Dziennik cwaniaczka. Jak po lodzie

Nominacja w plebiscycie 2018
Jeff Kinney Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 13) literatura dziecięca
The Meltdown
Data 1. wydania:
2018-10-30
Nasza Księgarnia
The Meltdown
Dziennik cwaniaczka (tom 13)
literatura dziecięca
Inne

Książka sama mówi „jak po lodzie” bo wszystko w życiu Grega idzie jak po lodzie.

Podeszłam do tej książki z nadzieją, że będzie dobra tak samo jak pierwsze części. Niestety jest dużo gorsza. Nie będę kontynuować serii.

Długo nie mogłam się za to zabrać, chociaż moja 9-letnia córka zachwyca się wszystkimi seriami "cwaniaczka". Na początku odstręczał mnie sam tytuł ze słowem "cwaniaczek". W języku polskim ten wyraz ma konotacje negatywne. Jego synonimy to: bumelant, oszust, spryciarz, szachraj, bajerant, macher. Z tego wszystkiego lepiej było wybrać słowo: spryciarz. "Spryciarzem" jest...

Kolejne zimowe przygody naszego bohatera. Polecam !!!!

Świetna książka, dobra rozrywka. Polecam nie tylko chłopcom całą serię "Dziennik Cwaniaczka", Tekst poprzeplatany ilustracjami tak jak w komiksie co sprawia, że książkę czyta się jednym tchem!

Gdy szkoła Grega zostaje zamknięta z powodu śnieżycy, cala okolica zmienia się w pole bitwy na śnieżki. Na szczęście Greg i Rowley jako jedyni zachowują zimną krew. Świetna seria dla nastolatków z dużą dawką humoru :)

Fantastyczna! Syn w końcu przekonał się do czytania książek,. Jest napisana takim językiem i oprawiona w takie ilustracje że całodobowy gracz w końcu czyta jakieś książki! Polecam rodzicom którzy nie mogą przekonać dzieci do czytania.

Zima jak co roku przychodzi po jesieni. Ale żeby aż taka?! Szkoła zostaje zamknięta do odwołania z powodu śnieżyc. A kiedy nie ma szkoły, a jest śnieg to można urządzić bitwy na śnieżki. Okolice domu Grega stają się polem bitewnym. A śniegowa woja jest prowadzona jak prawdziwa wojna. Zawiązują się sojusze, trzeba walczyć o wpływy, a co najważniejsze uważać na szpiegów i...

Seria, która rozśmieszy każdego czytelnika do łez, warto przeczytać!

Zima zaskakuje nie tylko w Polsce. Szkoła Grega przez obfite opady śniegu zstaje zamknięta, a sąsiedztwo domu Grega zamienione w pole wojny na śnieżki. Greg z przyjaciółmi jest w samym środku tych ziomych zawirowań. Podobnie jak poprzednie ten tom również czyta się jednym tchem od deski do deski z małą przerwą na oglądanie rysunków.

• 2019
  • Chcę w prezencie