Oblicza śmierci

Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...

Nie dość, że antologia trzyma poziom, to jeszcze wydana w szczytnym celu - świetna lektura, polecam!

Po książki, które mają charakter zbiórki charytatywnej zawsze chętnie sięgam więc tak i musiało być w przypadku Oblicza śmierci. Nie znajdziecie tutaj latających motylków, pięknie święcącego słoneczka i wszechobecnej sielanki. Znajdziecie jednak kilka opowiadań, które w większości poruszają bardzo ważne kwestie i problemy jakie dzieją się w tej chwili na świecie w wielu domach. To właśnie te opowiadania skradły moje serce.
Śmierć dzieci, decyzja o oddaniu organów, ofiary przemocy domowych .. to realny problem o, którym często się milczy.
Jestem zachwycona książką a jeśli cel jest szczytny to dostaje +100 do końcowej oceny :)

Opowiadania zawierające się w tym zbiorze miałam możliwości czytać przed oficjalną publikacją, i polecam Wam tą antologię z całego serca. Wielość autorek daje możliwość spojrzenia na temat śmierci z różnych perspektyw. Od śmierci jako ratunku przed toksycznym mężem, przez transplantację, śmierć bliskich, po historie rodem z powieści fantasy o płatnych zabójcach. Jedne z historii wzruszają do łez, w innych odnaleźć może się każda osoba która straciła kogoś ważnego, bez względu na to, czy był to człowiek, czy zwierzę. Znajdziemy tutaj również opowieść o utracie samej siebie, śmierci wewnetrznej, o której nie mówi się zbyt często w taki właśnie sposób. Najbardziej urzekła mnie opowieść o śmierci Śmierci, napisana bez zbędnego patosu, przywołująca na myśl dance macabre, którym kiedyś mocno się fascynowałam.
Bardzo mocno polecam Wam ten zbiór opowiadań. Mimo, że śmierć nie jest prostym tematem, warto o niej mówić, oswajać się z faktem odchodzenia innych, jak i tym, że kiedyś i my umrzemy. Dawno nie czytałam tak różnorodnego ujęcia tematu, a o śmierci czytałam dużo, nawet bardzo dużo. Może nie wszystkie historie Wam się spodobają, ale na pewno każdy i każda znajdzie coś dla siebie. Jeszcze raz polecam!

Recenzja pochodzi z bloga:

Jedenaście kobiet, które stworzyły niebanalny projekt.  Wraz z początkiem jesiennej aury, kiedy świat na pewnien czas obumiera, powstał pomysł na temat przewodni książki pt. Oblicza Śmierci - E-book charytatywny, gdzie dochód z jego sprzedaży w całości będzie przeznaczonony na cele charytatywne. Połowa sumy ze sprzedaży trafi do Fundacji Fileo, niosącej pomoc ofiarom przemocy, druga połowa dla @mondocane.ns, która angażuje się w pomoc schroniskom i pojedyńczym zwierzakom.
W owym zbiorze opowiadań poznacie niejedno oblicze Śmierci. Śmierci niosiącej ból i cierpienie, ale i takiej kojącej i wyzwalającej. Kryjącej się pod postacią szpetnej Kostuchy, jak i wcielającą się w znajome nam postaci naszych bliskich, którzy odeszli. Opowiadania mają na celu zmusić nas do refleksji, zadumy, może nawet do uśmiechu ?
Jestem za tym, żeby promować takie akcje. Dziewczyny nie dość, że stworzyły całkiem fajny umilacz jesienno - zimowego popołudnia, to jeszcze wspierają szczytny cel.

Moją ocenę kieruję w stronę współtwórczyń antologii "Oblicza śmierci". Doceniam Wasze wspaniałe pióra oraz zaangażowanie włożone w powstanie tego e-booka.

Z ogromną radością oddajemy w Wasze ręce antologię, która – mamy nadzieję – jest pierwszą z wielu.
Pomysł na nią powstał spontanicznie, a i temat przewodni: śmierć – nasunął się nam od razu. Za oknem jesień, okres kiedy przyroda „umiera”, by dopiero za kilka miesięcy powrócić do życia. Nie bez znaczenia była też data, kiedy w naszych głowach pojawiła się idea tego zbioru opowiadań. Początek listopada: czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich, czas zadumy i wspomnień.
W niniejszym zbiorze poznacie jednak różne oblicza śmierci. Nie tylko tę ponurą i smutną, zazwyczaj jako pierwszą przychodzącą nam do głowy. Śmierć może być również ukojeniem, początkiem czegoś nowego, a nawet – powodem do radości. Liczymy na to, że w tak różnorodnym zbiorze opowiadań każdy z Was znajdzie tekst, który przypadnie Wam do gustu: wzruszy, da powód do refleksji lub uśmiechu.

Zaznaczyć muszę, iż moja ocena nie jest skierowana w kierunku własnych tekstów. Jest natomiast ukłonem w kierunku współtwórczyń antologii "Oblicza śmierci". Jako jedna z autorem doceniam wkład moich koleżanek, ich zaangażowanie oraz talenty pisarskie.

• Ebooki
  • Rezygnacja
  • 📌 Inne
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Oblicza śmierci