Don Camillo i jego trzódka

Giovannino Guareschi Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX Cykl: Mały światek czyli Historia codziennych kłopotów don Camilla (tom 2) literatura piękna
Don Camillo et il suo gregge
2008-09-24
1993-01-01
Barbara Sieroszewska, Magdalena Dutkiewicz-Litwiniuk
Instytut Wydawniczy PAX
don camillo trzódka Guareschi włochy
Don Camillo et il suo gregge
Instytut Wydawniczy PAX
Mały światek czyli Historia codziennych kłopotów don Camilla (tom 2)
literatura piękna
2008-09-24
Barbara Sieroszewska, Magdalena Dutkiewicz-Litwiniuk
don camillo trzódka Guareschi włochy

Jestem wdzięczny Bogu, że również działa na świecie w taki sposób, w jaki jest to opisane w tej książce.

Książka zdecydowanie nadaje się dla wszystkich, którzy lubią dobrze napisane obyczajówki oraz posiadają choć szczątkową wiedzę historyczną. Ode mnie dostaje 8/10 punktów za ten mądry, wrażliwy rodzaj humoru, który tak rzadko spotyka się w dzisiejszych książkach

*http://magazyn-opinii.blogspot.com/2016/09/may-swiatek-don-camillo-i-jego-trzodka.html

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że jest to książka na którą nie ma miejsca obecnie. Bo i po co i gdzie? Nie jest to żaden krzykliwy bestseller, bulwersująca nowość, nie napisał jej kontrowersyjny pisarz, nie ma wampirów, demonów, seksu. Jest tylko jeden wiejski ksiądz i jego parafia, gdzieś na Nizinie Padeńskiej. Powie ktoś, że temat konfliktu proboszcza z wójtem...

po włosku

Po przeczytaniu kilku pierwszych stron pomyślałam, że ta lektura za bardzo już trąci myszką i przyznam, że byłam rozczarowana, bo od dawna chciałam ją przeczytać. Ale pierwsze wrażenie było mylne. Zbiorek opowiadań o krewkim proboszczu don Camillo i nie-tak-bardzo-czerwonym wójcie Pepponem choć stary, to daje ogromną przyjemność. Pokochałam przygody tej dwójki za klimat, za...

Książka zasługuje na wysoką ocenę! Niezwykle zabawna powieść zawierająca ponadczasowe wartości. Niby nie ma w niej nic skomplikowanego, ale w każdym rozdziale mamy "drugie dno". Coś wspaniałego..polecam!

Na półkach: , , , ,

Nie potrafię ocenić "Trzódki". Dałam 10/10, ale mam świadomość, że grubo przesadziłam. Mimo wszystko, polecam jednak lekturę każdemu - jest przyjemna, dobra, różnorodna nastrojowo. Część tekstów jest może słabsza, niektóre mogą nużyć, ale dalej warto. Wcisnę to na pewno swoim dzieciom, ale raczej jak będą trochę starsze.

Przeczytałam całą serie - uśmialam się szczerze :)

Kocham Guareschiego i wszystkie jego książki a szczególnie serię o Don Camillo. Kto jeszcze nie czytał, musi to zrobić. Pozycje obowiązkowe. Szczególnie dla tych, którzy lubią się pośmiać.

Zabawne rozwiązywanie problemów między Plebanem a Władzą. Bóg jest tutaj nieocenionym doradcą :)

• Chcę w prezencie
  • 2013