła i bohaterowie. Bardzo się cieszę, że natknęłam się na te serie. To była wspaniała przygoda. Serdecznie polecam!

Nie jestem jakąś wielka fanką tej serii. Czyta się całkiem dobrze ale jak dla mnie trochę za bardzo bajka 😅 jednak o ile poprzednie czesci czytalo sie spoko... to ta.... no tutaj poniosła autorkę fantazja i to bardzo 🙈 czytałam ta książkę z kpiącym uśmiechem na twarzy 😏
Pola uwielbia modę i dobrze się bawić.
Marcello ma ksywkę Conciatore, czyli Garbarz... że względu na swoje zamiłowaniem do oskórowania wrogów. Ich drogi się stykają i Włoch ma dla Poli propozycje.... prawie nie do odrzucenia. Pojedzie z nim na Sycylię, tam dostanie dom, jej firma odzieżowa stanie się znana na w całej Europie i do tego dostenie pracownikow, ktorzy beda szyli ubrania zaprojektowane przez Pole. Świetna propozycja prawda?? Tylko,że nie ma nic za darmo. Co Pola jest w stanie zrobić dla spełnienia swojego marzenia?? Jak daleko jest w stanie się posunąć??
O ile poprzednie części były wiadomo nierealne tak ta jest kompletnie odklejona od rzeczywistości... aż za bardzo jak dla mnie. Niektórych scen to by się sam Walt Disney nie powstydził 😁

Pola uwielbia modę i dobrze się bawić.
Marcello ma ksywkę Conciatore, czyli Garbarz... że względu na...

Początkowo myślałam, że będzie to nudna cześć "Braci Vedetti", bo tak się zapowiadało, ale nic bardziej mylnego. Książka okazała się najbardziej dynamiczna, pełna zwrotów akcji i trzymających w napięciu scen. Nie zabrakło oczywiście ognistego romansu i ciętych ripost między bohaterami.

Sam główny bohater mnie przerażał i nic dziwnego, że budził grozę wśród innych. Ona z kolei wydawała się tylko ślicznotką podrywającą facetów. Jednak nic bardziej mylnego - pokazała, że jest utalentowana, ambitna i w dodatku z niezłym charakterkiem, idealnie pasowała do głównego bohatera.

Cała ich historia była pełna emocji i mrożących krew w żyłach scenach. Czasami się zastanawiałam czy czytam romans czy kryminał? Poprzednie części nie wzbudzały we mnie tyle emocji co ta. Autorka w tej książce zdecydowanie potrafiła zbudować napięcie.

Książkę przemeczylam. Nie jest to pozycja wysokich lotów. Sięgnęłam po nią dla relaksu, ale czytając miałam wrażenie,że jest odzwierciedleniem 365 dni. Ze swojej str nie polecam.

Czwarta i zarazem ostatnia część serii Bracia Vedetti, z czystym sumieniem stwierdzam, że zakończenie przerosło moje oczekiwania, historia została doprowadzona do końca i nie pozostawia po sobie uczucia niedosytu, chociaż nie ukrywam, że mógłby się pojawić jeszcze jakiś zaginiony brat :
). Przyznam, że na początku miałam wątpliwości czy uda mi się przeczytać książkę w całości. Pola odkąd pojawiła się w tej serii, nie wzbudzała we mnie pozytywnych emocji, zawsze była tą zazdrosną i wredną postacią. Tutaj jednak poznajemy ją z innej strony, dzięki czemu bardzo szybko zmienia się o niej zdanie. Jest osobą twardo stąpającą po ziemi a pod maską kryje się wrażliwa osoba, która boi się złamanego serca. Zresztą jej relacja z Marcello różni się od pozostałych i to w 100%. Oboje zawierają układ, myśląc że ugrają w nim więcej niż strona przeciwna. Jak to łatwo można się pomylić. Czytałam z zapartym tchem i chętnie obserwowałam jak ich relacja dynamicznie i intensywnie przeistacza się w coś poważniejszego do czego żadne nie jest gotowe się przyznać. Bo jak mroczny i tajemniczy Włoch mógłby okazywać słabość do kobiety, przecież świat mafii rządzi się swoimi prawami, a on nieraz musiał pokazywać swoją wartość i posłuszeństwo dla jej szeregów. Naprawdę warto poznać historię wszystkich braci Vedetti i to jak potrafią zmienić swoje życie dla kobiety, chociaż nigdy by się do tego wprost nie przyznali.

Najsłabsza z wszystkich książek. Już poprzednia mnie nie zachwyciła, ale ta, hmm, nadmiar scen erotycznych, które zdominowały książkę sprawił, że nawet cała akcja mafijna tego nie wynagrodziła.

Nie wiem jak to się stało, że przegapiłam ostatnią część z serii w ubiegłym roku. Na szczęście już nadrobiłam i ponownie przeczytałam dla zachowania spójności historii trzy poprzednie części i w końcu ostatnią. Podsumję więc w tym komentarzu cała serię. Muszę przyznać, że spodoba mi się bardzo. Mimo, że nie polubiłam się z Łucja i Polą czytałam ich historie z ciekawością. Muszę jednak zaznaczyć, że wg mnie najsłabiej wypadł drugi tom opisujący losy Aleksandra i Łucji właśnie. Za to w ostatnim tomie Pola odzyskała w moich oczach. Fabuła spójna, wyraziści bohaterowie, ciekawe wątki mafijne, dobry humor, namiętne sceny, a to i tak nie wszystko co znajdziecie w serii o braciach Vedetti. Polecam, lekkie pióro, czyta się błyskawicznie.

Ostatni tom z serii braci Vedetti. W tej części poznajemy bliżej Pole oraz Marcello, ale nie opuszczają nas bohaterowie poprzednich części.

Pola piękna, rudowlosa, kochająca mode dziewczyna. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego efektywnego wyglądu. Nie była w żadnym dłuższym związku, ale lubi spotykać się z mężczyznami. Wie czego pragnie w życiu i dąży do wymarzonego celu.

Marcello pewny siebie Włoch, który gdy coś sobie postanowi to musi tak być. Jego wygląd wzbudza strach, a plotki o nim są straszne. Nie interesują go romanse lecz interesy i zyski, ale czy na pewno⁉️

Gangster składa Poli propozycję nie do odrzucenia, ale nie ma nic za darmo. Pola nie chce z niej skorzystać, ale nie ma wyboru.
Marcello zawsze bierze to co chce 😉

Kto lub co wpłynie na decyzję Poli⁉️
Jakiej zapłaty/zysku oczekuje Marcello ⁉️

Jakie skrywane tajemnice z życia braci wyjdą na światło dzienne⁉️

Czy ostatni tom z serii będzie szczęśliwy dla Wszystkich ⁉️

Adelina Tulińska Związana z mafią Zobacz więcej