Opowieści z Dziedzinki

Okładka książki Opowieści z Dziedzinki
Simona Kossak Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Fundacja Sąsiedzi
2017-10-12
2017-10-12

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

2035
1978

Historyjki, gawędy, lekkie w odbiorze a jednak niosące rozległą wiedzę o przyrodzie.

Zbiór opowieści podzielony na pory roku oraz na "Opowieści z Dziedzinki" i "Ciekawostki" na sam koniec. To historie rodzimych zwierząt (od wróbla do sarny), ale także o lesie, łące, grzybach. Każdy krótki rozdział to gawęda pełna pasji, wiedzy i mądrości, którą autorka zdobywała żyjąc w zgodzie z naturą.

Krótkie opowiadania o zwierzętach, napisane dość oszczędnym językiem. Spodziewałam się więcej, ale znalazłam w tej książce kilka bardzo ciekawych rozdziałów, poświęconych ptakom, które spotykamy w swoim otoczeniu na co dzień, a mimo to nie całkiem nam znanych. Warto przeczytać choćby z tego powodu.

1972

Jak zwykle z przyjemnoscia czytalam gawedy o zwierzetach lasu i lak opisane w przystepnym stylu. Popularnonaukowe tresci wzbogacone sa opowiescimi o zaprzyjaznionych okazach, ktore sama wykarmila, albo uratowala w ciezkiej zimie. Przybliza nam zwyczaje zmyslnych mysikrolikow, rzekotek, zab, rudzikow, pliszek czy wezy. jej historie pozielone sa tematycznie i zamykaja sie w czterech porach roku. Szkoda, ze przedstawione zdjecia saw wiekszosci czarno-biale. Mozna podziwiac majestatyczne losie, smieszne dziki, dostojne bocki. Jak dla mnie wspaniala zabawa, a przy okazji dowiadujemy sie wiecej o tej milosniczce przyrody, pasjonatce i jej staraniach by chronic puszcze.

In plus:
- jeśli czegoś nie można odmówić Simonie Kossak, to zdecydowanie umiejętności opowiadania o otaczającym nas świecie roślin i zwierząt
- krótkie, celne historyjki, trochę wiedzy książkowej, trochę z wieloletniej obserwacji, zawsze szczerze i prosto z serca
- wspaniała książka dla starszych dzieciaków i dorosłych, coby zarazić miłością do natury

In minus:
- najwiecej zastrzeżeń mam do wydania, aż się prosi zastąpić czarno-białe fotografie kolorowymi, dać przypisy do przestarzałych, czy zweryfikowanych teorii z zakresu np. ekologii

In plus:

In minus:
-...

Simona Kossak w sposób niezwykle sympatyczny opowiada o przyrodzie. Jej opowieści przesiąknięte są wielką miłością i szacunkiem do świata roślin i zwierząt.
Książkę czytałam z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.

Serdecznie polecam!

Książkę czytałam z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.

Serdecznie polecam!

Fajne opowiadania o zwierzętach: krótkie, z ciekawostkami, przyjemnym stylem i językiem, napisane przez niecodzienną Facetkę! :-) Inspirujące do dalszych, samodzielnych już poszukiwań w krainie zwierząt i przyrody.

Absolutnie cudowna książka, w której autorka - wybitna przyrodniczka - z bezwarunkowym szacunkiem pisze o zwierzętach i roślinach. Jak to zawsze u Pani Kossak - kompetentnie, ale prosto. W dodatku mnóstwo świetnych zdjęć.

Dodaj cytat z książki Opowieści z Dziedzinki