Opowieści z Dziedzinki

Simona Kossak Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi biografia, autobiografia, pamiętnik
Fundacja Sąsiedzi
biografia, autobiografia, pamiętnik
2017-10-12

Bardzo sympatyczna, weekendowa książka. Rzeczywiście utrzymana w formie krótkich, błyskotliwych opowiastek. Myślę, że byłaby szczególnie ciekawa dla młodszych osób zainteresowanych naturą i światem zwierząt. :)

Zbiór opowieści podzielony na pory roku oraz na "Opowieści z Dziedzinki" i "Ciekawostki" na sam koniec. To historie rodzimych zwierząt (od wróbla do sarny), ale także o lesie, łące, grzybach. Każdy krótki rozdział to gawęda pełna pasji, wiedzy i mądrości, którą autorka zdobywała żyjąc w zgodzie z naturą.

Krótkie opowiadania o zwierzętach, napisane dość oszczędnym językiem. Spodziewałam się więcej, ale znalazłam w tej książce kilka bardzo ciekawych rozdziałów, poświęconych ptakom, które spotykamy w swoim otoczeniu na co dzień, a mimo to nie całkiem nam znanych. Warto przeczytać choćby z tego powodu.

Jak zwykle z przyjemnoscia czytalam gawedy o zwierzetach lasu i lak opisane w przystepnym stylu. Popularnonaukowe tresci wzbogacone sa opowiescimi o zaprzyjaznionych okazach, ktore sama wykarmila, albo uratowala w ciezkiej zimie. Przybliza nam zwyczaje zmyslnych mysikrolikow, rzekotek, zab, rudzikow, pliszek czy wezy. jej historie pozielone sa tematycznie i zamykaja sie w...

In plus:
- jeśli czegoś nie można odmówić Simonie Kossak, to zdecydowanie umiejętności opowiadania o otaczającym nas świecie roślin i zwierząt
- krótkie, celne historyjki, trochę wiedzy książkowej, trochę z wieloletniej obserwacji, zawsze szczerze i prosto z serca
- wspaniała książka dla starszych dzieciaków i dorosłych, coby zarazić miłością do natury

In minus:
-...

Simona Kossak w sposób niezwykle sympatyczny opowiada o przyrodzie. Jej opowieści przesiąknięte są wielką miłością i szacunkiem do świata roślin i zwierząt.
Książkę czytałam z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.

Serdecznie polecam!

• 2018