Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata

Bibi Dumon TakFleur van der Weel Wydawnictwo: Dwie Siostry literatura dziecięca
Bibi's Bijzondere Beestenboek
literatura dziecięca
Jadwiga Jędryas
dla dzieci ilustrowane zwierzęta natura przyroda dziwadła

Czy wiedzieliście, że węgorz elektryczny może razić prądem nawet po śmierci? Albo, że istnieje gatunek małpy, który rozwiązuje problemy przytulaniem i pieszczotami? Czy wiedzieliście, że pewien gatunek ptaków zakopuje swoje jaja w czymś w rodzaju kompostownika i w ten sposób je ogrzewa? Lub, że w dzisiejszych czasach można złowić dinorybę?
🙈
Tego wszystkiego (i wiele...

Książka, którą warto posiadać. Zarówno jako dziecko jak i dorosły, który czytając ją dziecku może się wiele dowiedzieć :) Wszystko okraszone wspaniałymi ilustracjami wykonanymi techniką linorytu. Jedna z niewielu książek dla dzieci, w której czarne ilustracje są naprawdę na miejscu :D Cały tekst standardowo na moim blogu, zapraszam:...

Fascynujący przegląd 40 najbardziej niesamowitych zwierząt Świata! Bibi Dumon Tak opisała je z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów.
Bardzo się nam ta książka podoba, często do niej wracamy i cały czas wprawia nas w dobry humor.

Fantastyczna. Polecam rodzicom jak i dzieciom.

Nietypowe podjeście do zwierzęcych bohaterów: opisywanych cechami zwykle przypisywanymi ludziom (perfidia, zazdrość, mizdrzenie się/chęć podobania się => nasz faworyt altannik!!!) oraz lapidarność języka to główne atuty tej książki - każdy rozdzialik to zgrabnie skrojona dykteryjka.

Sugestywne, bardzo smakowite grafiki; warte jednej dodatkowej gwiazdki w ocenie...

Fajna, niesztampowa książeczka, mnóstwo atrakcyjnych informacji dla dzieci z poczuciem humoru :)

Fajna, lekka i ciekawa (nawet dla dorosłego!) lektura. Miejscami ciut zbyt luzacki styl, ale to szczegół. Czyta się przyjemnie i szybko. Nie każdemu (zwłaszcza rodzicom młodszych dzieci) może pasować spora ilość zwierzęcych siusiaków, które pojawiały się na początku. Trochę zbyt obcesowo niektóre tematy zostały poruszone.

Wspaniałaaaaa!

Dyskusje