Jestem Aki

Dorota Kassjanowicz Wydawnictwo: Tashka literatura dziecięca
Tashka
literatura dziecięca

j-AKI będziesz?

AKI to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, by podkreślić jego nieokreśloność (nie wiedzieli, czy będzie „TAKI, czy może TAKI”). Pewnego dnia mama i tata wysyłają go w drogę, „na spotkanie”, jak mówią, nic już więcej nie dodając.

czytaj dalej:

Bardzo dowcipna książka. Zarówno u dzieci, jak i u rodziców spowoduje nie tylko uśmiech, ale nieraz głośny śmiech (piszę na podstawie własnego doświadczenia). A dla dzieci będzie też zachętą do tego, żeby uważnie rozejrzały się wokół, bo świat jest pełen fascynujących niespodzianek i bardzo niezwykłych spotkań. Autorka opisuje wędrówkę pewnego owada przez las, ale łatwo...

Aki wie o sobie tylko tyle, że jest owadem, a za drzwiami jego domu jest las. I z takim pakietem informacji opuszcza rodzinne progi, by starym zwyczajem owadów wyruszyć w nieznany świat. Na spotkanie. Kogo ma spotkać? Tego już rodzice mu nie mówią. Musi przekonać się o tym sam. Taka podróż przez las, czyli podróż przez życie, to jedyny sposób, żeby poznać samego siebie. I...

Rzecz o spotkaniach. O tym, jak spotkania z innymi zmieniają nas i jak inni zmieniają się po spotkaniu z nami. Książka o podróży przez życie. Brzmi poważnie, a przecież napisana lekkim, dowcipnym językiem. Gorąco polecam

• Dziecięce Kasia
  • Biblioteka córki