Sekretnik współczesnej czarownicy

Manual de Magia Moderna
hobby
Stanisław Bończyk
magia zioła medytacja astrologia kryształy

Przyznaję, że oczekiwałam czegoś innego. Tutaj mamy poruszonych dużo tematów, widać, że autorka ma różnorodną, szeroką wiedzę, ale żaden z tych tematów nie został pogłębiony. Można by powiedzieć, że ta książka jest takim bardzo wstępnym wstępem :)

Pozycja ta jest bardzo średniawa.
Niby porusza wiele zagadnień ale jest to zrobione w sposób bardzo ogólnikowy i powierzchowny.
Na szczęście na rynku mamy wiele innych bardzo dobrych książek w tej tematyce.

Mało znana książka, poruszająca wszystkie niezbędne tematy dla początkujących. Nie wymagająca, lekka, dobrze napisana, warto się zapoznać.

Pomieszanie z poplątaniem. Wszystkiego po trochu, a brakuje konkretów. Ponadto autorka daje odczuć wrażenie, jakby rytuały można było odprawiać tylko przy konkretnych warunkach i składnikach, a kto choć trochę w tym siedzi wie, że to nieprawda.

Książka jest ciekawa i praktyczna nie tylko dla osób interesujących się ezoteryką, ale także dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z Matką Naturą.
Ostatnio czytam książki związane z ezoteryką takie jak na przykład "Green Witch" czy właśnie "Sekretnik Współczesnej Czarownicy".
Książka nie jest może wybitna, ale mimo wszystko dobra. Polecam tym, którzy interesują się tą...

DNF 6%

Nie chodzi o tematykę (no może i też), ale jakoś nie poczułam, że to coś dla mnie.
Zawsze się zmagam z poradnikami, a kiedy tutaj doszłam do momentu, że wielka tabelka rozlała mi się na kilka stron e-booka, nałożyła z tekstem i była nie do odczytania, pomyślałam, że to znak.

W książce znajduje się przekrój przez wszystko - znaczenie kolorów, rozpoznawanie aury, bogowie egipscy, greccy, nordyccy, runy, czakry, znaczenie numerów, kwiatów i ziół. Można również poczytać o przygotowaniu ołtarza do czarów, poznać swoje zwierzę totemiczne, zrobić różdżkę... W ostatnim przypadku trzeba koniecznie zapytać drzewo o pozwolenie na ułamanie gałęzi.
Później...

"Sekretnik Współczesnej Czarownicy" jest ciekawą propozycją dla osób, które chcą wprowadzić nieco zmian w swoim życiu oraz rozpocząć życie w zgodzie z Matką Naturą.
Ten swoisty poradnik zawiera wiele praktycznych porad, ciekawostek, a jednocześnie skłania do autorefleksji. Znajdziemy tu przede wszystkim krótkie "zajawki" z wielu dziedzin ezoteryki, tj. numerologia,...

Jak dla mnie książka kiepska. Pisana na zasadzie o tym napisze później, to Wyjasnie później itd. Pozniej dla mnie nie następuje. Zbyt wiele wątków niedokończonych lub bardzo słabo rozwiniętych. Może byc fajna dla kogoś kto pierwszy raz czyta taka książkę.

Myślałam, że to bedzie pusta książka o magoi dla młodych osób. A znalazłam tutaj wiele życiowych tekstów i rad na przyszłości. Czarownica kojarzy się bardzo z bajkami, a tutaj jest ona przedstawiona jako osoba, która dba o swoje wnętrze. Polecam!

• 2020
  • Przeczytane w 2019
  • Przeczytane w 2020
  • Ezoteryka
  • Chcę w prezencie
  • Inne
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Sekretnik współczesnej czarownicy