Don Camillo i ludzkie kłopoty

Okładka książki Don Camillo i ludzkie kłopoty
Giovannino Guareschi Wydawnictwo: Palabra Cykl: Mały światek czyli Historia codziennych kłopotów don Camilla (tom 11) literatura piękna
literatura piękna
Mały światek czyli Historia codziennych kłopotów don Camilla (tom 11)
Noi del Boscaccio
Palabra
1996-01-01
1996-01-01
Magdalena Dutkiewicz-Litwiniuk
guareschi komunizm a katolicyzm przyjaźń

więcej Więcej

Macie czasami takie uczucie że opowiedziano już wszystkie historie, wyczerpano do cna każdą fabułę? Jeżeli tak, to radzę przeczytać tę książkę. Przeniesie was ona do historii poruszających niby znane tematy (miłość, zazdrość, zawiść), a jednak napisane w taki sposób i z taką dozą kreatywności, że czytelnikowi nie pozostaje nic jak tylko się nimi zachwycać.
Jeżeli...

Rewelacja!

Kocham Guareschiego i wszystkie jego książki a szczególnie serię o Don Camillo. Kto jeszcze nie czytał, musi to zrobić. Pozycje obowiązkowe. Szczególnie dla tych, którzy lubią się pośmiać.

Troszkę bardziej naciągane niż pierwsza "część", ale opowiastki nadal przyjemne w odbiorze.
W sferze tematyki: mniejszy nacisk położony na postacie wójta i plebana, więcej o kłopotach mieszkańców miasteczka i okolicy.

Bardzo dobre ciepłe pisanie.

całą seria jest rewelacyjna, a stare filmy z jedynym odpowiednim do roli Don Camilla Fernandelem dalej rzucają na kolana... :)

• Chcę w prezencie
  • Pogodne