Opowieści z Dziedzinki

Okładka książki Opowieści z Dziedzinki Simona Kossak
Okładka książki Opowieści z Dziedzinki
Simona Kossak Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi biografia, autobiografia, pamiętnik
Fundacja Sąsiedzi
2017-10-12
2017-10-12

Simona Kossak jak mało kto potrafi opowiadać o zwierzętach i roślinach. Jej gawędy urzekają, nie ważne czy opowiada o wiewiórce , żabie czy świerszczu, we wszystkich opowieściach czuje się jej pasję i miłość do natury. Wspaniała książka 👍

Ten kto kocha się w przyrodzie na pewno pokocha Twórczość Simony Kossak. A już zdecydowanie opowieści. Z jej twórczością zaczęłam spotykać się po przeczytaniu jej biografii.
Simona w bardzo czarujący sposób opowiada o przyrodzie. W niezwykle spokojny i dystyngowany sposób możemy zobaczyć jak bardzo ją kocha i jak wielkim szacunkiem darzy całe jej otoczenie. Dlaczego poświęciła całe swoje życie właśnie przyrodzie i zwierzętom.
Język literacki, którym się posługuje pisząc swoje książki jest niezwykle magiczny. Co dodatkowo przykuwa czytelnika by nie tak łatwo mógł się od książki oderwać.
Jeśli zastanawiał się ktoś, dlaczego wydawane są takie książki i po co, zdecydowanie musi poznać twórczość Simony Kossak.

Historyjki, gawędy, lekkie w odbiorze a jednak niosące rozległą wiedzę o przyrodzie.

Fajne opowiadania o zwierzętach: krótkie, z ciekawostkami, przyjemnym stylem i językiem, napisane przez niecodzienną Facetkę! :-) Inspirujące do dalszych, samodzielnych już poszukiwań w krainie zwierząt i przyrody.

Zbiór opowieści podzielony na pory roku oraz na "Opowieści z Dziedzinki" i "Ciekawostki" na sam koniec. To historie rodzimych zwierząt (od wróbla do sarny),ale także o lesie, łące, grzybach. Każdy krótki rozdział to gawęda pełna pasji, wiedzy i mądrości, którą autorka zdobywała żyjąc w zgodzie z naturą.

Krótkie opowiadania o zwierzętach, napisane dość oszczędnym językiem. Spodziewałam się więcej, ale znalazłam w tej książce kilka bardzo ciekawych rozdziałów, poświęconych ptakom, które spotykamy w swoim otoczeniu na co dzień, a mimo to nie całkiem nam znanych. Warto przeczytać choćby z tego powodu.

2030

Jak zwykle z przyjemnoscia czytalam gawedy o zwierzetach lasu i lak opisane w przystepnym stylu. Popularnonaukowe tresci wzbogacone sa opowiescimi o zaprzyjaznionych okazach, ktore sama wykarmila, albo uratowala w ciezkiej zimie. Przybliza nam zwyczaje zmyslnych mysikrolikow, rzekotek, zab, rudzikow, pliszek czy wezy. jej historie pozielone sa tematycznie i zamykaja sie w czterech porach roku. Szkoda, ze przedstawione zdjecia saw wiekszosci czarno-biale. Mozna podziwiac majestatyczne losie, smieszne dziki, dostojne bocki. Jak dla mnie wspaniala zabawa, a przy okazji dowiadujemy sie wiecej o tej milosniczce przyrody, pasjonatce i jej staraniach by chronic puszcze.

In plus:
- jeśli czegoś nie można odmówić Simonie Kossak, to zdecydowanie umiejętności opowiadania o otaczającym nas świecie roślin i zwierząt
- krótkie, celne historyjki, trochę wiedzy książkowej, trochę z wieloletniej obserwacji, zawsze szczerze i prosto z serca
- wspaniała książka dla starszych dzieciaków i dorosłych, coby zarazić miłością do natury

In minus:
- najwiecej zastrzeżeń mam do wydania, aż się prosi zastąpić czarno-białe fotografie kolorowymi, dać przypisy do przestarzałych, czy zweryfikowanych teorii z zakresu np. ekologii

In plus:

In minus:
-...

Simona Kossak w sposób niezwykle sympatyczny opowiada o przyrodzie. Jej opowieści przesiąknięte są wielką miłością i szacunkiem do świata roślin i zwierząt.
Książkę czytałam z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.

Serdecznie polecam!

Książkę czytałam z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.

Serdecznie polecam!

• Literatura 2017