Sekretnik współczesnej czarownicy

Muza
2018-10-24
2018-10-24
Stanisław Bończyk
magia zioła medytacja astrologia kryształy

To jest naprawdę słaba pozycja.
Zaczynasz swoją drogę z magią- w niczym to nie pomoże.
Chcesz się nauczyć czegoś więcej - no to na pewno nie z tą książką.
Masz wiedzę i szukasz kolejnej pozycji - to niestety musisz szukać dalej.
To zbiór tak naprawdę rzadziej wiedzy i to jeszcze napisane “po łebkach”. Chyba nie widziałam drugiej tak słabej pozycji. Nie warto na to wydawać pieniędzy.

To jest naprawdę słaba pozycja.
Zaczynasz swoją drogę z magią- w niczym to nie pomoże.
Chcesz się nauczyć czegoś więcej - no to na pewno nie z tą książką.
Masz wiedzę i szukasz kolejnej pozycji - to niestety musisz szukać dalej.

XXI wiek a o, proszę. Ciemnogród ma się całkiem dobrze.

XXI wiek a o, proszę. Ciemnogród ma się całkiem dobrze.

Zastanawia mnie przeznaczenie tej książki, KOMU jest dedykowana?
Na pewno nie amatorom magii, i nie ludziom chcącym pogłębić wiedzę ezoteryczną, i z pewnością nie profesjonalistom...

Jest płytka, jakby Auuu-torka niewiele wiedziała, i 'wiedzę' tajemną zgromadziła z przypadkowych źródeł... nie wiem - wpisała w przeglądarkę internetową, może coś tam z mądrzejszych tekstów przepisała na chybił-trafił, a może po prostu nie chciała się z pospólstwem dzielić PRZYDATNĄ, praktyczną stroną czarowania?
W każdym przypadku publikacja ta jest mało interesująca, i tym bardziej mało inspirująca.

Odniosę się do opisu wydawcy, który ma za zadanie przyciągnąć uwagę czytelnika lub zawiera faktyczny opis treści książki. Niewątpliwie mamy do czynienia z 1. przypadkiem. 🙉

Sekretnik współczesnej czarownicy jest bardziej TEORETYCZNYM niż "praktycznym poradnikiem stosowania zaklęć i czarów" (raczej autosugestywnych formułek, pomocnych w autoterapii),w którym znajdziesz pochodzące z różnych kultur rytuały sprzyjające powodzeniu, miłości czy ochronie oraz recepty na poprawę zdrowia i naturalnego piękna (ziołowe przepisy, zastosowanie kryształów, run i in. symboli, wykorzystanie medytacji, czakr ognia; podstaw astrologii brak). 🙊

Nigdy nie spotkałam się z równie chaotycznym, powierzchownym liźnieciem tematu Magii. Chaos to przewodnia nić całości, powierzchowność i błędy są kolejną. Widać to nawet w spisie treści. 🙈

Zawinięcie źle smakującego cukierka w piękne opakowanie (okładka, rysunki, schematy, baaardzooo liczne ozdobniki, oryginalna czcionka, oddzielenie rozdziałów ciemniejszą obwodką, widoczną z boku książki to za mało),nie sprawi, że treść zyska większą wartość, smak, przyjemność konsumpcji...
Chyba na odwrót? 🤨

Wydawca obiecuje też "klucze do tworzenia własnych narzędzi i zaklęć oraz sekretne porady, jak obudzić w sobie swoją własną moc i sprawić, by była ci posłuszna." - zwykły marketingowy, miałki chwycik. 😔

Zastanawia mnie przeznaczenie tej książki, KOMU jest dedykowana?

Po książkę sięgnęłam z chęcią zgłębienia tematu czarów i magii po rozczarowaniu się pewnym "poradnikiem". Dostajemy tu swoisty podręcznik dotyczący wstępu do bycia czarownicą, jak przygotować siebie i otoczenie, oraz jakie przedmioty będą nam potrzebne aby skutecznie rzucać czary. Poznajemy kilka ważnych zasad obowiązujących w magii. Niestety nie mam odniesienia do innych książek na ten temat i jedynie mogę subiektywnie ocenić treść zawartą w książce jako laik. Niektóre rzeczy zawarte w książce są dość pracochłonne i zdecydowanie to mnie zniechęca do ich wypróbowania, ale może kiedyś gdy czasu będę mieć więcej wypróbuje jakieś zaklęcia w niej zawarte.
Książka swoją okładką jak i pięknym wydaniem w środku zdecydowanie mi przypadła do gustu. Na pewno kiedyś do niej wrócę, ale póki co ląduje na półce wśród innych magicznych opowieści.

Książka jest ciekawa i praktyczna nie tylko dla osób interesujących się ezoteryką, ale także dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z Matką Naturą.
Ostatnio czytam książki związane z ezoteryką takie jak na przykład "Green Witch" czy właśnie "Sekretnik Współczesnej Czarownicy".
Książka nie jest może wybitna, ale mimo wszystko dobra. Polecam tym, którzy interesują się tą tematyką i tym, którzy chcą żyć zgodnie z naturą.

W książce znajduje się przekrój przez wszystko - znaczenie kolorów, rozpoznawanie aury, bogowie egipscy, greccy, nordyccy, runy, czakry, znaczenie numerów, kwiatów i ziół. Można również poczytać o przygotowaniu ołtarza do czarów, poznać swoje zwierzę totemiczne, zrobić różdżkę... W ostatnim przypadku trzeba koniecznie zapytać drzewo o pozwolenie na ułamanie gałęzi.
Później można znaleźć również informację o piciu wody z cytryną, co ma być czarem na zrzucenie kilku kilogramów.
Jeśli ktoś chce się dowiedzieć o tych wszystkich kolorach, runach, dobrych porach roku i dnia na rzucanie czarów, to będzie odpowiednia lektura. Ja przekartkowałam książkę - nie mogłam tego przełknąć.

Później...

Przyznaję, że oczekiwałam czegoś innego. Tutaj mamy poruszonych dużo tematów, widać, że autorka ma różnorodną, szeroką wiedzę, ale żaden z tych tematów nie został pogłębiony. Można by powiedzieć, że ta książka jest takim bardzo wstępnym wstępem :)

Pomieszanie z poplątaniem. Wszystkiego po trochu, a brakuje konkretów. Ponadto autorka daje odczuć wrażenie, jakby rytuały można było odprawiać tylko przy konkretnych warunkach i składnikach, a kto choć trochę w tym siedzi wie, że to nieprawda.

Mało znana książka, poruszająca wszystkie niezbędne tematy dla początkujących. Nie wymagająca, lekka, dobrze napisana, warto się zapoznać.

Pozycja ta jest bardzo średniawa.
Niby porusza wiele zagadnień ale jest to zrobione w sposób bardzo ogólnikowy i powierzchowny.
Na szczęście na rynku mamy wiele innych bardzo dobrych książek w tej tematyce.

Pozycja ta jest bardzo średniawa.
Na szczęście na rynku mamy wiele innych bardzo dobrych książek w tej tematyce.

• Ezoteryka
  • Magia
  • Poradniki
  • Przeczytane w 2020
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Sekretnik współczesnej czarownicy